Skocz do zawartości

[amrtyzator] do Scott Sportster X10


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem.

 

 

Mam rower jak w temacie z amorem NCX D-RL, 63mm.

Amor ma juz torche za swoje a poza tym jego praca pozostawia sporo do zyczenia zwlaszcza przy mojej wadze 100+.

 

Jezdze po lesie, nie stronie od zajzdow po korzeniach innych wybojach - na amatorskim poziomie ma sie rozumiec.

Rower ma zalozone 2'' opony, troche usportowiona pozycje przez wyjecie pierscieni i mostek z minusem - czyli jest to w tej chwili pelnoprawny 29-er.

 

 

Mozecie polecic jakis rozsadny amor do tego roweru? 

 

Czy zalozenie amora ze 100mm skokiem jakos mocno wplynie na prowadzenie roweru?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator MTB o skoku 100 mm raczej mocno (a właściwie na pewno mocno) wpłynie na prowadzenie skoro fabrycznie jest 63 mm , maks. granica rozsądku to 80 mm najlepiej pod koło 27,5", a może lepiej zmienić rower ?

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie nie bardzo jestem w stanie sobie te rzekoma zmiane geometrii wyobrazic.

Roznica pomiedzy 63 a 100 to dokladnie 3,7cm.

 

W tej chwili jak zablokuje widly zanim wsiade na rower - to jade bez problemu, bez SAG

Jak odblokuje rower juz na nim siedzac to amor zapracuje na pewno 2-3 cm, czyli tez sie zmienia geometria.

 

Jedyne co ewentualnie mogloby sie stac to ze amor 100 bardziej sie ugnie i przelece przez kierownice - nie bardzo wierze, ze te 3,7cm spowoduje takie ugiecie.

 

Poprawcie mnie jesli bladze - jaki konkretnie te 3,7cm ma wplyw?

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój problem, skoro wiesz najlepiej, to kupuj :teehee:


Czolem.

 

 - czyli jest to w tej chwili pelnoprawny 29-er.

 

 

 

Na pewno nie, jak na 29er krótki, że śmiech na sali, w dodatku główka sterowa jak w rowerze enduro, w takim rowerze tym bardziej te 37 mm zrobi różnicę ... ale co będę dyskutował z " fachowcem " ...
 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś sie nadmiernie

Jeśli potrafisz rzeczowo sprawę przedstawić, to zrób to, pisząc konkretnie dlaczego nie.

A jeśli nie potrafisz, nie pisz wcale. Chwilowo piszesz ciagle to samo, ze zrobi, ale nie piszesz w jaki sposób.

 

Fakt, ze rower jest krotki. Mam założony dłuższy mostek. Ale długość nie ma wpływu chyba, raczej kat główki ramy. Zwykle w rowerach ze skokiem 100 lub więcej ten kat jest większy 70-kilka stopni. U mnie jest 69,5 chyba co moze być przeszkoda, mając widły bardziej pionowo przy nurkowaniu roweru z większym ugięciem amortyzatora. Ale to moja teoria i nie musi być słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, razem z kątem sterówki, przy zmianie widelca zmienia się też kąt podsiodłówki, który i tak jest "łagodny" - 72* :whistling:

 

Poza tym nie mam zamiaru powtarzać któryś raz z kolei tego samego, a tu artykuł da niedouczonych (ale nie wystarczy przeczytać, trzeba jeszcze zrozumieć) :

http://katalog.bikeboard.pl/artykuly,rowery-i-ramy,sinus-alfa-wyjaniamy-zawiloci-geometrii-roweru

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób "narracji' jest u kolegi Ruleza uwarunkowany genetycznie.

 

To czy widelec ze skokiem 100 mm wpłynie negatywnie pozytywnie czy neutralnie na zachwanie roweru zależy od sposobu eksploatacji i Twoich preferencji.

Nie wiem jak dziś ale chwilę temu dostępne były na rynku widelce z możliwością zmiany skoku - czy są obecnie i jakie modele to musisz poczekać na informacje od innych. 

Dziś widelec mtb pod koło 28 cali (29er) o stałym skoku 80 mm i o dobrej jakości działania to będzie rzadkość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac Twoje niskich lotow uszczypliwosci.

 

Zmiana na widly 100mm bedzie zbyt radyklalna. Zmiana na widly 80mm wydaje sie byc ok.

 

Teraz pytanie - na jakie widly i czy to ma sens?

 

Ktos, cos moze zaproponowac?

 

Nie ma żadnego sensu przerabianie tego roweru na MTB 29" ponieważ i tak nigdy nie zostanie "prawdziwym 29er", poza tym jak sam przyznałeś jest za krótki..., kup po prostu taki rower - 29er, a ten przywróć do stanu pierwotnego i sprzedaj.

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...