Skocz do zawartości

[trening] problem z tętnem


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto jak ktoś ma jakiekolwiek obawy o pracę serca to niech sobie zrobi to badanie, skierowanie powinien wypisać kardiolog jak się mu powie że jeździ się na rowerze 100km+ co drugi dzień. Jak nie da skierowania to 150 zł w tym wypadku jest dobrą inwestycją.

Wiesz coś więcej jak wydębić takie skierowanie? Chętnie bym spróbował, ale trzeba to jakoś ładnie uargumentować. Obawiam się, że znudzony lekarz powie mi coś w stylu "jak tyle jeździsz to jest wszystko w porządku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem idę do lekarza i mówię że rocznie przejeżdżam dużo kilometrów na rowerze w górach i słyszałem że ludzie mają ukryte choroby serca i umierają od tego (ostatnio na zawodach w Poznaniu sprawny mężczyzna umarł na niewydolność serca) i proszę o kompleksowe badania w kierunku wysiłku długotrwałego. 

 

Zawsze wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak poszedłem po skierowanie do rodzinnego to był ambitny i sam zrobił mi EKG, po jakiejś tam próbie wysiłkowej zrobił EKG jeszcze raz po czym stwierdził, że wszystko jest OK. Ale jak mu pomarudziłem, to skierowanie w końcu dał :P

 

Teraz chcę się zapisać prywatnie bo te 150 zł to nie majątek, a nie chce mi się iść się prosić kolejny raz. Druga sprawa, że prywatnie czeka się chyba 2 miesiące na wizytę, a z NFZ jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...