Skocz do zawartości

[do 6500] FULL do jazdy po górach


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie albo się nie rozumiemy albo piszecie o czymś o czym mowy niema.

 

Napisałem prostą rzecz, że do konkretnej jazdy Enduro bo taki jest ten Trance wolę bez dwóch zdań sprzęt z bardziej płaskim kątem główki ramy. Powody oczywiste bo takie mam preferencje. Jest też różnica na spory plus dla 29er więc tutaj te 69* jest ok. Roweru z Sektorem czy Revelem 130-140mm o tak ostrym kącie jak ten Silver nie kupił bym w życiu. Dlatego podpisuję się obydwoma rekami pod tym co napisał @dawsup;

 

A ta rama to jak do xc  kat głowki 68,5 Trance 67 . Jak dla mnie to dwa różne zastosowania

 

Jedno zdanie a załatwia to co "namąciłem" przez to "bezpieczeństwo" które fakt jest w pewnym kontekście bez sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze że zawieszenie w giancie jest gorsze bo na pewno nie jest, może i jest lepsze, ale te w silverach jak widać jest również bardzo dobre a że w cenie takiej jak można dostać giant i silvera, silver jest o wiele lepiej wyposażony hamulce, koła, tylni amor oraz przerzucacze i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olek19 Odstawmy Gianta na bok. Czy mając na uwadze zakup porządnego fulla w podobnych pieniądzach na ładnych kilka sezonów ale z "gorszymi" korbami, manetkami, słabszą hydrauliką jak Spec (FSR), Santa Cruz (VPP), Marin (Quad), Banshee (V4B), Felt (Equilink),... wolał byś kupić Silverbacka?? No jako pierwszy taki sprzęt to bym zrozumiał ale jak byś miał spore doświadczenia to raczej nie wydaje mi się aby tak było :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze że zawieszenie w giancie jest gorsze bo na pewno nie jest, może i jest lepsze, ale te w silverach jak widać jest również bardzo dobre a że w cenie takiej jak można dostać giant i silvera, silver jest o wiele lepiej wyposażony hamulce, koła, tylni amor oraz przerzucacze i tyle

 

Silver to na ten moment kot w worku. W polsko- i anglojęzycznej sieci brakuje recenzji i opinii na jego temat, w tym porównań z innymi maszynami. Nie ma tez polskiego dystrybutora, więc o demie można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem chłopaków w Lubinie i do domu wróciłem z Giantem Trance 27.5 3 (2015). Dzisiejsze po południe zamierzam spędzić skręcając rower do kupy  

(pedały i inne graty). Jutro jeśli wszystko dobrze się poukłada pierwsza jazda, niestety nie po górach bo takiej możliwości nie mam ale zaliczenia jazdy sobie nie odpuszczę. Niestety wymiana hamulców musi zaczekać do kolejnej wypłaty.

 

Pytanie jakie okładziny wybrać, zakładając że decyduję się na SLX.

 

BESKID wielkie dzięki za wszelkie rady.

 

Jak tylko rower przetestuje na pewno napiszę jak się sprawdza.

 

Jeśli ktoś chce kupić Gianta to z czystym sumieniem mogę polecić odwiedzenie chłopaków w Lubinie, świetna obsługa, fachowe rady, i bardzo sensowne negocjację (np. kierownicę na szerszą wymienili mi od ręki w sklepie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kupić Gianta to z czystym sumieniem mogę polecić odwiedzenie chłopaków w Lubinie, świetna obsługa, fachowe rady, i bardzo sensowne negocjację (np. kierownicę na szerszą wymienili mi od ręki w sklepie). 

 

No to jak są takie fajne to niech Ci coś skombinują z SLX'ów http://allegro.pl/hamulce-tarczowe-shimano-slx-br-m675-bl-m675-f03c-i5126523859.html w dobrej cenie skoro u nich kupiłeś przy przeglądzie gwarancyjnym. Wielka szkoda, że od razu nie zrobili podmianki.

