Skocz do zawartości

Nowe dętki, jakie wybrać?


Gural

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno przebiłem tylną oponę w moim rowerze górskim. Ze względu na to, że jeżdżę po górach i bezdrożach nie wiem jaką dętkę wybrać. Jeśli ktoś się na tym zna to prosze o pomoc w wybraniu i najlepiej link.

A dodam, że koło to 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na masie dętek, to polecam schwalbe, z tych co mam prównanie (CST, Accent, Schwalbe), to te ostatnie najlepiej utrzymują ciśnienie. Cenowo też wypadają przyzwoicie. Du kupienia np. tutaj: http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/26-cali-559-597/p,detka-standard-26-cali-schwalbe,49723.html?_pli=e0a49f

 

Jak chcesz się uchronić przed kapciami to polecam opony z wkładką antyprzebiciową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj tematykę w klamrach [] w nazwie tematu, bo ci skasują. Co do samych dętek, to weź cokolwiek za 15-20zł na 26". Dętki te droższe to głównie kwestia wagi (walka o gramy), a z kontekstu rozumiem, że nie jest to priorytetem. Jeżeli chcesz być dokładny, to zobacz jaką ma szerokość opona i kup dętkę, która ma zakres szerokości odpowiedni, ale w zasadzie jak wsadzisz dętkę szerszą, czy węższą to i tak ci napompuje koło. Co do przebijalności, to bardziej kwestia opony jaką masz a nie dętki.

No i jeszcze kwestia wentylu... samochodowy, czy presta? oba mają swoje plusy i minusy, ale co do tego, to 1000 takich tematów już było na forum. Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...