Skocz do zawartości

[okulary] jakie okulary dla osobby z wadą wzroku?


adik97

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak na tanie podrobki dadza chyba  rade? Nie potrzebuje drogich i markowych okularow pod uwage bralem jeszcze okulary firmy Goggle takie albo w podobnym stylu

 

http://www.eokulary.com.pl/okulary-goggle-e8584r-p5629

 

czy to te zakupione przeze mnie beda porownywalne czy lepiej zwrocic te zakupione przeze mnie i zakupic te z odnosnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up a za jakie szkła jeśli można wiedzieć ? bo za jakieś cylindry do astygmatyzmu pewnie by drożej wyszły szkła.

Zwykle, najtansze szkla. Mam -2.0 i -1.75 dioptri. Nie chcialem drozszych bo nie wiedzialem czy mi spasuje takie rozwiazanie. A i pani u optyka tez mowila, ze nie ma co przesadzac bo szkla i tak beda chronione drugimi szklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak na tanie podrobki dadza chyba  rade?

 

Myślę ze z daleka nikt nie pozna że to podróbki i dadzą rade udawać Oakleye, ale z bliska może być obciach :laugh:

A tak poważnie: co znaczy dadzą radę? Zależy Ci na ochronie oczu, czy prestiżu i lansie?

Zobacz ile kosztują oryginalne Oakleye - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zalezy mi na zadnym lansie a juz tez wlasnie widzialem okulary Oakley i ich cene :D 

Szczerze mowiac to kierowalem sie tylko cena do okolo 200 zl a przy tych widzialem napis Goggle, a wczesniej wlasnie ogladalem okulary ktore podalem w drugim linku i myslalem ze to ta sama firma a wyposażenie ich jest bardzo atrakcyjne.

Niby jakas tam ochrone przed sloncem chyba zapewnia (chyba :P) a duzy wybor szkiel umozliwki mi korzystanie z nich w roznych warunkach (rowniez chyba:P  okaże sie )....

Podziele sie spostrzezeniami z uzytkowania owych patrzalek jak wstawie szkla korekcyjne i sprawdze w roznych warunkach pogodowych.

Wtedy bedzie wiadomo czy warte sa swojej ceny :D

Dziekuje za informacje na ich temat....

Jesli ktos chcialby sie jeszcze wypowiedziec bardzo prosze...Krytyke przyjmuje ze spokojem i zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem okulary od optyka juz z wstawionymi szklami korekcyjnymi.

W pelmym sloncu nie bylo mozliwosci przetestowania ich poniewaz mamy pochmurnedni, ale przy zachmurzeniu gdzie slonce sie troche przebija bez problemu mozna bylo sobie patrzec na chmurki i promienie sloneczne i oko wogole sie nie meczylo i nie przeszkadzalo mi to.Co do jakosci to powiem tak ... jak na 200 zl to chyba jakosc jest ok przynajmniej w porownaniu do okularow w podobnych cenach u optyka z mozliwoscia wstawienia szkiel korekcyjnych czy wogole w takiej kategorii cenowej.

Duze problemy mialem i nadal mam z wymiana samych szkiel.System jest taki sam jak w orginalach OAKLEY Reader, czyli trzeba mocno nacinac noski zeby szklo wyszlo ale nie wiem czy tutaj plastik jest inny czy co bo jest strasznie twardy i mam wrazenie ze cos peknie - albo szklo albo mocowanie noskow...Na filmach na YouToube z instrukcja na oginalnych okularach szlo im to abrdzo sprawnie nawet jakis dzieciak to robil - u mnie idzie to duzo ciezej.

Same oprawki nie sa cieniutka i wydaja sie dosyc masywne nie jest to jakas calkowicie chinska tandeta za 10 zl z rynku.

Wydaje mi sie ze owe patrzalki warte sa swojej ceny tym bardziej w takim zestawie jaki dostajemy.

Czas pokaze jak bedzie z wytrzymaloscia na przestrzeni dni i miesiecy.

Calosc wyszla mnie duzo wiecej nie zakladalem bo okolo 400 zl (Okulary (zestaw) 199 zl + szkla u optyka (wersja cienka) 206 zl) no ale teraz to juz po ptokach i mam nadzieje ze bede mogl ich troszke poużywać i ze cos nie peknie po kilku dniach.

Jesli ktos bedzie mial jakies pytania - bedzie chcial sie czegos dowiedziec o uzytkowaniu zapraszam - prosze pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz dostać się do okulisty nie jest tak prosto,chyba że zapłacisz za wizytę.Zresztą jeśli nic się nie dzieje, to nie ma takiej potrzeby.Ale wracając do meritum-ja płaciłem 100 pln za szkła.Oczywiście wersja podstawowa-są przeźroczyste i tyle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jest wersja podstawowa szkiel gdzie jedno szklo kosztuje 35 zl czyli wyszloby 70 zl za pare soczewek ale moja wada w okolicach -4 dioptrii juz troszke jest i zwykle szkla bylby juz blikie grubosci malego denka od sloika a wersja cienka jest jeszcze znosna i o wiele lepiej wyglada wedlog mnie.A zeby dostac jakakolwiek refundacje na szkla trzeba isc do okulisty na kase chorych gdzie kolejki obecnie w moim miescie w wiekszosci miejsc sa pod koniec roku juz, a i sama refundacja dla doroslej osoby jest niezbyt wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -3,75 i astygmatyzm,do takiej wady za szkła zapłaciłem właśnie 100 pln.To są moje zapasowe bryle i ich grubość zupełnie mi nie przeszkadza.Zresztą jak tak patrzę na moje "podstawowe" okulary (szkła za 300 pln) to w grubości soczewek nie widzę jakiejś większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...