Skocz do zawartości

[rower] Radon ZR TEAM ONLY BLACK


Rekomendowane odpowiedzi

Mogę opowiedzieć ci nieco o samej ramie ponieważ ją posiadam. Po pierwsze nie jest to rama dla rowerowych anorektyków, pomimo podwójnego cieniowania rama waży pow. 1800g (nie wiem ile dokładnie). Z drugiej strony rama jest bardzo sztywna ( porównując do mojego wcześniejszego Authora Solution) i wytrzymała, na razie wytrzymała ze mna ponad 5000km. Rama posiada wzmocnienie główki i tylnie widełki wygięte w S ( nie ma mowy o rozginaniu tylnego widelca przy hamowaniu v-brake). Z przodu gona rura ma kształt elipsy a dolna przy główce okrągły który przechodzi w elipsę przy supporcie. Co do lakieru to wg mnie jest on trwały choć z drugiej strony mam porównianie tylko do Authora a wszyscy wiemy jakie on ma lakier :P . A teraz troche negatywów. Po pierwsze idiotyczna średnica sztycy - 31.4 ( mozna przecież było dać 31.6 :angry2: ) ale być moze 31.6 też sie zmieści. No i naklejki na ramie szybko sie zdzierają ale mi to nie przeszkadza :P Na koniec o rozmiarze 18 jest na mnie idealna przy moim wzroście 173 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam ZR Team i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, choć przez ostatni rok sporo w nim zmieniłem.

 

- rama - sztywna, mocna, 5-letnia gwarancja... Gdzie tkwi haczyk? Przede wszystkim w wadze, gdzieżby indziej :) Ponad 1800 g w rozmiarze 18" to nie jest dobra podstawka do lightbike'a... Ponadto ramka ta ma dość nietypową geometrię, krótka górna rura ze sporym spadem, mała baza kół i krótki tylny trójkąt, w sumie ani wyścigówka, ani zjazdówka. Jednak "główne" kąty ramy (podsiodłowy, główki) są typowo ściganckie, po wymianie kokpitu na niższy (w orginalnym wzniesiony mostek i gięta kiera) rower jest bardzo dynamiczny i zwrotny w terenie. Największym problemem jest skok amora - jeżdżę na 80 mm i jest super, natomiast przy 100 mm już dawało się odczuć nadmierne przesunięcie środka ciężkości na tył, zwłaszcza na ostrych podjazdach.

 

- osprzęt - nie warto wszystkiego opisywać osobno, generalnie całkiem niezły (Reba, większość XT, manetki LX, Race Face, Formula Oro K18) z wyjątkiem łańcucha i kasety (Deore), sterów (Ritchey Logic) i "średnio" wygodnego i ciężkiego siodła Velo. Całość spisuje się dobrze (z wyjątkiem siodełka :D )

 

 

Generalnie Radon to bardzo dobry wybór dla osób którym nie przeszkadza nietypowa geometria ramki i skok widelca 80-100 mm (bo 120-130 to już ta rama raczej ładnie nie zniesie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...