Skocz do zawartości

[do 6500] FULL do jazdy po górach


Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszej wizycie w sklepie dałem sobie spokój z kołami 26.

Z Giantem Anthem też się pożegnałem, wybór padł na Giant Trance 27.5 3 z rocznika 2015.

 

Bardzo dobry wybór. A co w temacie ewentualnej podmianki pewnych części?? Pytałeś o to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat podmianki części nie, natomiast rozpocząłem negocjacje co do ceny, niestety nie mogę sobie pozwolić na wydanie 7000 pln gotówką więc skazany jestem na raty co może trochę utrudnić negocjację.

Jeśli idzie o podmiankę części to zastanawiam się czy robić to już czy pośmigać ten sezon tak jak jest, objeździć się z rowerkiem i wtedy stwierdzić co ewentualnie mnie nie zadowala i co chciał bym zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zgodzą to najlepiej zrobić to od razu. Nie trzeba wiele bo jak wspomniałem rozchodzi się o manetki i hamulce. O ile te pierwsze od biedy można zostawić to nawet się nie zastanawiaj na hamulcami. Te są bardzo słabe jak chcesz poszaleć w górach.

 

Co do negocjacji to nie wiem jak tam u Ciebie ale pomimo, że ja miąłem pewne wymagania "modernizacyjne" to i tak zaproponowali mi ewentualne raty. Wszystko zależy od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co powie sprzedawca z którym ja chcę się dogadać.

Po wstępnych rozmowach wygląda na rozsądnego więc myślę że będzie ok, oby tylko ramę miał w odpowiednim rozmiarze.


Wspominałeś o wymianie hamulców na SLX'y, moje pytanie możesz podesłać link o które dokładnie chodzi.

Czy tarcza 160 mm z tyłu wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie żebym Was straszył ale w ciągu 7dni wyjechało odemnie 6 Trance i jutro oddaję klientowi Reigna Alu 27.5 1.

Jak ktoś chce kupić coś rozsądnego to radzę się spieszyć bo o wrześniowych wyprzedażach można zapomnieć.

I dlatego ja w tym roku odpuszczam juz zakup trance. 16 tyg oczekiwania :( pozostaje czekać na nową kolekcję.. (większą kwotę się uzbiera :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o wymianie hamulców na SLX'y, moje pytanie możesz podesłać link o które dokładnie chodzi.

Czy tarcza 160 mm z tyłu wystarczy? 

 

To już zrobił Marcin więc wiesz o co chodzi. Co do tarczy zostawiasz to co jest zamontowane.

 

M395 to podstawowe hydrauliki Shimano, które nie nadają się do konkretnych zastosowań w sztywniakach a tu mamy sprzęt Enduro. Dlatego jak jest okazja to się je wymienia bo w tym rowerze ich tam po prostu nie powinno być. Min do takiego sprzętu to również znakomite najnowsze Deore 615.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Min do takiego sprzętu to również znakomite najnowsze Deore 615

 

które w przedziale cenowym 6500 zł są już zamontowane w polecanym przeze mnie SLIDERZE http://allegro.pl/mtb-full-27-5-silverback-slider-2-fox-slx-no-tubes-i5116729593.html

 

i oprócz tego wiele wiele innych "gratów" które powodują że jest o wiele lepszą opcją niż trance, no ale zapomniałem że trance mimo biednego osprzętu ma magiczne zawieszenie które zrekompensuje wszystko nawet kolejne 2000 zł które trzeba będzie zainwestować w zrobienie z niego przyzwoitego roweru do śmigania po górach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olek19 jak już tak wschodzisz w szczegóły to wymień proszę te graty za 2k co to ma ten Silver a nie ma Giant. 

 

Tak poza tym to bez urazy ale o jakim Ty śmiganiu piszesz z perspektywy podniecania się fullem XC (Sprada 1) w górach o kącie główki 70* do tego jeszcze na 3-blacie z Sid-em na pokładzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu bo jak widzę też trzeba pewne sprawy sprostować. Trance jest do ostrzejszej jazdy i super osprzęt w postaci przedniej zmieniarki, korby, tylnej zmieniarki powyżej SLX'a jest kompletnie nie potrzebny. To na co się patrzy to rama/zawieszenie, sztuciec, koła hydraulika oraz manetki. Taka polityka panuje też u innych firm w tym potentatów w Enduro. Wsadzają gorsze manetki, przednie zmieniarki, korby na rzecz reszty.

 

Natomiast dla mnie full z kątami pod 69* i skokiem 130 mm jest w Beskidy dla przykładu wręcz niebezpieczny. To już zdecydowanie lepiej kupić HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos wkładania kasy w rower ... to raczej nieuniknione :)  . W tym Transie koła pancerne troche - ja zmieniłem  na lepsze , lzejsze i na 142x12. Chyba generalnie tak jest  z kołami w nowych rowerach, musza je robić pod 130 kg klienta   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury beskid wypisujesz, czas się przejechać na rowerze chyba

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/stumpjumper-fsr/stumpjumper-fsr-comp-29#geometry

 

Dokładnie potwierdziłeś to co napisałem. "Gorsze" korby, kasety podstawowe, przednie zmieniarki i manetki więc gdzie te bzdury?? Przecież nie wsadzą X5 bo to by było przegięcie tak samo jak całe X9.

 

A co do geo to jak doskonale powinieneś widzieć zależy co kto lubi i jaki ma styl jazdy. Poza tym 29er to trochę inaczej zjeżdza od mniejszego koła. Obecnie w 650B w sprzęcie o takim zawieszeniu (wielkość skoku) jak ten Trance standardem są kąty w okolicach właśnie tych 67*.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co do większej frajdy i bezpieczniejszych zjazdów wolisz 69* zamiast tych okolic 67*??

 

Nie chodziło mi przecież o to, że nie da się na tym jeżdzić po górach. Rozchodzi mi się o to, że tego typu sprzęt jest do pewnego konkretnego stylu jazdy i jak wzrośnie apetyt na więcej to jest trochę lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu bo jak widzę też trzeba pewne sprawy sprostować. Trance jest do ostrzejszej jazdy i super osprzęt w postaci przedniej zmieniarki, korby, tylnej zmieniarki powyżej SLX'a jest kompletnie nie potrzebny. To na co się patrzy to rama/zawieszenie, sztuciec, koła hydraulika oraz manetki. Taka polityka panuje też u innych firm w tym potentatów w Enduro. Wsadzają gorsze manetki, przednie zmieniarki, korby na rzecz reszty.

 

Natomiast dla mnie full z kątami pod 69* i skokiem 130 mm jest w Beskidy dla przykładu wręcz niebezpieczny. To już zdecydowanie lepiej kupić HT.

 

HT przeważnie będzie miał geometrię XC i widelec 100-120mm. Jakim cudem miałby być lepszy/bezpieczniejszy od traila 130mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...