Skocz do zawartości

[Rower] do 3500zł.


Misiek84

Rekomendowane odpowiedzi

W dużej mierze kolorem bo jak już wspominałem na osprzęcie w ogóle się nie znam, dlatego się tu pojawiłem :) 

errwin zaproponował m.in. tego Kellys'a jak i Rometa, a ten drugi w ogóle mi jakoś nie pasuje, m.in. malowanie, w ogóle do du** ... Beskid również proponował Rometa, ale nie mogę się jakoś do niego przekonać :-/ może takie uprzedzenie jak do aut pewnych marek. 

Hmm no to teraz chyba już nie kupuję Gate 10 :-/

 

Co do kolorów to jak zerkniesz na niektóre zdjęcia "kolorowych" Rometów z ubiegłego roku to można pawia puścić. Problem w tym, że w realu jest zupełnie inaczej. Rowery z tego roku są już malowane normalnie. Nie wszędzie już są więc przejdz się i dopiero wyrobisz sobie zdanie. O osprzęt w nich nie pytaj bo jest to produkt z tych najlepiej poskładanych. Poprawione geo więc czepiać się można faktycznie tylko kolorów ale one nie jeżdzą.

 

Druga opcja z całkiem niezłym widłem RST Aerial ma Author. Takiego czegoś szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujesz się chyba tylko i wyłącznie kolorem tego roweru bo na pewno nie osprzętem, jeśli dasz za niego tyle kasy to zrobisz kolosalny błąd bo rower na takich klamotach jest wart max 1800 zł w mojej ocenie.

 

Posługujesz się tanim populizmem bo na podobnych klamotach są Author, Scott i Trek więc Twoje życzenia cenowe na Dzień Dziecka oderwane są od realiów rynkowych. Skoro już chcesz błysnąć to daj chłopakowi propozycję za 1800zł, sam chętnie skorzystam z takiej promocji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym ja mam z Tobą gadać??

Co dziesięć minut wpada nowy temat, rower za 2500, warto?

Rower za 3000, warto??

Czytać i myśleć warto...

Jak się kolo sugeruje wyglądem a nie osprzętem to równie dobrze może kupić bike za 1800 zł byle był ładny:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego, że paru życzliwych gości doradziło lamerowi jak efektywnie wydać na rower 3,5k. To, że w finale gość kieruje się kolorem to jego wybór, ważne że ma z czego wybierać.

A żeby czytać to ktoś musi pisać, byle mądrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie spokojnie podchodząc do rzeczy to: jeśli ktoś zadaje pytanie takie jak założyciel tego wątku to znaczy, że się nie zna. A jeśli się nie zna to znaczy, że i tak w początkowej fazie jeżdżenia nie odczuje różnic związanych z lepszym lub gorszym osprzętem. Tym bardziej, że oprócz tego, że się nie zna to nie ma do czego porównać roweru ponieważ najprawdopodobniej nie jeździł do tej pory na takim lub jeździł na dużo gorszym. Zatem wniosek prosty. Niech każdy początkujący kupuje sobie rower jaki mu się podoba. Bardziej zaawansowani odpoczną od udzielania rad których i tak nikt nie docenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę śmieszne wszystko, ludzie tu chcą porady szybkiej, bardziej potwierdzenia swojego wyboru niż prawdziwej porady, dlatego są potem nieporozumienia. Gość se wybrał piękny rower a wy burzycie jego świat... :D.

Rower ładny ma być. A na co pacza laik ? Czy jest kolor ładny, a na czym widać ładny kolor ? Na grubej rurce ramy :D. I tyle. A, i opony muszą ładne być, grube znaczy no i jakiś resor z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie spokojnie podchodząc do rzeczy to: jeśli ktoś zadaje pytanie takie jak założyciel tego wątku to znaczy, że się nie zna. A jeśli się nie zna to znaczy, że i tak w początkowej fazie jeżdżenia nie odczuje różnic związanych z lepszym lub gorszym osprzętem. Tym bardziej, że oprócz tego, że się nie zna to nie ma do czego porównać roweru ponieważ najprawdopodobniej nie jeździł do tej pory na takim lub jeździł na dużo gorszym. Zatem wniosek prosty. Niech każdy początkujący kupuje sobie rower jaki mu się podoba. Bardziej zaawansowani odpoczną od udzielania rad których i tak nikt nie docenia:D

Widzę że dyskusja mocno się rozwinęła, w sumie w całości mogę się zgodzić z tym co napisał kolega zdrower - mając Kross'a Hexagon V3, który był rowerem gó*** wartym, jaka kasa, taki i rower niestety ;) to fakt, nie mam porównania, co nie zmienia faktu że chciałbym kupić rower na tyle dobry, żebym wiedział że pieniądze (jak dla mnie nie małe), które na niego wydałem nie poszły w błoto, żeby mi służył przez kilka najbliższych lat. 

