Skocz do zawartości

[opony / detki] Kilka pytan co do roweru MTB


grubass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pare pytan zwiazanych z oponami i detkami.

 

1. Czy "uciekanie" powietrza przez okres nieuzywania roweru jest normalne?

 

2. Czy po 6 dniach prawie pusta opona oznacza ze jest przebita?

 

3. Czy jak bede wymienial detki to brac wetyl samochodowy? Czy jest roznica?

 

4. Ile atmosfer ma byc 2 oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: zależy od tempa uciekania

2: tak, ale może też być nieszczelny wentyl - wyjmij dętkę napompuj i włóż do wody

3: jak masz obecnie rowerowy (DV) to bierz samochodowy - jest wygodniejszy

4: zależy od opony i tego gdzie jeździsz - jest napisane na boku opony zalecane ciśnienie, ale przednią pompuje się zwykle mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1: zależy od tempa uciekania

Ok 6 dni.

2: tak, ale może też być nieszczelny wentyl - wyjmij dętkę napompuj i włóż do wody

Czyli tak czy siak detka jest do wymiany.

4: zależy od opony i tego gdzie jeździsz - jest napisane na boku opony zalecane ciśnienie, ale przednią pompuje się zwykle mniej

Pisze 650psi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Przy dętkach innych niż lateksowe, za szybko.

Mysle ze jest przebita bo wczesnije tego nie zauwazylem a teraz nagle prawie flak.

 

2. Niekoniecznie. Wkład z wentyla auto jest wymienialny. Dunlop także daje się bez przeszkód rozebrać.

 

Tylko u mnie to nie jest auto.

 

No nic zakupie jutro nowa detke i zobaczymy.

 

Mam taka przejsciowke z rowerowego wetla na rowerowy ale przy probie kompresora na bliskiej cos nie grala, jakby byl ten dzydzel za krotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Presta, a napompować się nie dało, bo nie odkręciłeś zaworka przed nakręceniem adaptera.

 

65 PSI to pewnie maksimum i prawie 4 bary, a to jest stanowczo za dużo jak na oponę terenową i większość obręczy MTB. W ciemno można polecić 2,5 na tył i 2 na przód... A dętkę można skleić, bo na wymianę przy byle dziurce to trochę szkoda pieniędzy :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pompuje auto kompresorem na stacji paliw, to po jego nałożeniu kompresor sam zaczyna pompować do wybranego ciśnienia. Przy próbie napompowania koła w rowerze presta + adapter auto, kompresor nie zaczyna pompować. Nic napompuje pompka "manualną".

 

Teraz mam dalsze pyatnia.

 

1. Widzę, że jest parę rozmiarów Presta 32mm, 42 i chyba 52mm, czy to ma znaczenia, rozumiem, ze trzeba dopasować to do "wysokości" obręczy, tak?

2. Czy jak mam koło 27.5 x 2.1 cala to dętka 27,5 x 1,9/2,35 będzie dobra?

3. Czy detka za 28zł naprawdę będzie lepsza od tej za 8 zł?  Czy polecacie jakąś konkretną detkę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. 27.5x2.1" to możesz mieć co najwyżej oponę. Dętka będzie dobra.

3. To zależy czego oczekujesz. Jak po prostu kawałka gumowej kichy z wentylem, to wszystko jedno. Jak każdy gram więcej w twoim wylajtowanym rowerku przyprawa Cię o atak sraczki albo lubisz mieć rzeczy bardzo markowe to dopłacisz. I niekoniecznie taka dętka równie dobrze trzyma powietrze co te tanie ;) naprzeciwnym biegunie, choć też droższe, są z kolei ciężkie dętki dodatkowo wzmacniane i/lub pod szerokie opony, tu też dopłacisz jak potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wyszlo tak, wczoraj dopompowalem kolo ale bylem pewien ze jest dziura w dentce. Dzis kupilem nowa i zaraz po pracy chcialem wymieninic. I co jest powietrze! Czyli wychodzi na to ze pewnie podczas ostatnich "szalenstw" cos sie poluzowalo i moze powietrze zeszlo albo inne cuda. W kazdym razie na razie wyglada ze jest ok. Detke + mini pompke spakowalem i mam przy rowerze jak cos to bede dzialal w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wyszlo tak, wczoraj dopompowalem kolo ale bylem pewien ze jest dziura w dentce. Dzis kupilem nowa i zaraz po pracy chcialem wymieninic. I co jest powietrze! Czyli wychodzi na to ze pewnie podczas ostatnich "szalenstw" cos sie poluzowalo i moze powietrze zeszlo albo inne cuda. W kazdym razie na razie wyglada ze jest ok. Detke + mini pompke spakowalem i mam przy rowerze jak cos to bede dzialal w terenie.

Kompresor na stacji paliw zwykle "sam się włącza" gdy poczuje ciśnienie powietrza wypływającego z opony po naciśnięciu wentyla. W przypadku presty i za długiej przejściówki wentyl nie jest wciskany, powietrze nie wypływa, kompresor się nie włącza. Trzeba nacisnąć na nim przycisk "pusta opona", wtedy zaczyna pompować. Też się na to naciąłem ;-). Miałem również podobny przypadek z dętką. Raz trzymała ciśnienie jak trzeba, kiedy indziej szybko traciła. Okazało się, że odkleił się krążek gumy którym przyklejony jest wentyl, w zależności od ułożenia dętki np. po hamowaniu dziura się ujawniała albo nie. W każdym razie jeśli powietrze szybko ci zeszło, to jakaś nieszczelność musi być, tylko może się okresowo czymś zamykać- jeszcze raz dobrze obadaj dętkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...