Skocz do zawartości

[rower] zakup roweru MTB z kołem,27,5"?


Rekomendowane odpowiedzi

No powiedzmy że mnie przekonaliście na tego 29era :)  , dwudziestkę szóstkę teraz mam to by było głupio trochę kupować znowu coś podobnego , ino na nowo muszę zacząć łazić po sklepach i po przymierzać, to  na moje  parametry to rama 17+koło 29” będzie dobra? , bo też bym chciał po jeździć głównie  wiejskie polne terenowe drogi i trochę asfaltu na trasie tak gdzieś 20/80km . ( bo jak mi nie przypaśi to będzie wasza wina hehe :icon_wink: )  , ewentualnie co byście polecili w tych pieniądzach na co zwrócić uwagę , 

OnOne? co to , gdzie to się kupuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie wiem, może to zależy od osoby, może od psychiki, może od techniki - ja mam 170 cm i nie pamiętam, kiedy ostatnio spadłem na kule. Zazwyczaj jednak "wysiada" się na bok, również awaryjnie.

 

Może się źle zrozumieliśmy, uważasz, że przy nodze 76 cm, przekrok 80 cm jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może się źle zrozumieliśmy, uważasz, że przy nodze 76 cm, przekrok 80 cm jest w porządku?
 

Pytanie w stylu dziennikarstwa śledczego TVN...

 

Ale niech Ci będzie: tak, uważam, że wartość przekroku wyższa od długości nogi jest w porządku.

 

Zanim jednak przejdziesz do wniosków/krytyki/pękania ze śmiechu, pamiętaj że:

  1. Producenci różnie mierzą przekrok, ale zazwyczaj jest to wysokość w środku długości górnej rury - więc w 29erze z prostą rurą wartość ta potrafi się zmieniać między przodem a tyłem roweru nawet w zakresie 20 cm;
  2. Na rowerze rzadko jeździ się boso, więc "w realnym świecie" do długości nogi dolicz grubość buta;
  3. 80 cm rzuciłeś trochę z czapy, bo to sporo, jak na ramę dla osoby o takiej długości nogi - taki np. Canyon w odpowiednim rozmiarze ma 785 mm. Specialized 760 mm, Trek 765 mm, Giant 752 mm. Wszystkie z prostą górną rurą!

Więc pytanie brzmi: czy uważasz, że przy nodze (w bucie) 78 cm przekrok 76 cm jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

na moje parametry to rama 17+koło 29” będzie dobra


To też zależy od producenta i geometrii danego modelu.

Najlepiej, tak jak już tu wspomniano, żebyś wcześniej pojeździł i to na swoim rozmiarze. Za duża/za mała rama może Cię szybko zniechęcić do przesiadki na wielką kiszkę.

 

OnOne? co to , gdzie to się kupuje...


Znana, lubiana, i sprawdzona już brytyjska marka. Kupuje się tylko w Anglii (w Sheffield i chyba Barnsley), albo on-line. Nie prowadzą dystrybucji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przekroku - warto pomierzyć.

O ile przeholowany nad skill zjazd krzywdy z tego powodu nie zrobi,bo ewakuacja faktycznie zwykle będzie w bok,albo przez kierę,a rower i tak poleci,gdzie mu pasuje,to przy przeholowanym ponad możliwości podjeżdzie,ambitnie ciągniętym do końca - zwykle zostajesz z rowerem miedzy nogami (jajami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne  niby to ale raczej zakupu przez neta nie będę ryzykował  nie mając z tym doświadczenia ani wypróbowanego sprzętu , spróbuje po testować przymierzyć się   do 29”,  porozglądam się po tutejszych sklepach co ciekawego proponują … :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej trochę chodziłem przymierzałem , i w jednym sklepie facet jak mnie zobaczył drobną chudzinę nie wysoką :P i to że chce koło 29”  to trochę kręcił nosem  mówiąc mi że to raczej do dobrze zbudowanych ludzi tak powyżej 185cm że do niego trzeba mieć „parę” haamm  ech

