Skocz do zawartości

[BB30] zamiana na hollowtech II


kriss50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma doświadczenia w tym względzie? Jeśli tak proszę o informacje. Kolejne pytanie związane z tematem. Aktualnie mam napęd oparty na korbie fsa vero (suport na kwadrat BSA) jest zainstalowany w ramie cannondale caad 8. Domyślam się, że aby go tam umieścić producent wkleił specjalną tuleję redukcyjną. Czy na bazie tej redukcji można zamontować korbę shimano hollowtech II? Dzięki za informacje i sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Dopytam jeszcze. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i dokonywał takiej zmiany(demontaż korby na kwadrat instalacja ht2 w suporcie pod bb30). Jak to funkcjonuje. czy są jakieś problemy. Największe wątpliwości budzi we mnie ten klejony adapter.


Prawdopodobnie wklejono coś takiego: http://www.wiggle.co.uk/fsa-bb30-conversion-kit/ ale nie wiem czy dobrze myślę można zastosować usuwając to co pokazuje pierwszy link np. coś takiego http://www.bikestacja.pl/pl/suport-kcnc-bb30-adapter-xc-68-73mm-czarny-2958.html , które rozwiązanie jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supurt BB30 jest typu PressFit. Z tego co wywnioskowałem to twoja rama jest ( a raczej była ) z mufą na wcisk, ale producent wkleił tam redukcję na gwint i założył jakąś korbę na kwadrat z suportem wkręcanym ( jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ). Jak tylko ta redukcja jest dobrze wklejona to spokojnie demontujesz stara korbę i wykręcasz suport , a później montujesz zewnętrzne łożyska HTII i odpowiednią do nich korbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ta informacja napełnia mnie optymizmem. Byłem przekonany, że cannondale robi wszystkie ramy z serii caad 8 z takimi samymi suportami. Wyższe modele są na presfit. Nie mam przekonania do korb fsa i sram a te marki produkują je w tym standardzie i dodatkowo dość dużo trzeba za nie zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno są na bb30 i bsa, choć te sie zdarzają nie często. Na pressfita nie widziałem a pracowałem w miejscu gdzie sie tym handluje. Na pewno mają je synapsy i sixy. No ale skoro sa to są :P Spokojnie dopasujesz tuleje, by wkręcić korby na BSA, Lub go usuniesz by założyć bb30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...