Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze i ocenie (rower pod sakwy i miasto)


oQlare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Rowerzystow !

Forum i jego watki obserwuje od miesiaca i duzo z niego wyciagnalem. Planuje zakupic rower do miasta i na wyprawy o ile da sie to osiagnac. Wiem ze najwazniejszym elementem takiego roweru jest rama CR-MO. Na polskim rynku ciezko cos dostac w dobrej cenie a uzywana rame boje sie kupowac poniewaz nie znam sie az tak. W zeszlym tygodniu jednak trafilem na dwa rowery w sklepie internetowym z rama cromoly ktore zdaja sie chyba byc nawet zacne firm Hercules i Fuji. Tu sa linki:

 

http://rower242628.pl/p/343/5188/fuji-touring-28-chromo-molibden-rowery-wg-typu.html

 

http://rower242628.pl/p/601/1617/hercules-alassio-28-quot--crmo-rowery-wyprzedaz.html

 

Oba rowery maja praktycznie ten sam naped oprocz kasety no i inne hamulce tektro lub hydrauliczne magury ktory bym od razu zamienil.Teraz wszystko zalezy od waszych opini gdyz chcialbym rower na pare ladnych lat. Dbam o rowery teraz sprzedaje na rzecz nowego 3 letniego scotta sportster x40 i jest w naprawde swietnym stanie jak potweirdzili to w sklepie gdzie go zakupilem. Mysle nowy zakup bedzie na minimum 10 lat o ile logicznie doradzicice ,a wiem ze tak potraficie. Chialbym dodac iz mierze 182cm waze 75kg dlugosc nogi 90cm. Nigdy tez nie wyjezdzalem rowerem na dluzszy okres ale bardzo tez pomysl mi przypadl do gustu i pragne sprubowac zdobyc chociarzby na poczatek nasze morze ;] 

Bede wdzieczny za kazda opinie szczegolnie gdyz jestes "swierzakiem" na forum ale na rowerze jezdze cale zycie ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj polskich znaków i popoprawiaj błędy ortograficzne, bo aż ręce opadają.

 

Tak jak wiele osób podkreśla, w tego typu rowerze ważna jest możliwość łatwej naprawy, także hydrauliki jak zauważyłeś do wymiany. Pytanie tylko, czy warto kupować nowy rower, żeby od razu coś wymieniać?

Fuji ,z tego co widzę celuje w inną pozycję na rowerze, bardziej wyciągniętą, za sprawą geo i baranka. Na tym drugim masz zupełnie inną pozycję. Przymierz się do nich jak masz gdzie.

 

Osprzętowo są raczej podobne. Ja bym brał Fuji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...