Skocz do zawartości

[amortyzator] Suntour i brak nadruku


empe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na każdym amortyzatorze Suntour brakuje nadruku?

Właśnie kupiłem amortyzator w cenie katalogowej 1300zł i powiem szczerze że w tym przedziale cenowym liczyłem już na nieco lepsze wykonanie.

Myślałem że będzie jakiś ładny nadruk z logo, symbolem a tu tylko chamska naklejka z bąblami powietrza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Suntour ma różne produkty, od Epicona w górę raczej nie ma się do czego przyczepić. Rock Shox też ma gniotowate modele typu podstawowe xc30 i podobne. Ot, dywersyfikacja produktów. Nie wszyscy mają politykę typu ”tylko premium i za cenę odpowiednio premium” a rynek budżetowych rowerów jest przecież ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko podobnej klasy widelce Suntour są prawie połowę tańsze niż RS nie mówiąc już o innych markach. Myślisz że to tylko kwestia znaczka bo mi wydaję się że jakość komponentów i wykonania też na tym cierpi. Nie ma się co oszukiwać nic za darmo nie dostaniemy zawsze jest coś kosztem czegoś. Samo podejście do klienta firmy S jest słabe o czym świadczy głupie naklejenie naklejek czy brak instrukcji na który też już ktoś się tutaj skarżył.

 

Oczywiście do budżetowych rowerów i rekreacyjnej jazdy Suntoury jak najbardziej się nadają nie mam nic przeciwko.

Edytowane przez mmisiek9612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sporo się ten znaczek ceni ;)

A patrząc na realne ceny to raczej nie ma co przesadzać z tą połową. Mniej więcej np. ~1000zł za Epicona a ~1200zł za Rebę jak się ostatni raz w to wgłębiałem. Oczywiście kwestia konkretnych modeli, wyprzedaży, itp. No i kwestia podejścia do marki, bo niektórzy stwierdzą że jak śmiem porównywać ;)

Większe różnice widać imho na dolnej półce, gdzie badziewny uginacz Suntour to ~200zł a równie badziewny RS to nieraz i ~500zł w detalu.

 

Tak BTW Epicon, Axon, Auron to nie są widelce do ”tanich rowerów i rekreacyjnej jazdy”. I tu docieramy do potocznej opinii, którą ta firma musi dopiero przezwyciężyć.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ~1200zł za Rebę

 

Albo trafiłeś na super okazję albo na jakąś bardzo wiekową

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/czesci/amortyzatory_przednie/rockshox/44115/reba_sl

 

nie ma co się spierać każdy ma swoje zdanie i kupuje co mu się podoba tyle

Edytowane przez mmisiek9612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@empe, nie wiem, jak wygląda kwestia widelców MTB, ale w wypadku crossów Suntour traktuje klientów wyjątkowo podle. Założę się, przy teoretycznym skoku 75 mm nie będziesz miał więcej niż 65 mm :verymad:

 

 

 

Ten pancerz to dokupuje się osobno?
Tak, musisz dokupić zwykły pancerz przerzutkowy i parę końcówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, przy teoretycznym skoku 75 mm nie będziesz miał więcej niż 65 mm

A da się to zmierzyć?

Tak, musisz dokupić zwykły pancerz przerzutkowy i parę końcówek

widzę coś takiego na allegro. To ma być fi4?

Te końcówki to plastikowe? Bez żadnego zaciskania mają być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A da się to zmierzyć?
Jasne. Mierzysz wysokość widocznej części goleni bez obciążenia, a potem spuszczasz powietrze i patrzysz, ile się nie schowało.

 

 

Te końcówki to plastikowe? Bez żadnego zaciskania mają być?
Ja wolę metalowe. Widziałem jak plastik się poddał, bo pancerz z końcówką nie wchodził idealnie prosto w otwór na goleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA INFORMACJA!!!

We wszystkich modelach NRX-a dają na oryginalne naklejki wprasowane  kawałek folii ochronnej przez co autor może mysli że to szajskie naklejki. Proszę o odklejenie tego i zobaczenie jak wygląda rzeczywiście oraz wyjasnienie tej sprawy gdyż jest to niepokojący temat dla innych

 

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...