Skocz do zawartości

[aplikacja] wspomagająca treningi


OutOfMemory

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ulega usprawnieniu, także sposoby podejścia do treningu. Na stronie polara (bo tego pulsometru używam, choć stareńki) można znaleźć taką pozycję jak Training Load. W skrócie, pokazuje ona obrazowo, że nie należy się pchać z intensywnością treningu, bo poprzednie treningi w jakiś sposób już "zapchały" możliwości dalszego kumulowania efektów treningu. (wstawiłbym tu graficzkę żeby pokazać jak to na tej stronie wygląda, ale nie mam pojęcia jak to się robi...)

 

Generalnie moje "trenowanie" nastawione jest na utrzymanie formy, zrzucenie zbędnych kilogramów i ogólną frajdę z robienia czegoś pozytywnego. Zatem nie czuję potrzeby układania skomplikowanych treningów wg Friela (choć strona polara buduje automatycznie jakiś tam plan treningowy, mam chęć przetestować to w lato). Po prostu jeżdżę z pulsometrem i tyle. Odkąd zacząłem stosować się (mniej więcej) do porad płynących z Training Load, zacząłem czuć się lepiej, jestem mniej zmęczony, a ciągle czuję w nogach moc :)

 

Ponieważ mój pulsometr jest wiekowy, zastanawiam się nad zmianą. Jednak chciałbym zachować możliwość korzystania z tej funkcji. Nie mam jednak pojęcia, czy Garmin, Sigma lub inny producent pulsometrów udostępnia podobną funkcjonalność co Polar (który choć dobry, to jednak jest piekielnie drogi).

A może są jeszcze inne aplikacje, które w jakiś sposób wspomagają, ubarwiają trening? Nie mówię o endomondo czy stravie, te znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Garmina nie ma odpowiednika Training Load. W Stravie premium jest bardzo fajny wykres przedstawiający obecną formę i obciążenia treningowe. Podobnie rozwiązanie oferuje Trainingpeaks. Nie jest to jednak przedstawione w tak prosty i przejrzysty sposób jak w aplikacji Polara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...