Skocz do zawartości

[U-Lock] Dzwoni w czasie jazdy


jatu4

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy Kryptonite Keeper 12. Wcześniej nie miałem styczności z takimi zabezpieczeniami, rower zapinałem na linkę. Niestety bardzo niemile zaskoczyło mnie głośne dzwonienie zapięcia na każdym, nawet najdrobniejszym wyboju. Mam wrażenie, że jadę na rozpadającym się rowerze, metaliczny stukot zanika wyłącznie na idealnie gładkim asfalcie.

 

U-Lock jest dobrze zamontowany do ramy (oryginalny i nowy, nie wyrobiony uchwyt), zapięcie nie obija się o ramę roweru, hałas powstaje w samym zapięciu pomiędzy częścią w kształcie litery U a elementem zamykającym.

 

Czy też tak macie? Czy to jest wada mojego egzemplarza czy ten typ tak ma?

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten typ tak ma, do swojego kryptonite dołożyłem po oringu zmniejszającym luzy, nie załatwia to sprawy ale "trochę pomaga". Ostatecznie u-lock poszedł do plecaka. Zakładanie do paska jest bardziej uciążliwe bo musi być względnie luźny wiec trzeba co chwile poprawiać, plecak jest poręczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to zapięcie.

 

Myślałem że popełnię seppuku jadąc rowerem. Dźwięki jakby coś się rozpadało...

Zaklajstrowałem tasmą, telepało ale mniej. Kupiłem inne, też telepało. 

Do paska chciałem przypiac, odpuściłem po tym jak po wstepnej jezdzie ciągnęło moje pantalony w dół i w bok, i obijało się o mnie.

Wkładam obecnie do plecaka - instant profit!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez kawalek gumy, ja wziąłem kawalek gumy od uchwytu ktory mocuje sie do roweru wytnij w nim maly otwor i nałóż na pręt z tej strony co kolebocze, u mnie obijalo sie z jednej strony tylko.jesli uslyszysz jakis dzwiek to bedzie on o wiele wiele mniejszy niz do tej pory.U mnie wyeliminowal stukanie calkowicie.Nic wiecej nie robilem.

 

Dodam moze jeszcze tylko ze mam kryptonite evolution 4 std.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem nowy Kryptonite Keeper 12. Wcześniej nie miałem styczności z takimi zabezpieczeniami, rower zapinałem na linkę. Niestety bardzo niemile zaskoczyło mnie głośne dzwonienie zapięcia na każdym, nawet najdrobniejszym wyboju. Mam wrażenie, że jadę na rozpadającym się rowerze, metaliczny stukot zanika wyłącznie na idealnie gładkim asfalcie.

 

U-Lock jest dobrze zamontowany do ramy (oryginalny i nowy, nie wyrobiony uchwyt), zapięcie nie obija się o ramę roweru, hałas powstaje w samym zapięciu pomiędzy częścią w kształcie litery U a elementem zamykającym.

 

Czy też tak macie? Czy to jest wada mojego egzemplarza czy ten typ tak ma?

 

PZDR

 

Też tak mam. Mnie także z poczatku to wnerwiało ale z czasem się przyzwyczaiłem. Zaletą tego telepania się jest fakt, że kompletnie nie potrzeba dzwonka... kazdy pieszy się obejrzy i zawczasu zejdzie z drogi :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Sprawdzę wariant z taśną izolacyjną i gumą.

Rzeczywiście dzwonek zbędny, ludzie i zwierzęta uciekają w popłochu :)

Jeśli nie uda mi się go wyciszyć spróbuję jeszcze rozwiązanie pośrednie: część ulocka przy rowerze, część (ta  zamkiem) w plecaku.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał co zrobić, gdy mężczyzna ma problem pt:

 

 

 

Wożę teraz rozpięty

 

Mianowicie

 

 

Grubsza gumka rozwiąże Twoje problemu. 

 

 

A tak na serio. Podziwiam was, bo ja ni hu hu nie byłem w stanie uciszyć swojego ulocka, obojętnie jakiego bym nie miał, nie mówiąc o tym że niemiłosiernie mnie draznił zamocowany do ramy. Najgorsze było to, że każdy egzemplarz dzwonił inaczej. Dwa egzemplarze tego samego produktu brzmiały inaczej. Ot nikt na to nie zwraca uwagi w fabryce, luz roboczy jest, ważne że zapięte a że luźno to trudno. Zacząłem go wozić w plecaku i problem ustapił, bo skończyła mi się ochota na gumki i tasmy, a może w ogóle przejdę na linkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę odkopać temat.

Też mnie denerwowało trzaskanie, więc dzisiaj, korzystając z Waszych rad, ubyblałem z dętki takie coś (dętkę później odpowiednio przyciąłem):

x544Nva.jpg

i naprawdę jestem pod wrażeniem. Nic nie słychać, tak jakbym jechał bez zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...