Skocz do zawartości

[team] Radon Team


Road_King

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

jakie zmiany wprowadziłes?? i gdzie kupiłeś ten rower??

Rower kupiłam w Bydgoszczy www.centrumrowerowe.pl - ja polecam :) ludzie mają cierpliwość i jak dla mnie bezproblemowo, idzie wszystko dogadać. Zmiany jak pisałam małe: manetki X.O grip, przerzutka tył X.9, PG-990 II, no i SPD-y PD-540. Z rowerem nie mam żadnych problemów i warto brać go pod uwagę, ale to kwestia co kto chce kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Dołączam się do was! :)

Jestem od wczoraj posiadaczem ZR TeamOnly Black 06. Rower kupiłem w CentrumRowerowym.pl... Dzisiaj była wycieczka ok 60km (jeszcze nie ma licznika ;) ) i rower spisał się wyśmienicie. Niestety do napędu dostała się ogromna ilość brudu, jako że był zakonserwowany jakimś klejącym się smarem... Trzeba będzie łańcuch odtłuścić... Ogólnie rower zachowuje się wspaniale... Jedyną denerwującą rzeczą są ocierające tarcze hamulców podczas ostrych i szybkich zakrętów, ale to też da się przeżyć w imię naprawdę dobrej siły hamowania oraz przyzwoitej modulacji. Polecam Radona wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam!!

 

od niedawna jest do nabycia nowy radon zr team only 2007

 

co o nim myslicie...?? po za tym ze jest super ;)

 

z tego co widze to sie nic nie zmienilo poza hamulcami, klamkami i amorem (wyższy model - race z u-turnem) no chyba ze cos przeoczylem

 

a i wlasnie co do tych klamek to co to za klameczki moze ktos wie cos na ich temat no i na temat hamolcow tez

 

ja sie tak zastanawiam jak to jest z osprzetem bo chyba caly powinien byc 2007 ale na zdjeciu tylna przerzutka raczej nie jest 2007 bo nie widac wygrawerowanego XT ale moge troche niedowidziec :P no chyba ze jest to zdjecia 2006

 

-------------------------------

 

tak se patrze i patrze i widze ze w ofercie rs'a 2007 nie ma czegos takiego jak reba race z u-turnem wiec czyzby blad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01LukasZ nie patrz na zdjęcie bo najprawdopodobniej na tym zdjeciu jest wersja '06. Co do osprzętu to w opisie pisze: "Shimano XT 751 SGS", jest więc to XT na 2007 rok.A Reba...hmm faktycznie na stronie RS nie ma czegoś takiego jak Race U-turn, ale to nie znaczy że nie ma go w tym rowerze. Może być to po prostu amortyzator OEM czyli robiony specjalnie dla producenta rowerów i montowany tylko w nowych nowerach. Zauważ że Team ma lżejszą Koronę ( "Over Race: Lighter 7050 Crown" - cytat ze strony RS ), jest droższy, a producent chciał pewnie przyoszczędzić więc zamówił gorszy model z U-turnem. Oczywiście jest to taka moja teoria a najlepiej będzie jak napiszesz e-maila do centrum rowerowego o wyjaśnienie sytuacji, najlepiej ze zdjęciami ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to bylo by sensowne...

 

a jeszcze takie pytanie co do reby czym sie rozni dual air od u-turna??

 

bo jezeli nie ma zadnej roznicy miedzy tymi amorami oprocz oczywiscie regulacji skoku to spoko.... bo masz identycznie to samo co dual air plus jeszcze regulacja

 

czy moze jednak sa jakies minusy reby z u-turnem w stosunku do dual air??

 

a i co z tymi hamplami... wie ktos cos na ich temat?? bo na forum jest bardzo malo informacji. jak tamjest z dostepem czesci i ogolnie z dzialaniem... bo jezeli cos jest nie tak to zawsze mozna je odrazu w sklepie na avidy juicy 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-turn od dual air różni się tylko możliwością regulowania skoku( zewnętrzną bo w dual air skok też można regulować ale trzeba rozebrać widelec i zastosować odpowiednie podkładki :) , zresztą powinno się pisać U-turn air bo taki system występuje w tej Rebie B) Minusy U-turna... w zasadzie jest to tylko większa waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Bo o Radonie w ogóle niewiele wiadomo, no może poza kilkoma testami w niemieckiej prasie rowerowej, wpisami tutaj na forum i wiadomościami rozchodzącymi się pocztą pantoflową.

Nie wiem czy już zauważyliście, ale Radon wprowadził do sprzedaży karbonowe hardtaile... Idą jak burza :wink:

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/MCS-Team-_id_17486_.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadejszła wiekopomna chwila... Stałem się dzisiaj dumnym posiadaczem Radona ZR Team Only Pressure.

Na razie stoi jeszcze w kartonie nie złożony (w pracy jestem :) ), ale jest tak piękny, że aż śliczny :D

Autentycznie nie spodziewałem się, że będzie miał tak piękną ramę (jak dla mnie oczywiście, to zapewne rzecz gustu). Po prostu pierwsza liga.

Jak tylko go uruchomię i zrobię jakieś fotki, to nie omieszkam zamieścić ich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower złożony, wyregulowany i... stoi pod oknem. Brak czasu, obowiązki rodzicielskie :rolleyes: i jeszcze na dodatek fatalna pogoda skutecznie wyleczyły mnie dzisiaj z "oblatania" sprzętu.

