Skocz do zawartości

[Odpowietrzanie M675] Brak efektów


Rogo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem odpowietrzyć w moim rowerze tylni hamulec, gdyż klamka jest dość luźna i nie ma tej mocy hamowania co kiedyś.

 

Zanim za to się zabrałem założyłem temat o ocenienie moich klocków (klocki są w dobrym stanie więc polecono mi odpowietrzyć układ)

http://www.forumrowerowe.org/topic/177834-klocki-czy-klocki-do-wymiany/

 

Więc tak, rozmontowałem tylne koło, wyjąłem klocki

Potem chciałem włożyć bloker shimano pomiędzy tłoki, ale nie dało rady więc rozepchałem tłoki śrubokrętem na boki i bloker wszedł.

Rower postawiłem pionowo na stojaki (przednim kołem ku górze), zmieniłem pozycje klamki by była równolegle do podłoża.

Odkręciłem w klamce śrubę odpowietrzającą wkręciłem strzykawkę 25 ml.

W zacisku hamulcowym podłączyłem strzykawkę z wężykiem do hamulca i przetaczałem olej (oczywiście mineralny shimano).

Następnie gdy strzykawka na górze była pełna przetaczałem olej z góry na duł (tę operację powtórzyłem 3 razy, czyli 3 razy uzupełniałem na górze strzykawkę)

Dodam ,że zauważyłem żadnych pęcherzyków powietrza gdy olej spływał z układu.

Poskręcałem hamulec i na założonym bnazwa zabronionae czuje bardzo sztywną klamkę (myślę sobie ,że się udało)

tak więc kończę prace zakładając klocki i koło wszystko skręcając i sprawdzam działanie hamulca i klamka chodzi tak jak przed odpowietrzaniem, jest luźna hamulec słabo trzyma.

 

I tu mam problem bo nie wiem czy coś źle zrobiłem ,czy może bloker był zbyt szeroki (bo musiałem rozpychać klocki by go włożyć) ,może zrobić odpowietrzanie na tarczy i klockach chociaż ?

ale przecież jak odpowietrzałem na bnazwa zabronionae to nie widziałem pęcherzyków powietrza czy to znaczy ,że hamulec nie był zapowietrzony ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co to znaczy "luźna klamka"? Przy zapowietrzonym układzie klamka jest miękka. Jak masz klocki na wykończeniu to normalne że skok klamki jest większy, i to sporo. Niemniej przy dobrych klockach nie powinno to mieć wpływu na silę hamowania, ja mam sporo bardziej zużyte klocki, a hebelki żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ,że klamka nie stawia takie oporu na założonych klockach jak na bnazwa zabronionae

wczoraj odpowietrzałem wieczorem, za chwile jadę na rower ,ale już w garażu zauważyłem ,że hamowanie jest dalekie od oczekiwań

 

@Puklus

nie wiem do końca o co tobie chodzi ,ale przypuszczam ,że o zbiornik wyrównawczy

mój hamulec ma śrubę odpowietrzającą ,a oleju jest niemal ,że równo z gwintem śruby

Edytowane przez Rogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...