Skocz do zawartości

[wyprawa] znad Morza Czarnego do Polski - wakacje, sierpień 2015


scotek

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam zamiar wyruszyć na taką wyprawę i czekam na relację ludzi, którzy coś takiego już przebyli. Jakimi trasami, ścieżkami jechali (szczególnie Bułgaria, Rumunia), co ciekawego można zobaczyć w trasie itp. :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie mam zamiar wyruszyć na taką wyprawę i czekam na relację ludzi, którzy coś takiego już przebyli. Jakimi trasami, ścieżkami jechali (szczególnie Bułgaria, Rumunia), co ciekawego można zobaczyć w trasie itp. :icon_cool:

Dystans między Morzem Czarnym a Polską możesz pokonać przez

 

  1. Ukrainę
  2. Ukrainę, Mołdawię i jeszcze raz Ukrainę
  3. Rumunię i Ukrainę
  4. Rumunię, Węgry i Słowacje
  5. Bułgarię, Węgry, Słowacje

Wszystkie te kraje są bardzo interesujące, może po za Węgrami i każde z osobna warto dość szczegółowo zwiedzić. Co zobaczyć? Jest tak wiele w każdym kraju do zobaczenia, że nie sposób tu wszystkich atrakcji wymienić

 

  • Ukraina to przede wszystkim wspaniali ludzie, wielkie i dzikie Karpaty, dość archaiczne maszyny i ciekawe zabytki
  • Rumunia to przede wszystkim bardzo bogato malowane klasztory, wielkie góry i nie ruszone zębem czasu miasteczka z XIX wieku oraz bardzo specyficzna wiejska kultura ludowa
  • Mołdawia stoi małymi zamkami i klasztorami oraz winem

 

naprawdę polecam zakupić przewodniki wszystkich krajów, przeczytać i wybrać najbardziej interesujące obiekty chociaż ze swojej strony moge stwierdzić, że czesto wielkie atrakcje w ogóle nie robiły na mnie wielkiego wrażenia a tylko nikła wzmianka o atrakcji była bardzo interesująca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje raczej (moze z Burgas) wybrzerzem do rumuni potem wegry slowacja moze czech i do polski. Ukraina mnie bardzo interesuje ale moze jak sie tam troche uspokoi.

Albo do moldawii i dalej do rumuni i dalej jak poprzednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnia część Ukrainy jest spokojna i można śmiało jechać.

 

Jesli chcesz jak najwięcej krajów zaliczyć to możesz pokręcić się po wszystkich stolicach ale ...

  • stolica Mołdawii- czyli Kiszyniów jest mało interesujący. Zdecydowanie najbardziej interesującym miejscem Mołdawii jest jej Połnocno-zachodnia część
  • Rumunia jest cała interesująca więc raczej zamiast polecać tu bym ci tylko odradził...zachodnia część jest mało interesująca
  • Na Węgrzech interesująca jest stolica czyli Budapeszt ...reszta to jedna wielka nuda!
  • Słowacja jest cała interesująca więc także nie będę nic polecać.

Tak więc wychodzi na to, że najlepiej jest pojechać wybrzeżem Morza Czarnego do delty Dunaju, dalej wjeżdżasz w środkową część Rumunii przez góry Transfogańskie, na północy Rumunii w okolicach Czerniowiec pojawiasz się na Ukrainie, jedziesz przez Zakarpacie w kierunku granicy z Węgrami, podążasz północną stroną Węgier do Budapesztu a następnie wjeżdżąsz na Słowację do Bratysławy. Na Słowacji możesz podążyć południową częścią na wschód i możesz w okolicach Piwnicznej zawitać do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo na początku pisałem prawidłowo, ale potem pisałem z telefonu i z czystego lenistwa pisałem tak jak leci[emoji6] A poza tym może ludzie tej narodowości tu nie zaglądają. A jak są to ich przepraszam i zapraszam do podzielenia się opinią o swoim kraju[emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...