Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

amorek kompletnie zbedny.

 Gdybyśmy rzeczywiście jeżdzili po takim śniegu jak na tym filmiku to jak najbardziej,w moich okolicach bywaj takie zaspy,ale w większosci nie bedzie to śnieg po pas.Mój rower posiada akurat amortyzator i jestem z niego bardzo zadowolony!, zawsze go można zablokować.W wiekszosci będe jechał po śniegu którego jest 10-20 cm a pod spodem jest zmarżnięta ,twarda gruda ziemi.I wtedy się przydaje ,oszczędza trochę staw barkowy. Poza ty fat bike to nie tylko rower na zimę i przyda sie amor okrągły rok!Jest teraz taki temat na anglojęzycznym forum mtbr ,"Czy kupiłbyś fat'a ponownie i czy żałujesz że kupiłes ?", większość odpowieda  ze jak najbardziej tak a jedyną rzeczą której żałują jest to że kupili podstawowy model  np. bez amora i później musieli kupić jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdybyśmy rzeczywiście jeżdzili po takim śniegu jak na tym filmiku to jak najbardziej,w moich okolicach bywaj takie zaspy,ale w większosci nie bedzie to śnieg po pas.Mój rower posiada akurat amortyzator i jestem z niego bardzo zadowolony!, zawsze go można zablokować.W wiekszosci będe jechał po śniegu którego jest 10-20 cm a pod spodem jest zmarżnięta ,twarda gruda ziemi.I wtedy się przydaje ,oszczędza trochę staw barkowy. Poza ty fat bike to nie tylko rower na zimę i przyda sie amor okrągły rok!

 

Przeciez gwozdziu325 pyta sie o jazde po sniegu a nie latem. Gdyby sie zapytal o jazde latem to tez bym zaproponowal amortyzowany widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku i tak kupiłem Bluto. Rigid w jest spoko bo lekki i sztywny tłuścioch jest skoczny przy takim konfigu co daje fun jak się ciśnie w terenie... ALE kompletnie się nie nadaje na trudne trasy w górach. Po 2 dniach orania łapy mimo wszystko odpadają.

 

Przez chwilę myślałem czy nie zostawić sztywniaka właśnie na zimę ale w różnice w piastach 135 vs 150 mnie zniechęciły.

 

PS. To nie jest 1,5kg zbędnego balastu bo sztywniak też swoje waży. Powiedziałbym że dodatkowe 0,5-0,7kg do wagi roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku i tak kupiłem Bluto. Rigid w jest spoko bo lekki i sztywny tłuścioch jest skoczny przy takim konfigu co daje fun jak się ciśnie w terenie... ALE kompletnie się nie nadaje na trudne trasy w górach. Po 2 dniach orania łapy mimo wszystko odpadają.

 

Przez chwilę myślałem czy nie zostawić sztywniaka właśnie na zimę ale w różnice w piastach 135 vs 150 mnie zniechęciły.

 

PS. To nie jest 1,5kg zbędnego balastu bo sztywniak też swoje waży. Powiedziałbym że dodatkowe 0,5-0,7kg do wagi roweru.

 

Bluto waży 1850g, mój karbonowy widelec w Fatboyu ~700g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2016 były dwa modele i wg odczuć jezdzacego ten z ostrzejszymi katami i krótszym cs był bardziej zwrotny/ zabawowy ale nie wchodzi do niego wyższa opona, a ten z drugi 69,5 73 455mm bardziej "czołgowaty"

Teraz kwestia co kto lubi/potrzebuje.

Ale wydaje mi się że przy jeździe po śniegu dużych różnic nie będzie.
1. nie jeździłem na facie dlatego pytam doświadczonych
2. może mi się wydaje
3. może się nie skończy na sniegu

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo waga powalająca na cycki za te pieniądzory: Calibre Dune Fat Bike | GO Outdoors

 

2x8 i rimsy z podwójną ścianą i 13,2? Pics or didn't happen!!! :]

 

Generalnie patrząc na osprzęt to moim zdaniem w obu waga katalogowa jest zaniżona o min. 1 kg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

hamulce do wyrzucenia

 

Czy koniecznie? Ja rozumiem, że Novela to nie jest mistrzostwo świata, ale hamulcowac tym sie da i to raczej bez jakiś problemacji...

 

Miało być taniej, to jest i to dość znaczaco.

 

Inwestujesz tutaj w ramę, która jest nielicha i ma potencjał. Zajeździsz klamoty to sobie z czasem popodmieniasz...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...