Skocz do zawartości

[odchudzenie] sens zrzucenia ok 1 kg ? peak 29


grzechu2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , muszę wymienić w swoim rowerze opony i wpadłem na pomysł aby go trochę odchudzić , jeżdżę na Accencie peak 29 waga 12,5 . Do wymiany opony z continentali race king 2,2 drutowanych 730g na Continentale race king Protection 2.2 570 g , dętki z 230g na schwalbe extra light 140g . Przy okazji do wymiany mam siodełko obecne san marco 300g na Pro Falcon Ti 205 g i sztyca truvativ 290 g na jakąś lżejszą , powiedzmy że w granicach 250 g daje nam to ok 700g mniej . Czy tak mały  spadek masy będzie jakoś odczuwalny czy ma to sens ? . na późniejszym etapie wymiana mostka ale tu zysk będzie też niewielki . Inne komponenty nie podlegają wymianie .

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zestaw zwykła dętka + zwykła opona skonwertowany do systemu bezdętkowego najczęściej wychodzi lżejszy niż taki stricte UST. I mniej awaryjny od dętki Light.

 

...a chciał bym pozostać przy continentalach RK , które się podobno słabo uszczelniają
Nie podzielam Twojego zaufania jakim darzysz tą markę . U mnie się jest spalona (ech pożaliłem się i możemy wracać do tematu ;) bidon Conti sobie zostawię :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę idzie pominąć bo zamiast dętki mamy mleko plus opaski jak w ghetto.

 

nie do końca się zgodzę, zestaw na mleku wychodzi lżejszy  ( w moim przypadku ok 250 g ) nie wspominając lepszej przyczepności w terenie :thumbsup:

Edytowane przez vpablov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mleka musisz też pamiętać, że co 4-5 miesięcy musisz dolać mleka, a żeby masa się nie zwiększyła należałoby stare zeskrobać, a to trochę upierdliwe ;) Jednak mleko na tych samych oponach powinno wyjść lżej niż dętki lighty. Tylko nie bierz opon o mega cienkich ściankach bo będzie Ci non stop uchodzić powietrze.

Ja w tym roku przeszedłem na mleko i do dętek już nigdy nie wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...