Pierwsze wrażenia wizualno-organoleptyczne :) : rama sprawia bardzo dobre wrażenie. Ładne, estetyczne spawy, wzorowo położony lakier, ładne przekroje rur (bez zbędnych wygibasów), esowato wygięte tylne widełki. Jedno co mi estetycznie nie podoba się w ramie do baaardzo długa główka, zwłaszcza w moim Radonie - mam rozmiar 20". To z kolei sprawia, że poziom kierownicy jest dużo wyżej niż w rowerze, który miałem do tej pory. A i tak poprosiłem CentrumRowerowe o zmianę kierownika na prosty 560mm (risery jakoś mi nie pasują).

Nie mam pojęcia jak będzie się na tym jeździć (mam nadzieję, że wygodnie :) ). Oczywiście da się to zniwelować - np. przez wyjęcie 2 podkładek pod mostkiem, czy wręcz odwrócenie mostka. Zobaczymy, wyjdzie w praniu... znaczy jeżdżeniu.

Reszta też bardzo sympatyczna :) Nie mogę się doczekać wypróbowania dzałania widelca i hamulców (przede wszystkim!). Mówią, że Formula Oro to jedne z najmocniejszych tarczówek na rynku.

A propos tarczówek - tarcze lekko ocierają o klocki, zwłaszcza tył mnie niepokoi - ocieranie jest zauważalne tylko w jednym miejscu - albo tarcza lekko zwajchowana, albo osadzenie na piaście spieprzone. Mieliście podobnie przy nowym rowerze? Na razie nie ma co filozofować, rower nie przejechał ani metra, a ponoć tarcze lubią się czasem długo docierać zanim zaczną działać tak jak powinny.

Mój Presssssure :)

d768771d7d6d3110m.jpg

9ef5fd4cbc9d2265m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj trochę pojeździć. Wrażenia rewelacyjne :P

Mam pytanie: jak mocujecie przewód hamulca do ramy? Nie zrobiłem tego i na każdej większej nierówności przewód obija się o ramę co jest dość denerwujące. Poczytałem trochę precla i metody są "aż" dwie: albo taśma izolacyjna, albo opaska elastyczna, tzw. zip. No że też nie wymyslono niczego mądrzejszego...

I pytanie do Ciebie Virus3d - czy od samego początku hamulce działały Ci idealnie? Tzn. czy klocki ocierały trochę o tarczę czy nie? Pytam, bo to moje pierwsze tarczówki, siła hamowania rewelacja, modulacja również, ale to lekkie ocieranie mnie wkurza. A w instrukcji dołączonej do hamulca nie mogę się doczytać niczego o regulacji...

 

P.S. Świetne zdjęcia ze Słowacji, aż Ci zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia ze tarcze zawsze troche ocierają...

Juz nie pamietam jak bylo u mnie na poczatku ale chyba minimalnie ocierały.

A i po ostrych zakrętach też minimalne słychac (ale to przez chwile).Nie wiem czego to skutek...nieidealna sztywnośc widelca?

Minimalną regulacje umożliwiają też śruby mocujące do widelca. Otwory w widelcu są większe przez co można lekko korygować ewentualne ocieranie.

 

A co do mostka... poprzeglądaj sobie zdjęcia z oficjalnej strony Radona. na niektórych fotach mostki są juz zamontowane odwrotnie. Zreszta, ja też tak miałem od nowości. Spójrz :

ZR_Litening_green_X9_04_g_18432.jpg

 

Ps

A dzieki dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia ze tarcze zawsze troche ocierają...

Juz nie pamietam jak bylo u mnie na poczatku ale chyba minimalnie ocierały.

Czyli rozumiem, że teraz jest już OK? Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie. Na razie nie przejmuję się tym, choć czasem jest to dość denerwujące...

 

A co do mostka... poprzeglądaj sobie zdjęcia z oficjalnej strony Radona. na niektórych fotach mostki są juz zamontowane odwrotnie. Zreszta, ja też tak miałem od nowości.

Jeszcze nie widziałem, popatrzę. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów stwierdziłem, że to moje ustawienie mostka jest jak najbardziej OK i nie będę niczego ruszać. Najwyraźniej wcześniej tylko mi się wydawało :P

Nie cierpię dziwnych odgłosów przy rowerze, a teraz mam problem ze sztycą, chyba się lekko zapiaszczyła, nie smarowałem jej też od początku...

Poza tym rower jest (jak na razie - odpukać) rewelacyjny. Szerokie opony - 2,25" zawierają dużo powietrza, co pozwala dość wysoko się wybić, wcześniej zawsze miałem 1.95".

Nie wiem jakie masz manetki, ale te zamontowane u mnie to LX - są OK, ale lewa manetka ma tak potwornie duży skok, że ktoś z małymi dłońmi i krótkimi palcami będzie miał spore problemy, żeby wciągnąć łańcuch na większą tarczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że teraz jest już OK?

[...]

Nie wiem jakie masz manetki, ale te zamontowane u mnie to LX - są OK, ale lewa manetka ma tak potwornie duży skok, że ktoś z małymi dłońmi i krótkimi palcami będzie miał spore problemy, żeby wciągnąć łańcuch na większą tarczę...

Z tarczami jak najbardziej OK, z tym ze ja mam Hayesy

A i rzeczywiście dość daleko trzeba wychylić kciuka ale mam duże łapy więc nie narzekam :)

 

Radze też zaopatrzyć się przed jakąś dłuższą wycieczką w zapasowy hak. Mi już się zgiął dwa razy... (tak to jest jak się jeździ na przełaj w lesie) Wykrecałem i wkręcałem go kilkukrotnie przez co początek gwintu się zjechał. Teraz jest wkręcony 'na chama' i przerzutka jest troche krzywo zamontowana przez co nie mozna jej idealnie wyregulowac. Pytalem o koszta - 50 zł za sztuke u mojego sprzedawcy (bikecenter.pl)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...