Skocz do zawartości

[11820g] Accent Peak 29


Marcin9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć,dalej bawisz  się w odchudzanie ?

 *A co ty na to aby przerobić napęd na 2x10 - wywalasz duży blat  a środkowy zakładasz  trochę większy.   ( jest też opcja 1x10 no ale  na maratony może Ci  brakować prędkości).

*Kolejny punkt  tokierownica i to stanowczo.  Ja kupiłem ostatnio kierę Procraft PRO 720TF  a jej masa to chyba 225g  a i cena też dobra. 

*Siodełko - nowe drogie ale może znalazł  byś jakieś lekko używane np Selle Italia SLR masa <200g

*no  i jeszcze jakaś sztyca ale konkretów nie mam bo samb jestem na etapie odchudzania i szukania lekkiej sztycy

* a co do mostka jak byś był na zakupie szukaj z dużym kątem tzn 17/-17*  uzyskasz w tedy efekt niżej położonej kierownicy 

Edytowane przez Ada93m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Odpuściłem już odchudzanie. Jak się coś zepsuje to będę wymieniał na lżejsze. 

 

Ostatnio wymieniłem  Chwyty Author GripLock F15 86g na Author AGR-F136 38g -48g

Oraz zdemontowałem licznik (może jeszcze kiedyś zamontuje  :laugh: ) -67g

Aktualna waga 12594g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Waga około 13,5kg ale planuje jeszcze odchudzić go o około 1kg wymieniając opony Jakie lekkie i wytrzymałe opony polecacie? Do się te koła przerobić na bez dętkowe?
 Opony to jakieś kowadła ale spadek wagowy o cały 1kg raczej mało prawdopodobny (coś koło 600-800g). Jeśli kusi Cię niska waga, polecam Bontrager XR1 Team Issue (29x2.0 2014 - 577g, 2015 -605g) lub coś budżetowego Bontrager Jones XR (29,25" - 645g). Schwalbe Rocket Ron Evo (29x2,25 2013 - 547g) - opona mega ale cena zabija :P 

 

Co do przeróbek opon na tubless to polecam nowy filmik bikeWord.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu zabrałem się za przerabianie na bezdętkowe. :laugh:

Kupiłem opony Schwalbe Racing Ralph 29x2,25 oraz zestaw do przerabiania na bezdętkowe Trezado

 

 

Koło przód 1621g (było 1764g) -143g
Koło Shimano WH-MT35 29" oś 15mm 907g (-17g opaska)
MleczkoTrezado 100g

Wentyl Trezado 7g

Taśma Trezado 9g

Opona Schwalbe Racing Ralph 29x2,25 593g (-2g)

Koło tył 1902g (było 2043g) -141g
Koło  WH-MT35 29" 1200g -7g 
Mleczko Trezado 95g

Taśma  Trezado 9g

Wentyl Trezado 7g

Opona Schwalbe Racing Ralph 29x2,25 591g -4g

 

 

Aktualna waga 12310g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Super☺ Jestem posiadaczem mt35 i opon michelin wild grip'r tr i zastanawiam się nad taką konwersją. Tak więc dziękuję za info i czas zacząć działać w tym kierunku☺

Super☺ Jestem posiadaczem mt35 i opon michelin wild grip'r tr i zastanawiam się nad taką konwersją. Tak więc dziękuję za info i czas zacząć działać w tym kierunku☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma informacji na temat tego siodła. Na stronie producenta  IXS nie ma nawet innych rzeczy poza ciuchami. Ktoś coś wie?
Masa, wygląd, profil, cena... wszystko zachęca do kupna. Akurat w tytany i carbony bym nie wierzył bo to zapewne taki sam tytan i carbon jak w siodłach SLR XP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdzie nie ma informacji na temat tego siodła. Na stronie producenta  IXS nie ma nawet innych rzeczy poza ciuchami. Ktoś coś wie? Masa, wygląd, profil, cena... wszystko zachęca do kupna. Akurat w tytany i carbony bym nie wierzył bo to zapewne taki sam tytan i carbon jak w siodłach SLR XP. 
 

 

Znalazłem takie info:

 

http://www.velovert.com/piece/15180/ixs-x-sa31

 

Wynika z tego że siodło było produkowane w latach 2011-2012 wiec teraz to pewnie jakaś wyprzedaż "leżaków magazynowych" i stąd też pewnie ta niska cena.

Zamówię to cudo bo moje siodło waży 350 gram i jest już mocno styrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarło. Pierwsze wrażenia. Na pewno gorzej (mniej dokładniej)wykonane niż moje stare san marco. Strukturą plastik przypomina carbon więc tutaj sie nie będę sprzeczać bo specjalistą nie jestem. Wnioskuje tak po porównaniu do carbonowych elementów mojego roweru;) Co do tytanu... Jest duże prawdopodobieństwo że to tytan ale metalurgiem też nie jestem;) Waga: 187g na opakowaniu na dwóch wagach pokazuje 205. Jutro montaż i pierwsza przejażdżka ☺ Ogólnie na pierwszy rzut oka jestem pozytywnie do niego nastawiony☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wczoraj odebrałem swój egzemplarz i.... jestem pozytywnie zaskoczony. Bałem się, że będzie to jakaś lipa a Tu bardzo fajne siodełko. U mnie waga pokazała 202g, jest twarde dzisiaj już go przetestowałem. Cóż za takie pieniądze nic tylko brać. Miałem wcześniej droższe siodełka "lepsze" Selle Italia i powiem szczerze, że to wypada całkiem całkiem pod względem wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...