Skocz do zawartości

[3000-4000] MTB XC 29er


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

powiedzcie mi tylko jak jest ze sprzedażą wysyłkową i przeglądem zerowym? Czy serwisy je faktycznie robią? Jakie są minusy zakupu roweru przez www?
Powiem Ci na swoim przykładzie. Dwa lata temu kupowałem rower przez www. Po zrbieniu ponad 500 km obowiązkowy był przegląd zerowy, mogłem go wykonać go w serwisie firmowym w Warszawie lub w swojej okolicy (warunkiem było że będzie to poważny warsztat) po przeglądzie podbili mi gwarancję a koszt wyniósł mnie 150 zł <_< Ale z Krossem jest trochę lepiej gdyż ma więcej swoich przedstawicieli i dealer-ów.

 

Czy różnica na minus w 2015 dotycząca klasy niższej przedniej przerzutki oraz słabszej kasety są mocno odczuwalne?
 

 

Czy różnica na minus w 2015 dotycząca klasy niższej przedniej przerzutki oraz słabszej kasety są mocno odczuwalne?
Praktycznie różnicy nie odczujesz, jedynie trwałość kasety może być krótsza ale można temu zaradzić wymieniając łańcuch na campagnolo 10. Dzięki dobremu łańcuchowi przedłuża się trwałość kasety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zachowanie porządnej geometrii i dopracowanie konstrukcji już tak...
 Geometrie ram nie są już żadną tajemnicą, jak się dobrze zapłaci w CHRL za wyprodukowanie ramy to i dopracowanie będzie na światowym poziomie.

 

 

Tylko przy swoich parametrach wzrost 196 cm, długość nogi 92 cm, według strony Krossa, powinienem mieć ramę XL w sklepie dostępna L.
L będzie zdecydowanie za krótka, ten rozmiar jest w sam raz dla mnie 180 cm i noga 85 cm.

 

Czy prędkość na rowerze przy takim samym stopniu pedałowania będę miał szybszą na evado czy b7?
Evado 7.0 ma inne przełożenia które dzięki którym prędkości powinny być większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powiedzcie mi tylko jak jest ze sprzedażą wysyłkową i przeglądem zerowym? Czy serwisy je faktycznie robią? Jakie są minusy zakupu roweru przez www?

 

Kiedy ja kupowałem przez www gwarancja była podbita od razu, przegląd zerowy to jakieś brednie - dokręcić pedały, sprawdzić połączenia, wyregulować przerzutki wykona każdy bez specjalistycznej wiedzy z odrobiną internetowych poradników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedy ja kupowałem przez www gwarancja była podbita od razu, przegląd zerowy to jakieś brednie
 Nie którzy sprzedawcy sobie tak życzą, warunki gwarancji stawia producent lub sprzedawca a nie kupujący.

 

 

Te lepsze marki dla szpanerów mają wpływ na jakość, kąty swoich ram, mają ośrodki badawcze... współpracują z zawodnikami a dopiero potem wprowadzają dopracowany produkt.
 Pewnie masz rację tylko w jakim budżecie ma być 3k zł czy 12k zł, w tej pierwszej kwocie to śmiem twierdzić że to masówka jak każda inna a chyba nie rozprawiamy o rowerze w cenie 8-12k zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ja tak ze skrajności w skrajność, ale dostałem dziś propozycję kupna za około 4 tys - http://rowery24h.pl/rower-haibike-life-fs-275-model-2014-p-1073.html Powiedzcie czy warto brać w tej cenie? Jak prezentuje się osprzęt?Jak jazda z zablokowanym amorem z tyłu?

 

Koło niby mniejsze, ale to ledwie pół cala i dostaje solidny rower do jazdy po wszystkim. Przełożenia pozwolą się rozpędzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że 27,5 na takiego konia jak ty to 29 bardziej by podchodził
rower bardziej w teren niż na miasto, co nie oznacza że po mieście nie pojedzie :), osprzet fajny, bardziej od przełożeń zwolnią cię opony 2.25 
jeżeli nowy za te 4000zł szarpał bym go a jeżeli nie będzie ci pasował to sprzedaż i nie powinieneś stracić 
jeszcze dwa ale  to rower damski i małe ramy jak na ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rower nówka. Brany byłby nie z tego sklepu to tylko link do specyfikacji.

 

A geometria dla kobiet to chyba tylko niżej opuszczona rura? Jeśli to wszystkie różnice to za taka cenę jestem gotów się z tym pogodzić.

 

W sobotę nim pojeżdze zobaczymy jak wrazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę w sklepie rowerowym, gdzie potestowałem sobie crossy, 29ery i fulle. I pozwole się nie zgodzić z poniższym stwierdzeniem :)

 

 

 

rower bardziej w teren niż na miasto
 

 

Gdyby nie wysoka ścieralność opony w warunkach miejskich to byłby rower wręcz idealne do miejskich przejazdów. Rower pojedzie po wszystkim - trawniku, schodach, krawężnikach, wyrwach w chodniku i dziurach w asfalcie - dosłownie po wszystkim. Skoro nawet mi, osobie która wcześniej nie miała doczynienia z fulami, udało się bez problemu zjechać z około 2 m schodów to znaczy, że nie jest to trudne dla nikogo. Na rowerze naprawdę się wyszalałem mając z tego niesamowitą radochę. 

 

Nie zmienia to jednak faktu, że dalej jestem w punkcie wyjścia i cały czas dumam jaki rower będzie dla mnie odpowiedni i co wybrać :)

 

Podpowiecie mi gdzie można poczytać o hierarchii grupy osprzętów shimano?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było zbyt proste posunięcie aby przyszło mi do głowy :)

 

A mógłbym was poprosić o porównanie poniższego zestawienia?

 

Cube Tonopah Pro 2015 (http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/tonopah/cube-tonopah-pro-black-anodized-flashred-2015/)

vs

Kross Evado 7.0 2015 (http://www.kross.pl/pl/cross/evado-7-0)

 

Krossa mogę kupić za 3600 zł po obniżce, a Cuba po obniżce za 4900 zł. Czy warto płacić więcej 1300 zł za Cuba?

 

Prosiłbym o jaknajbardziej szczegółowy opis jak dla laika rowerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym taperowaniem główki to taki trochę marketing jest... ale coś trzeba zmieniać by była motywacja do wydania kasy. Mam rower Cannondale z 1,5 " główką.... i taki z 1 1/8 " i różnicy w sterowaniu nie widzę.... a rowery przez te wszystkie nowinki stają sie coraz bardziej obłe--- moim zdaniem brzydkie-- no ale dla mnie wzorem cnót w rowerze jest tytan, a realnie ramy ze dobrej stali ;-)


Tonopah to piękna klasyka Cuba. Solidnie poskładany rower. Po niemiecku i w Niemcach ;-)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak... porównałeś rowery z różnej klasy osprzętem, ceną... jak chcesz to bardziej do tego krossa pasuje http://skiteam.pl/rowery/2130-rower-cube-cross-pro-.html a i tak jest lepszy od Krosa....

No cóż grupa XT to osprzęt nadający się dla zawodnika. Czym go więcej tym lepiej... drożej... a koszty utrzymania ... te będą zawsze. Sam decydujesz co po zużyciu elementów założyć. Każdy serwis ci podpowie jakie masz opcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...