Skocz do zawartości

[team] Radon Team


Road_King

Rekomendowane odpowiedzi

Do 10kg na tej ramie? Musiałbyś chyba okraśc bank bo wiekszośc komponentów by szła przy tej opcji do wymiany :) Bardziej realistyczniej i szybciej założyć proste zejście do 11.5kg Kokpit mimo że fajny to ciąży, kółka mimo że dobre to też ciążą. Opony waga raczej około 560g a nie 600... Wymień pierw dętki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że rama jest za ciężka do budowy lekkiego roweru, tylko że bajk black ridera w specyfikacji "nie-aż-tak-bardzo-kosmicznej" nie stanie się w szybkim i w miarę niedrogim sposobie 10kilowcem :) Ja z Cubem i toszkę lżejszymi częsciami zaczynałem od 12.3kg a obecnie jest 11.5 i znowu byłoby "stado" dobrych częsci do wymiany, gdybym chciał zejsc przynajmniej do 11kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm cóż ludzie na podobnych wagowo ramach, a nawet ciut cieższych schodzą ponizej 10 wiec mysle ze do 10 uda mi się dojechać :D .

 

O tym że miałbym do tego dojść szybko to nawet nie myslałem bo to sprawa na najbliższych kilka dobrych lat, ale gram do grama... Ogólnie cały rower był składany tak żyby dobrze działał bo o mysleniu o wadze nie bylo kasy, jak osprzęt się zajędzie że nic sie z nim nie da zrobić to wtedy będę myslał nad wymianą na różnież lekki, potem amor, koła mysle zę pożyją dość długo wiec na razie o nie się nie martwie, a komponenty... hmm moje zdanie jest takie że jak mam wydać np. 200zł na coś do roweru to wole kupić coś co poza poprawą masy poprawi też działanie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękna maszyna Przeor - mam nadzieję, ze podzielasz to zdanie :confused:

Śłiczny kolor, kierownika widzę, że też zmieniłeś na prostego (popieram), no i rogi WCS! Rewelka, prawda? Specyfikacja chyba tak samo jak mój - na stronie Radona już nie ma Extasy, więc nie wiem.

Co powiesz o hamulcach? Zdaje się, że wcześniej miałeś V-ki, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że podzielam to zdanie :) , bardzo ładna, zielona wiosenka. Hamulce bardzo dobrze się sprawują, zwłaszcza w błocie, zatrzymują rower natychmiast. Niedawno jechałem na swoim crossie, w którym mam v-ki. Dotychczas wydawało mi się, że hamuja dobrze ale teraz wiem jak bardzo się myliłem. Jak nabrały błota to wydawało mi się, że po prostu nie hamują wcale. Co do specyfikacji to ogólnie wygląda tak: koła takie standardowe rodonowskie, piasty XT, korba XT, hamulce Juicy 7, manetki x-9, przerzutka tył x-9, przód XT. Rogi faktycznie mi podchodzą ale już na nich jeździłem więc je znałem. Kierownicę zmieniłem z prostego powodu. Nigdy nie jeździłem na giętej kierze i jeździł nie będę bo zwyczajnie mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rogi jak to rogi, chciałem jelenia jakiegoś upolować i założyć sobie takie od szesnastaka ale żaden nie dał się złapać więc wziąłem to co było :P

Oponki jak na razie spisują się nieźle. Nie mam do nich zastrzeżeń. Ładnie trzymają w błocie i nie łapią tak syfu, tzn oczywiście się zaklejają ale nic się na nich nie trzyma i błyskawicznie z nich wszystko odlatuje. Na porządnym piachu jeszcze nie miałem okazji pojeździć, nie ta pora. Na asfalcie nie jestem z nich zadowolony, ciężko jakoś i strasznie buczą jak bombowce, no ale do tego celu służy inny rowerek więc to żaden zarzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mx666 witam, i co to za model? kupiłeś cały rower czy skłądałeś bo to chyba nie jest typowa rama litening? I racja z tą nazwą

 

To jest ZR Pro 7.0 (Breezee) z wyprzedaży z 2007 roku.

Był sprzedawany z hamulcami Magura HS33 ale ja poprosiłem o wymianę na Avid SD7 (taniej wyszło). Nic więcej nie zmieniałem (prócz zamontowania bagażnika ^_^ )

Fajowo się jeździ :P

 

Siodelko zmieniłem jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przegladam to forum juz od dluzszego czasu, wiec czas sie przywitac :-) A oto moj Radon

81aa979374def4bem.jpg

Osprzet taki jak podaje producent, zmienione tylko lancuch na lx i kaseta na xt, i pedala na Look Quartz. Nie mialem mozliwosci jeszcze go wazyc, ale producent podaje wage dla 18" na 12.1 kg, a moj to 16 ,wiec pewnie bedzie ponizej 12 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy tych rowerków.

 

Co byście powiedzieli gdyby ta marka pojawiła się Warszawie?

Nie wiem czy udałoby mi się cenę taką jak u dystrybutora utrzymać, ale nie przewiduję że byłoby to drożej niż 50PLN.

 

Chcemy z Radonem wystartować w kwietniu 2009r.

 

Proszę o opinię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy tych rowerów to mało rewelacyjna wiadomość bo zapewne maja zamiar się cieszyć już posiadanymi rowerami przez długie lata:) Ja akurat jestem z Gdańska i to że Radony będą sprzedawane w Wawie mało mnie cieszy z wiadomych względów. Fajnie że ta marka przyjmuje się na polskim rynku bo jest bardzo ciekawa i posiada atrakcyjną cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moj rowerek zakupiony kilka dni temu.

 

Specyfikacja

Rama: Radon XC ,Alu 7005

Widelec: Rock Shox Reba SL PopLock 80mm/100mm

Stery: Ritchey Logic

Mostek: Ritchey Comp

Kierownica: Ritchey Comp Rizer

Chwyty: Profile

Piasta przód: Shimano Deore DISC

Piasta tył: Shimano Deore DISC

Obręcze: Rigida Sphinx Disc

Opony: Schwalbe Smart Sam 2,25"

Sztyca: Scope

Siodło: Scope

Manetki: Shimano Deore SL-M530 RapidFire Plus

Przerzutka tył: Shimano XT RD-M772 "Shadow"

Przerzutka przód: Shimano LX FD-M580

Suport: Shimano BB-ES25

Korby: Shimano FC-M442 Octalinc

Łańcuch: Shimano HG-53

Kaseta: Shimano HG-50

Dzwignie hamulca: Hayes Stroker Ryde

Hamulce: Hayes Stroker Ryde

 

83732622pv4.th.jpg 57118417up5.th.jpg 10266141ak5.th.jpg 58233053dz2.th.jpg 43601195cg5.th.jpg 15610675do9.th.jpg 24014024kj9.th.jpg 27485357iz3.th.jpg 45597315xb9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy tych rowerków.

 

Co byście powiedzieli gdyby ta marka pojawiła się Warszawie?

Nie wiem czy udałoby mi się cenę taką jak u dystrybutora utrzymać, ale nie przewiduję że byłoby to drożej niż 50PLN.

 

Chcemy z Radonem wystartować w kwietniu 2009r.

 

Proszę o opinię:)

 

 

 

A wiadomo juz gdzie dokladnie mialby ten sklep się znajdowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...