Skocz do zawartości

[Warszawa] hamulce deore xt m785


benius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poszukuje sprawdzonego serwisu w Wawie (najlepiej Wola lub Bemowo), ktory robi serwis rowerowi Specialized, ktory jezdzi w maratonach MTB i ktore ma raczej dobre czesci ze sredniej polki (Deore, Deore XT, Sram)

 

po przelozeniu hamulcow deore xt m785 z innego roweru na moj, w sobote podczas zjazdu na maratonie w Polanicy, klamka tylnego hamulca zaczela sie glebiej zapadać ( nie calkiem) i stracilem 80 % mocy, wczeniej podczas jazdy oba hamulce niemilosiernia wyły przy jezdzie z góry

 

wspomne ze to nowe tarcze sm rt 86 i jakies klocki RWD, na ostrym 10 minutowym zjezdzie wyją i slychac mnie na 2 km, na plaskim nie wyja, ale slychac jak trą mocno o tarcze przy hamowaniu

tarcze są nowiutkie, klocki tez, przejechane 200 km w lesie i 100 w miescie przy zerowej wilgoci i nie zostaly niczym zalane itd

widac ciemne rysy na tarczy, co oczywiscie nie musi niz znaczyc

dziwne ze na klpckach juz widac 0,5 mm zuzycia

 

Tomek

Edytowane przez benius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na przegrzanie układu, dziwne tylko że na takich klockach jak RWD takie rzeczy się dzieją, miałem wiele metalików, jeżdżę po górach i nigdy nie przegrzałem hamulca. Czarne plamy na tarczach to efekt wysokiej temperatury, błota i długotrwałego hamowania, po jakimś czasie gdy pojeździsz po mniej wymagającym terenie to ustąpi ;)

Nie wiem jak hamują RWD, ale Clarksy po mocnym rozgrzaniu wyły strasznie :)

 

Skupiłbym się na przelaniu hamulców i sprawdzeniu jak tłoki pracują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzieki wielkie MartinH za odpowiedz

 

chlopak z serwisu mowil tez ze prawdopodobnie przepaliliem hamulec i ustalilismy ze przelejemy je i odpowietrzymy

mowil ze plyn byl strasznie czarny i brudny wiec chyba bylo warto, one juz troche pojezdzily chociaz tylko po miescie na innym rowerze po plaskim i to byl pierwszy raz po przelozeniu na gorala jak je wzialem na maratom w polanicy od razu, wiec pewnie dlatego tego nie wytrzymały

 

wiec je potestuje na nastepnym maratonie

 

dzieki

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis, to bardzo profesjonalny wydaje mi się Bicykleta - ul. Styki 11a. Byłem u nich w tygodniu, w zasadzie tylko porozmawiać o wymianie napędu, ale muszę przyznać, że widać profesjonalizm na pierwszy rzut oka. Robiłem też serwis widelca w AirBike Shimano Service Center - Dereniowa 6 - nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wasze typy są daleko ode mnie ((daleka Wola), ale prawdopodobnie sie skuszę, zbyt duzo czasu juz stracilem na to zeby te halumulce nie piszczaly, chociaz są nowe, czyste, nie dojechane itd itd

 

jest sens,lub inaczej czy mozna uzywac kolckow zywicznych shimano F01a do tarcz RT - 86 w technologi Ice?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...