Skocz do zawartości

[buty] pierwsze spd mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałam odświeżać tematu za 2010 roku, więc pozwoliłam sobie utworzyć nowy. Jeżeli źle zrobiłam - proszę o przeniesienie.

 

Myślę nad zakupem swoich pierwszych butów SPD z pedałami. Wybór padł ma Shimano M520, bo można je kupić już za <100zł.

Tylko jakie buty do tego? Czy najtańsze Shimano SHM065 będą dobre na początek, czy lepiej kupić jakieś B-Twin z deca lub Louis Garneu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie buty? Najlepiej wygodne.

Przejdź się do sklepu przymierz, zobacz jakie Ci pasują. Jeżeli się ścigasz to celuj w takie ze sztywną podeszwą. Jeżeli do turystyki to sztywna podeszwa schodzi na dalszy plan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że zamknę się w 350-400zł z pedałami?

 

O przekazywaniu mocy wiem, bo wtedy też "ciągniemy" cały obrót, a nie tylko naciskamy. Chciałam też kupić spd z tego względu, że ostatnio nogi spadały mi z pedałów na kilku małych hopkach pod rząd.

 

Ed. Shimano 089 - mają klamrę - czy ktoś je miał, poleca?

Widzę, że na alledrogo można je dostać już za 305zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przejściem się do sklepu i przymiarką może mieć problem, bo zwykle sklepy nie posiadają damskiej rozmiarówki  :teehee:  :sick: chyba, że ma męski rozmiar stopy  :whistling: Jedynie właśnie w deca są - ale i tak badziewne modele mają dla kobiet zwykle, także ten ;) Pozostaje przymierzyć jakieś badziewie i ewentualnie zamówić w necie - z tym, że każdy model, każdej firmy może inaczej leżeć.

 

jest szansa na zamknięcie się w tej kwocie ale dobrze, żebyś te buty przymierzyła, jak nie możesz i musisz kupować w ciemno, to kup byle co na początek, byle w cm wkładka się zgadzała, wątpię aby jakikolwiek but spowodował zniechęcenie do spd,  ale wiadomo, czym lepsze i czym sztywniejsza podeszwa tym lepiej, tym bardziej, że te buty jak są dobre to się szybko nie psują, więc można zainwestować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest najgorsze - taka dyskryminacja kobiet.

W Deca moja znajoma kupiła całkiem niezłe buty, swoje pierwsze spd - ale ona je ma do szosy.

 

Faktycznie z rozmiarówką jest różnie(z resztą w "normalnych" butach też). Czy w przypadk SPD też sprawdza się zasada "wkładka o 0,5cm dłuższa od zmierzonej stopy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkładka ma być dłuższa o 5mm od stopy. Mimo to nalezy buty przymierzyć, bo różne są, szerokie, wąskie.. etc. Czasem może się okazać, że trzeba kupić buty o rozmiar większe niż to przewiduje rozmiarówka, bo w tym niby dopasowanym coś może uciskać. Nie jest łatwo. M089 to dobre buty. W podobnych okolicach cenowych popatrz tez na buty Nothwave. Przeważnie są lepie wykonane niż Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...