Skocz do zawartości

[dętka] Jak zmienic dętke w tylnym kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym odrazu napisac ze na rowerach sie nie znam wiec prosze pisac w miare zrozumiale, z gory dzieki :)

 

Mam rower kross hexagon v2 i poszla mi detka w tylnym kole i nie mam zielonego pojecia jak ja wymienic. W jaki sposob mam odrekic to kolo i je wyjac? W instrukcji nic nie znalazlem na ten temat na forum tez. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym odrazu napisac ze na rowerach sie nie znam wiec prosze pisac w miare zrozumiale, z gory dzieki :)

 

Mam rower kross hexagon v2 i poszla mi detka w tylnym kole i nie mam zielonego pojecia jak ja wymienic. W jaki sposob mam odrekic to kolo i je wyjac? W instrukcji nic nie znalazlem na ten temat na forum tez. Prosze o pomoc.

A koło masz na zwykłej śrubce czy na szybkozamykaczu, czyli takiej dźwigieńce?? I musze cie pocieszyc. Powyzej 50 postów na tym forum będziesz znawcą rowerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prosta czynność i nie zajmie wiele czasu.

Tak krok po kroku - przewróć rower na 'plecy', wrzuć z tyłu najwyższy bieg (będzie to pewnie 8), odkręc szybkozamykacz (taka 'fajka' do przykręcania/odkrecania koła) lub jeśli go nie masz to odkręć śruby kluczem, sciągnij koło, ściągnij oponę z jednej strony (jeśli łatwo nie będzie chciala zejść to podważ czymś co nie ma ostrych krawędzi (co by nie uszkodzić opony czy obręczy), wyciągnij dziurawą dętkę, włoż nową (ułóż dobrze i równo ), włóż oponę na swoje miejsce, napompuj, załóż koło, przykręc i heja :)

 

edit: może być tak, że coś wbiło Ci się w oponę i dalej w niej siedzi i gdy zamontujesz nową dętkę to i ją przebije, więc gdy wyciągniesz starą dętkę sprawdź gdzie jest dziura i od czego może być..

również może być tak, że opiłek z obręczy się wbił (bo pewnie nie masz opasek na obręczach - możesz je kupić w każdym sklepie rowerowym lub zastąpić np. taśmą izolacyjną)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos udalo mi sie zdjac ta opone ale wiedzialem ze jak ze sciagnieciem opony sa takie problemy to z zalozeniem beda jeszcze wieksze :) wszystko sie pier**** ktos tam wczesniej napisal ze nie zajmie to wiele czasu :D Siedzialem przy zalozeniu tej detki i opony godzine i gowno zdzialalem :P Caly czas mi ie to rozpada i chyba bez serwisu sie nie obedzie :/ co naloze z jednewj strony to z drugiej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak w serwisie będą to robić - na pewno to pomoże - a kiedy znowu zlabiesz kapcia to juz nie bedziesz mial wiekszego problemu ze zmianą ogumienia.

 

PS: gdy pierwszy raz zlapalem gumę, też długo się męczyłem ze zmianą detki. Teraz robie to w 10min :) troche praktyki i dojdziesz do wprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no wiem ze to smieszne , problem byl w tym ze detke zakladalem na zupelnym flaku , gdy ja napompowalem zrobila sie sztywna poszlo sprawnie :) Dzieki za rady :D

 

ps. jedynie pod koniec bylo pare problemow, Troche podrapalem ta felge ale mam nadzieje ze to duzego znaczenia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plastikowych łyżek do opon tak pomocnych w zdejmowaniu opon- jeżeli ktoś mieszka w pobliżu sklepów GO-SPORT (a jest taki np w Katowicach) to informuję że komplet 3 sztuk łyżek kosztuje tam tylko 4.95 zł i są one identyczne jak wiszące obok Zefale za 13 zł. Różnią się tylko tym że nie mają szpanerskiego napisu... taniej się już chyba nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tam wczesniej napisal ze nie zajmie to wiele czasu

No bo wszystko zależy jakie się ma opony - niektóre zakłada się i ściąga bardzo szybko bez użycia narzędzi (np. Panaracer Mach), a nad niektórymi oponami można tylko siedzieć i płakać bo nie wiadomo jak je zdjąć (np. najgorszą walkę ze ściąganiem i zakładaniem opony stoczyłem z oponą Kenda Kobra - niestety przegrałem tą walkę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz nam czy opone założyłes do przodu czy do tyłu

sorki ale nie kumam , Jezeli chodzi w ktorym kierunku zakladalem opone (nie wiem jakie to ma znaczenie :)) to od wentyla w prawo :P

 

a tak pozatym to detke sobie przebilem podjezdzajac pod kraweznik :P

 

Jakby ktos chcial posmigac z Gdanska to pisac :P Dodam ze mam 14 lat zeby potem nie bylo :P ... i przecietnie jezdze 23-30 km/h (tak przynajmniej wskazuje moj licznik dodany gratis do roweru :P) wiem wolno ale kolarz nie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...