Skocz do zawartości

[ rower górski ] głównie jazda w terenie


szymonski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem nowy. Konto założyłem, bo nadszedł czas, abym w końcu kupił sobie normalny rower. Dotychczas śmigałem na takich wynalazkach jak rowery z decathlona za tysiaczka, co pan fachowiec ze sklepu uznawał za cud kolarski. Na ten pierwszy rower chcę wydać nie więcej niż te 3000zł. Nie jestem raczej bardzo wymagającym klientem. Jeżdżąc na moim starym rowerku po górach wcale nie jeździło mi się jakoś koszmarnie, no ale jak wsiadłem na treka xcaliber 7 bo zmieniłem zdanie co do jakości mojego rockridera. Czytałem trochę opinii i recenzji, na tym forum i na innych i opinie i zdania są podzielone. Jedni uważają przykładowego xcalibra za zbyt drogi niewypał, a drudzy go uwielbiają. Rower, który chcę kupić, zamierzam eksploatować w terenie równie często jak i w mieście. Jeśli w terenie, to na pewno nie na jakiś hardkorowych trasach,a raczej na szybszej jeździe bo większych górach, nierównościach.

   Ja w rowerach jestem zielony, dlatego proszę o pomoc, porady, propozycje. To że upatrzyłem sobie treka, nie znaczy że go kupię, bo samodzielnie na pewno na nic się nie zdecyduję. Nie ukrywam jednak, że takowy bardzo mi się spodobał, a w szczególnie w wersji z niebieską ramą :whistling:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli ktoś zechciałby odświeżyć temacik i przy okazji mi pomóc, miałbym może jeszcze jeden problem. Teraz już nie zastanawiam się nad x calibrem 7, wyskrobałem te parę stówek i jestem w stanie zakupić calibra 8. Sporo poczytałem także o rowerach górskich i nie jestem do końca przekonany co do tych kół 29. Powszechna opinia jest taka, że na tych kołach nie poszaleje się w terenie, służą one bardziej szybszej i bardziej komfortowej jeździe na spokojnych szosach. Ja jestem jednak z tych, co to wolą pomęczyć się na szosie, niż zrezygnować z ostrzejszej jazdy w terenie. Innymi słowy szukam po prostu odpowiedzi na pytanie, czy kupując tego 29er jestem od razu na niższej pozycji w jeździe terenowej ? Bardzo ważny jest przecież także komfort samej jazdy. Jeżeli o to chodzi to jeździłem na 650b giantach, krossach, czy kellysach i na 29 calowym calibrze komfort jazdy jest dla mnie lepszy. Nie testowałem jednak ich na trasach górskich.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jesli jest to rower mtb a ktos pisze ze nadaje sie bardziej do jazdy po "spokojnych szosach" to chyba powinienes zmienic zrodlo informacji, skoro ktos ocenia ninery z punktu widzenia uzytkowania asfaltowego :)

29er to typ roweru a jeden od drugiego moze sie roznic jak pieklo od nieba - geometria, osprzetem, przeznaczeniem, waga....

Kupisz ciezkiego taniego kloca to bedzie jezdzil jak ciezki i tani kloc.

Podstawa efektywnego poruszania sie na 29tce sa mozliwie lekkie kola, podobnie jak ma to znaczenie przy kazdym innym typie roweru.

 

X Caliber to nizsza polka ninerow treka i tak tez sa ubrane w czesci - do sportowej jazdy sa superfly i nowe procalibery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sam rozmiar kół ma tutaj niewiele do rzeczy, a to czy rower nadaje się na konkretną jazdę trzeba oceniać patrząc na cały sprzęt ? jeśli rower bardzo dobrze pode mną leży i czuję się na nim pewnie, to raczej poradzę sobie na nim w terenie, a 29 na pewno mi nie przeszkodzą ?


Takie moje najważniejsze pytanie: szukam roweru górskiego, który sprosta średnim zjazdom ( nie mówię tutaj o typowych zjazdach enduro, tylko o normalnych single trackach ). Zostać przy tym treku, który nie ukrywam bardzo mi podszedł, czy roweru z kołami 27,5 cala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...