Skocz do zawartości

[zacisk] Jaki zacisk do klamki BR-M596


Mateusz8769

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Dawno dawno temu około 2012 roku pisałem tutaj o problemach z zaciskiem w moich M596. Problem był taki, że rozsypał się gwint na śrubie odpowietrzającej na zacisku - rozwiązałem to wkręcając inną śrubę, która załatwiła sprawę i nic nie ciekło. 

 

Następny problem, który pojawił się niedawno po mroźniej nocy (rower w temperaturze zewnętrznej) to wyciek oleju z tylnego(tego samego co powyżej) zacisku. Z początku myślałem, że poszło po tej śrubie, lecz po oczyszczeniu i ponownym zalaniu okazuję się, że tłoki minimalnie puszczają. Nie cieknie po nich, ale przy nacisku klamki wyskakują bąbelki powietrza i słabo bo słabo, ale pojawia się olej wokół tłoczków.

 

No nic mówię, nie będę teraz wymieniał uszczelek (jeśli udałoby mi się je zamówić) i kupował nowych klocków jeśli zacisk już i tak jest w słabej kondycji. 

 

Postanowiłem wymienić zacisk, gdyż pamiętam, że taki sam razem z klockami był dostępny za coś w okolicy 80zł. Obecnie najtaniej znalazłem za jakieś 120zł i nie wiem czy dostępny.

 

Poradzicie jaki inny zacisk można tutaj władować ? 

 

Pozdrawiam

Matuesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Klamka różni się tylko i wyłączenie pokrętełkiem . Różnicy w mocy m675 vs m596 nie poczujesz , dużo bardziej opłacalną inwestycją będzie zakup dobrych klocków np http://allegro.pl/rwd-brakes-shimano-xtr-deore-slx-xt-spiekane-gb-i5215541975.html . Względem oryginalnych metalicznych klocków różnica jest łatwo zauważalna i to najmocniejsze klocki jakie spotkałem , jedyna wada to taka że czasem te klocki trzeba podpiłować bo nie chcą wejść do zacisku ale materiału wystarczy zebrać naprawdę niewiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...