Skocz do zawartości

[Hamulce miękkie do góry nogami]


darkprzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się nie odwracać roweru do góry nogami ale czasem się nie da inaczej. I tylny hamulec zachowuje się tak jak opisałeś (mam br-m486). Konsultowałem to i odpowietrzenie w większości przypadków pomagało, więc jak kiedyś znajdę czas i chęci to odpowietrzę. Ale ponieważ bardzo mi to nie przeszkadza to pewnie jeszcze długo będę tak jeździł (normalnie nie mam zastrzeżeń do działania hamulca).

Jeżeli Ci to bardzo przeszkadza to odpowietrz hamulec. Powinno pomóc.

Edytowane przez bbc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przednim nic się nie dzieje... dziwne. A odpowietrzanie, to jakaś bardzo skomplikowana sprawa? Moje naprawy rowerów jak do tej pory kończyły się na tanich częściach z makrokeszów. Nowością dla mnie są hydrauliczne tarczówki, chociaż klocki wymieniałem w skuterze, zasada podobna. Tak jak tarcze mocowane na centerlocku... Czarna Magia. Czyli generalnie nie powinienem odwracać roweru, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady, nie odwracać? Ja odwracam rower często ( nie mam stojaka), potem trochę pompuję i jest OK. To nie jest tak że jak odwróci się rower to płyn wpada do zbiorniczka wyrównawczego a potem trzeba mu lekko "pomóc" żeby spłynął do całego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest tak że jak odwróci się rower to płyn wpada do zbiorniczka wyrównawczego a potem trzeba mu lekko "pomóc" żeby spłynął do całego układu?

 

Niezupełnie. Zbiorniczek "wyrównawczy" powinien być pełen i nie powinno mieć znaczenia czy rower stoi kołami w bok, w dół czy do góry. Jak w układzie nie ma powietrza wogóle to nic nie musi "spływać". A jak jest (tak jak pewnie w tym przypadku) to faktycznie trzeba za każdym razem "pomóc". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzony olej mineralny do hamulców shimano produkuje o dziwo shimano :thumbsup:

http://allegro.pl/shimano-olej-mineralny-do-hamulcow-tarczowych-50ml-i5325172308.html

 

oczywiście są również tańsze odpowiedniki innych firm możesz poszukać

Edytowane przez mmisiek9612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak są aukcje 100ml za 15 zł? Też niby Shimano, tylko rozlewane do opakowań zastępczych. Warto ufać? czy lepiej dołożyć?

Można kupić litrowy pojemnik oleju "warsztatowy" jesli dobrze pamietam kosztuje 2 razy więcej niż 10 razy mniejsze opakowanie detaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...