Skocz do zawartości

[Hamulec hydrauliczny] Przedni BR-M446 stracił moc hamowania


johnydriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem. Nagle stracił moc przedni hamulec tzn. nie można zablokować koła, hamuje bardzo słabo. Wymieniłem w nim płyn, odpowietrzyłem i nic. Zamieniłem klocki na tylne i nic. Zamieniłem tarcze (obie mam 180) i nic. Odtłuściłem tarcze, wypiekłem klocki i nic. Tylny zawsze hamuje idealnie, natomiast przedni ciągle słaby. Co może być przyczyną, jak sobie z tym poradzić?? Proszę o rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualne powietrze które nadal jest w systemie, odpowietrzałeś również podciśnieniowo przez klamkę? stracił moc nagle podczas jazdy czy też może pomiędzy używaniem na postoju? czujesz, że klamka produkuje wystarczające ciśnienie a zacisk jakby nie przekazywał tego czy może czujesz, że klamka jest jakas inna.. napisz coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze możesz zamienić miejscami zaciski. Nie bardzo widzę inną możliwość jak dalsze zapowietrzenie układu, jeśli pozostałe elementy całości są ok (klocki, tarcze) to problem powinien zniknąć.

Ogólnie patrząc to te heble nie należą do najlepszych, są dosyć humorzaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz bąbelki strzykawką w górę, poprzez specjalną końcówkę która wkręca się w miejsce śrubki na klamce - tłoczek powracając uzupełnia stan płynem a bąbelki zostają na górze w strzykawce - możesz też podłączyć płyn od dołu i dodatkowo przeciągnąć układ. tak jak kolega wcześniej napisał, to nie jest najlepszy zestaw , osobiście też nie lubię :-) ale skoro piszesz, że problem raczej w zacisku to może zacznij tam, oglądnij wszystko dobrze jak działa podczas zaciskania hamulca, porównaj z akcją w tylnym kole - może zauważysz jakies różnice w zachowaniu które nasuną Ci coś nowego...spróbuj najpierw z tym odpowietrzeniem

Edytowane przez LOSHARTOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym hamulcem, ale z tyłu. Wyciągnąłem bajka po zimowym postoju, przejechałem się i tylnego hamulca praktycznie brak, na koniec sezonu działał bardzo dobrze. Klamka zapada się głębiej niż w przednim hamulcu, macie jakieś pomysły? Odpowietrzanie, wymiana klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że hamulce mają nieco ponad 400km przebiegu, organiczne klocki mogą po tak krótkim czasie nadawać się do śmieci? Jutro spróbuję przetrzeć je papierem ściernym i dobrze odtłuścić tarczę.

Edytowane przez zdanek734
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...