Skocz do zawartości

[piasty] accent/LX/XT/Novatec


tobiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jak dla mnie dzieki lepszemu uszczelnieniu XT dluzej bedzie sie trzymal , w samej jezdzie raczej trudno szukac roznica , co do wytrzymalosci trudno mowic bo obu dlugo nie mialem , natomiast przy obecnej cenie XT i tego ze nie jeden znajomy je katowal a swoje wytrzymaly bral bym XT , nawet porownujac do Novateca na maszynach wolal bym XT , te co sprzedaja w kompletach chyba sa starsze 03-04 ale to tym bardziej wolalbym wlasnie takiej. O kulki latwo dbac i latwo sie serwisuje a troche mozna sie ubabrac przecierz przy wlasnym serwisie , wymiana jakiejsc czesci tez nie jest zbytnim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem nowe tylne koło i też miałem podobny dylemat. U mnie głównym kryterium była długowiecznośc i bezawaryjność piasty. Wybierałem w zasadzie między Shimano XT oraz jakąś maszynową Novatec lub lepszą (droższą). W kilku serwisach poradzili, że jednak XT będzie mocniejsza i wytrzyma dłuzej, oczywiście pod warunkiem że raz na sezon się ja przesmaruje. Łożyska maszynowe nie są złe, ale żeby były wytrzymałe muszą być odpowiedniej jakości, czytaj drogie. Same w sobie nie są lepsze/gorsze od kulek tylko inne.

Ja wybrałem XT i po pierwszych 250km jestem zadowolony i mam nadzieję że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na tyle piaste novateca ważę 83kg ma przebieg 10kkm i nie powiem złego słowa o niej naprawdę super sprzecik!!! Ale teraz jakbym kupował i miał więcej gotówki to kupiłbym kultowego xtr-a, bo sa w niezłych cenach na allegro!!! A 2 latka temu były cholernie drogie i dlatego nie kupiłem :D:D:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...