 

widzę że często  polecacie amortyzatory po wieczne a widzę że większość ma sprężynowe czy coś jak się pytałem , to znacząca różnica odczuwalna ? , bo mi gościu mówił że dobrej markowy  amor. rock shox  jest lepszy  od podstawowych najtańszych  powietrzniaków  ,i że trwalszy ,

 

i pytałem  się o  dłuższe  trasy wycieczki jak się taki sprzęt spisuje i mi zaproponowali wymianę standardowej sztyce  pod siodłowej na taką amortyzowaną z blokadą że  da to większy komfort jazdy na długich trasach ,  co wy na to dobry pomysł spisuje się to ?   może człowiek będzie mniej w tedy wytrzęsiony  i tyłek mniej będzie bolał zaciekawiło mnie to też ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory po wieczne

:o  :o  :o

 

dobrej markowy  amor. rock shox  jest lepszy  od podstawowych najtańszych  powietrzniaków  ,i że trwalszy ,

Rock Shox też robi podstawowe najtańsze powietrzniaki.  

 

Więcej nie chce mi się pisać, skoro Tobie nawet się nie chciało napisać po polsku (i przeczytać tego, co napisałeś) - sorry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i pytałem  się o  dłuższe  trasy wycieczki jak się taki sprzęt spisuje
 A o jakie konkretnie wycieczki chodzi, bo już się pogubiłem? Z tą wymianą sztycy to może i coś daje, ale prawda jest taka, że jak mało jeździsz i nagle postanowisz przejechać dłuższą trasę, to tyłek będzie bolał chociażbyś miał wszystkie części amortyzowane i jeszcze spodenki za 1500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :icon_wink: nie jestem pisarzem ani innym gryzipiórkiem błędy się zdarzają :002:  :P   ,

 

Tak jak  pisałem i rekreacyjnie i do pracy/sklepu i w trasę czasem też do Krakowa czasem sobie jeżdżę to 50km  w jedną  stronę plus zwiedzanie jakieś objazdowe trasy  to trochę się uzbiera , do tej pory robiłem jakieś 3tyś rocznie ale chciałbym więcej ,

Gościu w sklepie oprócz tamtych rzeczy  straszył mnie jeszcze tym że 29ery mają  właśnie to niższe  ciśnienie w oponach i do jazdy z obciążeniem / tobołami jest to nie za dobrze bo może zdarzyć się efekt dobicia do felgi i przebicia lub co gorsze uszkodzenie felgi też , i mi  tłumaczył że albo by trzeba   pompować koła  do granic  ich  możliwości co nie jest zalecane , lub zakupić inne opony na trasę . i mi wciskał 27,5” :unsure:  ….

 

I co myślicie o adapterach/ bagażnikach do rowerów górskich 29” dobre są spisuje się to ? bo zastanawiam się też nad tym… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gościu w sklepie oprócz tamtych rzeczy  straszył mnie jeszcze tym że 29ery mają  właśnie to niższe  ciśnienie w oponach i do jazdy z obciążeniem / tobołami jest to nie za dobrze bo może zdarzyć się efekt dobicia do felgi i przebicia lub co gorsze uszkodzenie felgi też , i mi  tłumaczył że albo by trzeba   pompować koła  do granic  ich  możliwości co nie jest zalecane , lub zakupić inne opony na trasę .
 

Radziliśmy: zmień sklep. A Ty dalej dajesz się karmić takimi bzdurami... Aż żal klawiatury na komentowanie powyższej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem byłem w kilku różnych to opinia z bike atelier a niby to profesjonalny :P  sklep rowerowy , dla tego  piszę tutaj czyli to wszystko bzdura można z  sakwami  spokojnie jeździć…   i jak jest z montażem tych bagażników do górali mtb i hamulców tarczowych bo też różne opinie słyszałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy idiota czy nie po prostu wciskają co mają hehe biznes :002: ,

 

A z tym montażem na sztycę  / adaptery  trochę o tym już się dowiadywałem/czytałem i wychodzi drożej i co po niektórzy narzekają na wytrzymałość żywotność takiego patentu , chyba jednak lepiej będzie  szukać roweru z tymi otworami montażowymi ….

 

Może coś polecicie  jakiś pewny rower coś ciekawego…czym warto się zainteresować.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...