Skocz do zawartości

[nowe sub-forum] Sekcja Pedałujących Inaczej ;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,


 


20 miesięcy temu po raz pierwszy zajawkowałem temat w Wąskim gronie.


 


 


Teraz postanowiłem nieco publiczniej odgrzać tego kotleta...


 


Zdaje sobie sprawę, że to raczej zajawka sezonowa, ale ostatnio sypneło tematami przełajowymi.


 


Może by tak powrócic do idei Zakatka Pedałujacych Inaczej? Szczególnie, że chyba mooocno na wyrost powstało subforum Tłustakowe - ciekaw, kto, komu i ile zapodał pod stołem aby to ujrzało światło dnia  ;)


 


Można by powyłuskiwać i powtryniać kilka tematów w jedno miejsce...


 


Nawet bym poswięcił się nieco i pogmerał po działach  :)


 


... najpewniej defraudujac niedzielny czas firmowy, gdyż wypadło mi niestety zastępstwo  :(


 


Szacunek...


I.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe... Nikt-nikomu. Spoko-floko...

 

Chciałbym, aby ten worek był o wiele bardziej pojemny. 

 

Aby wsadzic do niego wszystkie tagi z Nietypowego Wątku i moze cośtam jeszcze dołożyć...

 

Wprawdzie niedziela już minęła, ale tak, deklaruję chęć usystematyzowania i powybierania pasujacych wątków, a ja dostane jeszcze troche Władzy <seseseseseee> to mogę pilnować, coby Towarzystwu warkocze się za bardzo nie rozpuszczały...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W pierwszym momencie powiedziałem YES YES YES! Bo to wydaję się takie naturalne i ..offfowe. Będziemy małą lożą szyderców prychając na wszystko co pachnie drukarnią i wielkimi koncernami. I w końcu nikt nam nie będzie wpieprzał jakiś electro-moto-bików, Gazel sprzed  3 dekad czy.,.wagantów czy rowerów-drabin. Tylko, że prawdopodobnie skończy się tak iż zostanie 5-6 piszących, czytających i ..być może..zaglądających tu. Bo jeżeli tematy offowe wysupłamy do odrębnego działu do którego przeciętny forumowicz bez potrzeby nie zajrzy staną się jeszcze bardziej offowe. No a to jakoś kłóci się moją osobistą wizją/ideą (czy jak tam zwał) "krzewienia i propagowania". 
To od strony ideowej. A od strony technicznej to się nie sprawdzi - dobrym przykładem są faty o których - gdy dwa lata temu wrzucałeś Ivan, Adamos i kilku innych zdjęcia - mało kto wiedział. Dziś powoli fat robi się rowerem "na lody w Sopocie". Pamiętasz gravele? Wtedy nazywaliśmy monsterami - teraz nawet author to wypuszcza. Nie oszukujmy się - to zaczyna mieć mało wspólnego z offowością! Z bikepackingiekm jest podobnie - zaraz trzeba będzie mieć packmana co by po gazetę jechać-bo "tak się teraz jeździ" (choć dobrze wiesz gdzie sam mam takie myślenie i spojrzenie)
Drugi problem to przemieszanie - przykład z 650b i 29. Gdzie ma pisać ktoś kto nie wie czy wybrać 27,5 czy 29? :) Pisze.. w dziale ramy w głównym forum (zdarza się to nagminnie). Wpadnie tutaj jakaś grupa przełajowców (wow?!) tylko, że takich co to 3/4 sezonu startuje na szosie z pełną powagą o golonymi nóżkami-o takich Ci chodzi Ivanie? Daję sobie pazur obgryźć, że NIE.

To wszystko brzmi pięknie w zamyśle ale sam osobiście tego nie widzę (ale może źle widzę i zaraz mnie ktoś wyprostuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie po generalnym braku odzewu i entuzjazmu raczej oczekiwałem chłodnego przyjecia, także bez zaskoku :)

 

Pozostaje pytanie, lub nawet kilka...

 

Czy polskie, największe forum rowerowe a wszerszej perspektywie Cała Rowerowa Rzeczywistość w Kraju-Raju dorosła już do takich ekscesów? A może to nie kwestia dorastania ale lokalna specyfika i brak zapotrzebowania na takie wynalazki?

 

Czy można wysnuwać pewne analogie do MTBR gdzie alternatywne rozmiary kół, tłuściochy, potwornickie przełaje itp... mają swoje osobne działy i ciagle się tam coś dzieje od ładnych kilku lat? A może to poprostu jołmeńska specyfika Hamburgerowa?

 

A z innej mańki...

 

Ty Prezesie porzucisz bajkpaking gdy ten stanie się zbyt mejnstrimowy? Czy z torbami jeździsz dlatego że jest to niszowe? Nie sądzę... :)

 

Mnie generalnie cznia koncertowo czy przełaje, tłustaki, monstery, bajkpaking, single i całą tak chmura tagów zostaną skomercjalizowane, upowszechnione i zasymilowane... I tak będę robił swoje, będę niszczył sobie kolana na jednobiegowcu, będę nabawiał się choroby wibracyjnej na pełnym sztywniaku i będę targał 1.5 kilowe, 5 calowe gumska pod górę...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny za powstanie działu dla rowerów przełajowych.

Skoro jest forum szosowe, ostre koło, 650B, Fatbikes to czemu nie cyclocross ?

Teraz trzeba się miotać po różnych wątkach typu zakup roweru z przedziału cenowego, akcesoria rowerowe czy forum szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no widzisz Andy(anty?)bike - podejrzewam, że słowo przełaj w Twoim rozumieniu a przełaj czy to w Ivana czy moim delikatnie się różnią...
Jak pisałem - nie mówię NIE ale trzeba by dokładnie zastanowić się CO i JAK bo wspomniany przykład 650 i 29" pokazują, że (no niestety Góro ale to ogólna uwaga będzie o FR) system podziału jaki jest nie sprawdza się do końca.
Jeżeli nie zrobisz/zrobimy/zrobią z tego hermetycznej bańki offowych onanistów, jeżeli nie wylądujemy na dole forum to może jest nadzieja na uporządkowanie treści. Aczkolwiek cały czas będę twierdził, że taki wątek jak rometowy czy monsterowy stracą publikę a przez to dotrzemy do mniejszej mniejszości niż teraz - do czego się nie przychylam.
A tak prywatnie wiesz Ivanie, że zarówno Stallovy jak i Blacktrail nie porzucę tylko dlatego, że co drugi ma stal (choć to zaczyna się robić niebezpieczne i mogło by wprowadzić ferment na zlocie) i dopięte do tego torby (ba! będę się cieszył jak diabli!). Robię to bo jest to zgodne z moim małym zezowatym spojrzeniem na świat ot co ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...