Swoją drogą to się nazywa szybkość w decyzji i zakupie :woot: Ja na swój sprzęt muszę czekać do maja :unsure:

 

Aby mu tak szybko z powodów metalicznych klocków znikły tarcze to trzeba dać nieżle popalić. Jak pisalem ze wszystkim można się dogadać. Jaki to problem dokupić RT66. Wcale nie drogie i już w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek dotyczy gór możecie mi powiedzieć gdzie można zacząć przygodę z jazdą po górach? Chodzi mi o całodniowe wycieczki , pierwsze zjazdy, ale żebym wydolnościowo też podołał (chodzi o przewyższenia) . Jestem z Kielc także na poziomie Gór Świętokrzyskich . Najlepiej konkretną miejscowość bym prosił . Tak żeby na weekend pojechać i się nie pogubić . Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie toczy się wątek, od wyboru kół przeszliśmy do wyboru roweru, następnie do ewentualnych modyfikacji i wyboru pedałów.

Rower już jest, nawet po pierwszych jazdach :-)

A teraz przeszliśmy na rozmowę o trasach, fajnie z jednej rozmowy dowiem się więcej niż z zakładania 10 wątków.

 

Rowerem na chwile obecną jeździłem tylko po Wrocławskich wałach powodziowych i lasku Osobowickim.

Zupełnie inna jazda niż na HT, jest super.

Koła 27.5 to dla mnie coś nowego zupełnie inne zachowanie w zakrętach, mniej zwrotny natomiast mniej się na nim pedałuje rower rewelacyjnie trzyma prędkość.

Za dwa tygodnie, jeśli pogoda dopiszę, wybieram się w kotlinę kłodzką tam rower dostanie większy wycisk i ja pewnie też.

 

A skoro już jesteśmy przy temacie tras, to gdzie w okolicach Wrocławia można pojeździć po górskich terenach, zna ktoś sprawdzone trasy.

Okolice Wrocławia mam na myśli nie dalej niż 2 do 3 godziny pociągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver to na ten moment kot w worku. W polsko- i anglojęzycznej sieci brakuje recenzji i opinii na jego temat, w tym porównań z innymi maszynami. Nie ma tez polskiego dystrybutora, więc o demie można zapomnieć.

Rozumiem obawy przed zakupem Silverbacka, czy  Radona, Canyona. Obawa wynika po prostu z braku tych rowerów w sklepach i mocno ograniczonej możliwości przymiarki. Ja zdecydowałem się jednak na zakup i wybór padł właśnie na Silverbacka. A polski dystrybutor jest, proszę bardzo:

http://www.silverbacklab.com/find-distributor/

Wystarczy znaleźć Polskę na liście. Ja kupiłem rower (na początku lutego br) dokładnie u tego polskiego dystrybutora.

 

Recenzje też się znajdą (tu akurat na szybko znalazłem na przykład recenzję Slade 1 z 2013):

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/hardtail/product/review-silverback-slade-1-14-47869/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radona i Canyona to akurat znam 


Generalnie jak juz mowiono nie raz , powyzej pewnej kwoty lipy juz niema. Kwestia jest taka, że autor wątku rower w góry chciał a w porzadne gory to Trance (i tego typu rowery) to minimum. Przynajmniej tak to widziałem jak kupowałem rower


geometria, gięcie ramy...


mowiac gory mysle stromo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek dotyczy gór możecie mi powiedzieć gdzie można zacząć przygodę z jazdą po górach? Chodzi mi o całodniowe wycieczki , pierwsze zjazdy, ale żebym wydolnościowo też podołał (chodzi o przewyższenia) . Jestem z Kielc także na poziomie Gór Świętokrzyskich . Najlepiej konkretną miejscowość bym prosił . Tak żeby na weekend pojechać i się nie pogubić . Z góry dzięki

 

No to jedz sobie na Przedgórze od rejonu Myślenic (pasmo Lubomira), Kotoń, Koskowa Góra po Maków. Wszystko dalej w stronę Krk to moim zdaniem najlepsze tereny na początki. Sporo szlaków, przewyższenia w sam raz i nie ma się tak naprawdę gdzie zgubić bo dookoła jedna wioska goni drugą wioskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...