Skocz do zawartości

[opony] Okres użytkowania opon


lukaszstargard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie dotyczące okresu użytkowania opon. Posiadam na jednym z rowerów opony Kenda http://allegro.pl/opona-28-kenda-kross-supreme-700x35c-60tpi-opony-i5191546539.html

Opony te mam na rowerze od około 10 lat. Czy mimo, iż nie są zużyte, nigdy nie były przebite ani nie mają żadnych śladów uszkodzeń należy już je wymienić?

 

Jaki jest w ogóle maksymalny okres użytkowania opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poprostu w tym roku wystartować w rajdzie MTB. W rajdzie 70 % trasy to asfalt, około 20 % bezdroża, 10 % płyty Jumbo. Dlatego też pytam się czy jest to już ryzyko jechac na takich oponach czy spokojnie mogę jeździć. Opony mają zaledwie kilka tysięcy km przebiegu. Nie sa popękane, rower przechowywany cały czas w warunkach suchych, w mornalnej temepraturze. Koszt jednej opony to około 40 żl także jest do przyjęcia. Ale jak mozna uniknąc tego wydatku to można tą kwotę przeznaczyć na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chcę poprostu w tym roku wystartować w rajdzie MTB

Jeżeli to nie jest dystans +200km z dala od osad ludzkich ;)  to bym się nie martwił. Jedna dętka więcej i spoko. Opona nie rozsypie się nagle i nie spadnie z obręczy jeżeli nie ma zewnętrznych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...