Skocz do zawartości

[Suport]Zmiana długości suportu


kakaromcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, czy można zmienić długość ośki suportu na dłuższą ? Może opisze mój problem a mianowicie ostatnio zakładałem napinacz i górna klatka mniej wiecęj dobrze siedzi ale dolna rolka już nie tak fajnie, nie mam możliwości regulacji tej rolki w poziomie i poprostu głośno pracuje bo caly czas obciera o tą ścianke rolki. Czy po przez wydłużenie suportu nie będzie żadnych komplikacji ? Bo innego pomysłu nie mam, żeby to dobrze pracowało, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile rzędowy masz napęd? Suport tak dobierasz, żeby linia łańcucha była taka sama na korbie i zębatce z tyłu. Szczególnie ważne przy napędach jednobiegowych, bo przy wielobiegowych i tak z każdym przełożeniem linia łańcucha się zmienia. Jak masz dobrze ustawioną linię łańcucha to nie psuj jej z powodu złego napinacza. Przerób napinacz tak, żeby pasował do łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd ma 9 biegów z tyłu i jedna zębatka 36 t z przodu ale i tak kożystam tak naprawde z może 5 biegów. No to spróbuje coś pomyśleć nad tą rolką bo dziwnie ona tylko nie pasuje, nie dużo bo nie dużo ale jednak scianka rolki sie gryzie z łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...