Skocz do zawartości

[Obejma] Ktora obejma podsiodlowa lepsza? Z szybkozamykaczem czy bez?


grubass

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W rowerku mam bez szybkozamykacza ale czesto, szczegolnie na "stromych" zjazdach chcialbym szybko obnizyc siodelko.

Rozgladam sie za obrecza z szybkozamykaczem i tak sie zaczalem zastanawiac dlaczego nie bylo takiej od samego poczatku? Czy sa jakies przeciwskazania?

Jakas konkretna firma/ model obreczy ktora polecacie?

Na mojej obreczy jest napisane 35 mm ale widze ze wymiar dostepny to 34.9 czy bedzie pasowac do mojej sztycy czy musze szukac 35mm?

Dzięki z gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie o obręcz chodzi, a o zacisk sztycy. Tak, lepszy będzie z szybkozamykaczem. Tak, 34,9 powinien pasować.

 

Może być, ale ja tak właśnie tak się tego doszukałem. 

 

Pewniejszy na śrubę, wygodniejszy z klamką. Po kilku próbach pozostałem przy śrubie.

 

 

OK, dzięki za opinie.

 

Kupie chyba taki http://www.decathlon.pl/obejma-podsiodowa-349mm-id_3640502.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zostawiasz rower gdziekolwiek przypiety na zewnatrz to sugeruje na imbusa/śrubę. przy szybkozamykaczu mozesz sie po powrocie zdziwić GDY  nie będzie rurki i siodełka . z zycia wzięte , skutecznie mnie wyleczyło z obejm samozaciskowych i jest to pierwsza rzecz , którą wymieniam przy kupnie roweru

 

CZUWAJ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem imbusów, zarówno na obejmie sztycy jak i przy kołach. Nie ma siłowania się, sprawdzania sto razy czy z dobrą siłą się zaciągnęło itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gdy

myślisz, że złodzieje nie noszą przy sobie imbusów ? :)

 

wracając do tematu, przy częstej zmianie wysokości siodła oczywiście szybkozamykacz jest wygodniejszy

aczkolwiek ten z linka jest do bani, czarna podkładka się przeciera i w końcu wypadnie, a bez niej zacisk nie działa

sam niedawno zmieniłem na imbus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromisem między brakiem konieczności użycia narzędzi a bezpieczeństwem  może być szybkozamykacz Zefal Lock-and-Roll (zestaw szybkozamykaczy do kół i sztycy siodłowej jest do wzięcia za 90-100 zł, przynajmniej jakiś czas temu za tyle go kupowałem) , tyle , że wtedy jak będziesz chciał obniżyć / podnieść siodło w terenie, to musisz rower majtnąć kołami do góry aby odblokować mechanizm w szybkozamykaczu - to już chyba wygodniej użyć narzędzi (jeśli priorytetem jest szybkość / wygoda ).

Ja nie chciałem łatwo oddawać złodziejom żelowego siodła z amortyzacją (zwykłe Selle Royal, ale lubię je bo wygodne) wiec poszedłem w Zefala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...