Skocz do zawartości

[ból prawa strona] - kłucie w klatce.


Bluepower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś tam jak biegałem jeszcze intensywnie niekiedy pojawiał się u mnie ból z prawej strony, takie kłucie przy głębszym oddechu. Kłucie jest tak prawie pod żebrami z prawej strony i nie jest zawsze zwykle jak mocno pocisnę na rowerze ale dzisiaj np. też trochu rano mnie kuło a od 2 dni mam przerwę (SE cosik naciągnąłem w nodze). Kłucie jest tylko przy głębokim oddechu, nie jest duże czy też jakieś aby tego nie wytrzymać czy aby utrudniało życie no ale wcześniejsze uprawianie sportu nauczyło mnie iż żadnych objawów nie należy bagatelizować. Niekiedy potrafi przejść po chwili a niekiedy potrafi i chwilę trzymać.

Swego czasu KTOŚ mi na jednym forum o bieganiu odpisał iż to może być przetrenowanie i płuco czy jakaś tam komora daje o sobie w ten sposób znać (przepraszam za brak fachowego nazewnictwa). Ból jest na małym obszarze tak jak by ktoś igłę wbił i jak pisałem pojawiał się zwykle (nie zawsze, ma swoje widzimisie) po wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie kłucie pojawia się po treningu, ale przy chłodniejszym powietrzu. Nie jak jest ciepło. I często to mam gdy poleżę za długo na boku na łóżku. Wtedy wstaje i stoję prosto, kilka głębszych wdechów, do granicy bólu, i po chwili przechodzi. Ale u mnie może być to spowodowane przebytą Sarkoidozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płuca nie są unerwione bólowo, więc uczucie kłucia nie pochodzi od nich.

Stawiam na mięśnie międzyżebrowe i ich przyczepy, które mocno pracują podczas wysiłku, a tym, przynajmniej ja, nie przejmuję się zbytnio jeśli czuję taki dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także stawiałbym na ból mięśniowy,być moze to właśnie przyczepy,ale jeżeli chcesz mieć pewność to najlepiej byłoby udać się do lekarza sportowego i zrobić dokładne badania. Daj znac na forum czy teraz sytuacja uległa zmianie,czekamy na Twoją odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosujesz może jakieś ćwiczenia korekcyjne? Ja tak miałem bardzo często problemy po dłuższej jeździe, a że plecy garbiłem potrafiło mi wywalić bólami w klatce piersiowej. Generalnie ucisk w kręgosłupie promieniował i czułem jakby  ból od serca. Dostałem zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających plecy i po bólu. Może to być też wynik nieodpowiedniej pozycji podczas jazdy/biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...