Skocz do zawartości

[Olej] Finish Line - ile powinno znajdować się w buteleczce.


Rekomendowane odpowiedzi

Na buteleczce jest dokładnie napisane co i jak, tj, ze pierwsze dawkowanie powinno być podwójne. U siebie poradziłem w ten sposób, że nasmarowałem, przejechałem 5km i nie używałem go dwa dni, a później drugie smarowanie i rower gotowy do normalnej jazdy.

 

Mała poprawka. Zajrzałem na stronę producenta a tam jest informacja, ze dopiero trzecia warstwa daje należytą ochronę i smarowanie, a nie druga jak na etykiecie.

 

Pewnie dlatego, że miałeś wosk. Finish line ma dwa produkty ceramiczne. Pierwszy to ceramic wax lube a drugi to ceramic wet lube. Wosk jest na sucho a ten drugi na mokro.

właśnie że mam wet lube...

 

http://velo.pl/akcesoria/srodki-do-konserwacji/finish-line/ceramic-wet-lube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jechałem do pracy i z powrotem i nie wiem czy to normalne, ale dość głośno chodzi napęd na tym wax lube. Na czerwonym finishu jest kompletna cisza a na tym jest tak jakby się czerwony finish skończył podczas jazdy.

 

Dałem 2 warstwy, dzisiaj dam jeszcze jedną i jak jutro pojadę i dalej będzie taki "hałas" to zmieniam z powrotem na czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że olej kompletnie mi nie przypasował, więc nie szczędziłem go na każdym smarowaniu i szybko się skończył i mam odpowiedź ile powinno znajdować się w butelce 60 ml.

 

Jako ciecz posłużyło zwykłem mleko a 60 ml odmierzyłem strzykawką po 3 x 20 ml i powinno go być tyle:

 

20150518_210924.jpg

 

Ja dostałem od sprzedawcy 52 ml (oleju było do tej pierwszej czerwonej linii pod napisem Ceramic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

13%... Trochę mi trudno uwierzyć w to, że takie coś mogło przejść kontrolę jakości u producenta.

 

To, że dostałem za mało oleju nie podlega dyskusji, ale i tak dziwnie to wygląda, bo wydaje się jakby nadal było go za mało. Producent powinien trochę mniejsze te buteleczki robić/zamawiać, tak żeby płynu było prawie pod korek, wtedy nie było by wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...