Skocz do zawartości

[Bidon] Jak zadbać.


Bluepower

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie bardziej z ciekawości:

 

Czy dbacie jakoś o bidon?? Znaczy czy np. po jeździe jak zostaje wam w nim trochu napoju to wylewacie go, przepłukujecie a może w jakiś inny sposób dbacie aby się w nim jakie bakterie nie rozwinęły czy coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu

no co ty ja zawsze zostawiam resztkę w bidonie, stawiam na słońce i czekam aż się taki zielony kożuszek zrobi na górze. W ten sposób otrzymuje jedyny w swoim rodzaju izotonik pleśniowy! mniam pycha :sick:  a jakiego kopa daje :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem z czego się śmiejecie. Każdy z was co się wyśmiewacie na pewno od razu miał doświadczenie życiowe i wiedział wszystko. Może kolega ma bidon pierwszy raz w życiu i zdziwiło go że po dwóch dniach mu się zapach zmienił. Może ma wątpliwości czy sama woda wystarczy albo czy jak użyje płynu do mycia to czy zapach chemii nie zostanie w bidonie. Może pomyślał że ktoś ma jakiś fajny patent na czyszczenie i się podzieli. Ale najłatwiej jest wyśmiać czy jak to się w internetach gada strollować niż sensownie odpowiedzieć. Takimi odpowiedziami jak wasze pokazujecie jaki poziom reprezentujecie. 

 

Do autora wystarczy ciepła woda i dobrze przepłukać. A jak masz wątpliwości to możesz kapnąć kropelkę płynu do mycia naczyń i dobrze wytrzasnąć. Jeżeli chodzi o ustnik to po prostu wylej przez niego trochę takiej mieszanki i też się dobrze wyczyści. Jak dodasz płyn to nie zapomnij dobrze wypłukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu

Nie no przepraszam! Biję się w cyce! Podepnę się pod temat. Czy jak serwisuję swój rower i ubrudzę sobie łapki to mam je umyć czy wystarczy wytrzeć o trawę? Nie mam doświadczenia życiowego a przyznać muszę, że kanapki jakoś dziwnie mi smarem zalatują po tym...

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 5 Czerwca 2015 - Brak powodu

Jak uważasz pytanie autora za śmieszne to się uśmiechnij i olej. Tak robią normalni ludzie. A trolle piszą takie rzeczy jak Ty i koledzy wyżej. I co ty porównujesz brudne ręce ze smaru do czyszczenia bidonu? Z resztą z takimi jak wy to nie ma dyskusji bo zawsze wiecie lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team

Trochę zaognił się temat.

Do autora, z pytaniem o wylewanie trochę sprowokowałeś takie a nie inne odpowiedzi.

Bidon rzecz jasna opróżnić, umyć. Żeby nie został zapaszek można nalać ciepłej wody z kwaskiem cytrynowym i zostawić na trochę. Jak nie ma kwasku można wycisnąć cytrynę. Oczywiści taki roztwór wylać i bidon wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przepłukać gorącą wodą. Ja rozpuszczam w wodzie izotonika i po umyciu czuć jedynie jego zapach (cytryna). Nieraz mi się zdarzy zostawić przez noc i kilkukrotne przepłukanie gorącą wodą wystarcza. Po izitoniku zostaje osad więc można przetrzeć go od środka gąbką/szmatką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluepower,

generalnie lepiej nie zostawiać resztek napitku w bidonie.

Ja zazwyczaj  opróżniam i przepłukuję , myję  zawsze po powrocie z jazdy.

 

Jak używasz tylko wodę to pół biedy, gorzej z innymi napitkami typu izotoniki, soki etc., większość plastików bardzo szybko łapie zapach i trudno to potem usunąć.

 

Poza tym,  każdy bidon po jakimś czasie lepiej wymienić - wiadomo z plastikami różnie bywa.

Wg mnie np. Isostar robi jedne z lepszych, najstarsze u mnie mają chyba 2-3 lata i dalej można je używać, a kupiłem też jakiś czas temu  coś z Decathlona i smród plastiku pojawia się cały czas, nie do wyeliminowania.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...