Skocz do zawartości

[Northtec] Cayon czy warto?


w_l_o_c_h

Rekomendowane odpowiedzi

Noto ciekawa opcja ale rozkładając go na detale to:

- Jest Alivio ale stare - jeśli ja miałbym brać to tylko 2015 M4000 z technologią Shadow itp. inaczej wolę sprawdzone dotychczas przez lata DeoreDeore

 

A wiesz na czym polega ta "technologia shadow"? I czym różni się "stare Alivio" od "sprawdzonego przez lata Deore" ;)

 

- Manetki Acera a nie Alivio jak w Canyon

 

Jeden pies, żeby poczuć wyraźną różnicę to od XT w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na czym polega Shadow a Ty jak nie wiesz to wcześniej wrzuciłem linka.

 

Technologie z rgup wyższych w Shimano co roku idą do grup niższych dlatego moim zdaniem Alivio 2015 jest naprawdę atrakcyjne (wizaualnie i technologicznie). Ale nie o tym jest temat. Pytanie nie o to czym rozni sie stare alivio od starego deore ale czym rozni sie NOWE Alivio od starego Deore?

 

Co do akapitu drugiego to w sumie sie z tym zgodzę z tym że pisałem ze jeśli by sprobowac rozlozyc te rowerki na detale to mozna wyszukac tak jak opisalem roznice. Po co przeplacac w roweze za Acera jak mamy w Cayonie Alivio w tej samej cenie. A czy jest tu duza roznica w manetkach na poziomie amatorskim to juz inna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ;) Jak na razie to po prostu przeklepujesz na forum slogany rodem z katalogu Shimano i przeczytanych w mecie artykułów, te "technologie schodzące niżej" itp.

Wytłumacz teraz jasno czemu rzeczony szadoł jest przydatny do jazdy rekreacyjnej oraz czemu starsze Deore jest git, a starsze Alivio be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładający temat pyta Czy warto kupić Cayona a nie o grupy Shimano ich technologiczą historie. Jesli chcesz to napisz na PM to pogadamy jak sie nudzisz - albo trzymaj sie tematu.

 

ZbyszekZmysichKiszek

Którego masz Cayona i na jakim osprzęcie? Jestem również zainteresowany zakupem - wymieniłbym wysłużony stary sprzęt (choć jeszcze jeździ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego: http://www.bikestats.pl/rowery/Northec-Cayon-29_14873_14326.html  . zdjecia w garazu. wymienilem w nim tylko kierownice na 750mm Funn Flat Out, sztyce na Turnera i tarcze na 2x180mm. 


i pedaly, orginalne alu rozlecialy sie szybko. pedaly wymienilem  na platformy ALU VP-568

 

oraz mostek na ZOOM TDS-D365 60mm. taki krotki ze wzgledu na szeroka kierowniczke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe że za rower na deore dales 2 tys? A przeciez w tamtych czasach wielkie kolo bylo nowoscia i kosztowalo wiecej niz 26 o tym samym osprzecie? Nie czaje. nawet dziś pełnego Deore w tej cenie nie kupisz. Kupiles w promocji czy calkowicie osprzet przy zakupi byl inny bo nie jarze za bardzo?!?!?

 

Co do amuleta to ja bym nie bral. Wolalbym nawet do najtanszej wersji Cayona dolozyc amor powitrzny i doplacic. A coraz bardziej przekonuje mnie wersja DR + lepszy amor powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konczyl sie rok 2012, zostalo im sporo rowerow. a nowe na rok 2013 juz magazynowali. poza tym Northtec to niszowy roweroskladacz. do zakupu Cayona XL przekonala mnie ta pompka. GRATIS. i takiz sam transport. plus b. dobra komunikacja ze sprzedawca. 


mam tez Kandsa Maestro z 2011 roku. wowczas zaplacilem za niego 899pln, teraz, 4 lata pozniej , chca z 1500pln. ok, poprawili osprzet ale zeby zdrozal ponad 50%? dziwny jest ten swiat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim kolegom za rady. Kupiłem, nabyłem, korzystam z wersji DR. Po przesiadce z 26" staruszka przepaść ogromna. Jeździ fantastycznie! Miałem obawy co do zębatki z przodu z 40 zębami, że czasem zabraknie. Nic z tych rzeczy. Komfort jazdy bardzo wysoki. Właściciel sklepu, w którym go kupiłem pierwszy raz spotkał się z tą marką dzięki mnie i nie żałuje. To była pierwsza sztuka. Reszta schodzi fantastycznie. Ja jestem zachwycony, ale może to wrażenie człowieka, który długo czekał na wymarzony rower. Postaram się wrzucić zdjęcia i ewentualnie odpowiedzieć na pytania zainteresowanych osób. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konczyl sie rok 2012, zostalo im sporo rowerow. a nowe na rok 2013 juz magazynowali. poza tym Northtec to niszowy roweroskladacz. do zakupu Cayona XL przekonala mnie ta pompka. GRATIS. i takiz sam transport. plus b. dobra komunikacja ze sprzedawca. 

mam tez Kandsa Maestro z 2011 roku. wowczas zaplacilem za niego 899pln, teraz, 4 lata pozniej , chca z 1500pln. ok, poprawili osprzet ale zeby zdrozal ponad 50%? dziwny jest ten swiat...

 

Składacz Kandsa jest jeszcze bardziej niszowy, jednak w jakiś sposób już znany, więc jaki ma sens sprzedawanie rowerów dużo poniżej ceny konkurencji, która jest i tak gorzej wyposażona, musieli by być upośledzeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Panowie. Wideł sprężyna. Nie mogłem już się doczekać i wziąłem to, co przyszło. Ale nie powiem żeby było źle z amortyzacją. Jeździłem na kolegi Rockshox 30 powietrznym i muszę przyznać, że porównywalnie. Jestem mile zaskoczony tą sprężyną. Po przejechaniu 80 km dwa małe defekty. Prawy klocek w przednim hamulcu trze i przy zmianie z 5 na 6 zębatkę z tyłu wymaga regulacji. jazda  w 90% teren. Jestem zachwycony przy podjazdach. Dzisiaj przejechałem http://mtbobiszow.pl/ po raz pierwszy i jestem zaskoczony o ile lżej mi to poszło. Oczywiście parę razy zsiadłem przy podjazdach, ale to kwestia kondycji. Ponadto  jest piękny! Zjazd po tłuczniu 45 km/h i po żużlu daje adrenalinę. Wiem, wrażenia świeżaka, który przesiadł się na prawdziwy rower. I to jest najlepsze-ten rower jest prawdziwy! nie jakiś marketowiec na deore za 1200 PLN. Jeżeli się pojawią jakiekolwiek problemy na pewno o nich napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to znaczy ile trzeba czekac po zamowieniu? Dzwonilem tam w zeszlym tyg. ale konkretnie sie nic nie dowiedzialem. Wiem ze w Czechowicach te rowerki na alivio sa w roznych ramach a amory powietrzne tez sa tylko kwestia serwisu by je zalozyc. Ile Tobie powiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem od marca. Na alivio pojawiły się pierwsze gdzieś końcem kwietnia. A deore tzry tygodnie temu. Tylko, że założyłem, że kupię stacjonarnie i ten termin trochę się przedłużył. Jezeli chodzi o telefon to można. Niestety mają problem z terminami. Najpierw nie dostali ram w terminie, później czegoś z osprzetu. A kwiecień i maj to na montaż idą w pierwszej kolejności tzw. komunijne. To nie jest kolos pokroju Scott'a, Trek'a czy Giant'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...