Nie chciałem wywołać burzy w temacie, a blisko do niej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @zdrower ma oczywiście słuszność. Problem tylko w tym, że kwota o której rozmawiamy jest pewnego rodzaju "granicą" między wyborem złym a dobrym. Tu właśnie albo dają amorki na powietrzu albo ci znani na sprężynie stalowej (nie wszyscy). Albo są taperowe główki ram albo ich nie ma. Napędy 9-owe czy "łowienie" klienta na "znaczki" typu XT na tylnej zmieniarce lub korbie a reszta prezentuje się kiepsko. Powyżej tej kwoty jest lepiej więc warto mocno przemyśleć to co się chce kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A jak sprzętowi spece ocenią wymienionego przez @venom2000 :

 

http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2015/gorskie/hardtail-27-5/thorx-10#.VKh46dKG8rU

 

Odwrotnie niż autorowi tematu rower mi się wizualnie niespecjalnie podoba ( Gate10 ma zniośniejsze malowanie ),ale przyciąga mnie osprzętowo - napęd.

 

Trochę poza tematem,bo to 650B,ale przy okazji - jak wypada w porównaniu z:

 

http://www.artex-rowery.pl/northtec-gravity-275-xt-2014-revo-p-800.html

i

http://www.artex-rowery.pl/northtec-gravity-275-xt-2014-p-779.html

 

Chodzi mi głównie o amortyzatory,bo do reszty ( przynajmniej ja -nie siedząc mocno w temacie ) nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @zdrower ma oczywiście słuszność. Problem tylko w tym, że kwota o której rozmawiamy jest pewnego rodzaju "granicą" między wyborem złym a dobrym. Tu właśnie albo dają amorki na powietrzu albo ci znani na sprężynie stalowej (nie wszyscy). Albo są taperowe główki ram albo ich nie ma. Napędy 9-owe czy "łowienie" klienta na "znaczki" typu XT na tylnej zmieniarce lub korbie a reszta prezentuje się kiepsko. Powyżej tej kwoty jest lepiej więc warto mocno przemyśleć to co się chce kupić.

Mógłbym przeznaczyć na rower więcej, ale postanowiłem że w tym budżecie muszę coś znaleźć, ze względu na chęć kupna mieszkania w niedługim czasie, muszę zachować zdrowy rozsądek, myślałem do tej pory że w  tych pieniądzach można już kupić,a wręcz przebierać w "dobrym sprzęcie" a tu taka niespodzianka ... czyli tak sobie myślę że mój dotychczasowy Hex V3 był rowerem tylko z nazwy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawionego budżetu i tak dołożysz. Będzie to około 10-15%. Zawsze tak jest. Poza tym moim zdaniem zamiast zadawać takie pytanie na forum lepiej pójść do sklepu rowerowego i tam pytać. A na forum lepiej się dowiedzieć o co pytać. Rama, amortyzacja, koła i hamulce to są części najważniejsze. Potem patrzysz na peryferie. O każdą część pytaj w sklepie dokładnie. Rozmawiając że sprzedawcą staraj się porównywać z nim na bieżąco droższy model roweru. Jeśli sprzedawca zapyta ile chcesz wydać odpowiedz mu że jeszcze nke wiesz, że szukasz kompromisu między dobrą ceną dobrze złożonym rowerem. Nie mów zbyt wiele o sobie. Skup się na szczegółach roweru. Dobrze by było gdybyś przed pójściem do sklepu pooglądał i poczytał w necie specyfikacje roweròw droższych żeby obyć się z nazwami i częściami. Pooglądaj też katalogi Shimano żeby zdawać sobie sprawę z tego jaka grupa części jest w danej hierarchii jakościowej. W sklepie pytaj też o modele z przed sezonu lub dwóch. Często można kupić za połowę ceny świetny rower tylko dlatego że wszedł nowy rocznik. A bywa że różnią się tylko kolorem. I nie patrz na kolor. To bywa złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, wracam jeszcze z jedną prośbą,który z poniższych rowerów byłby najrozsądniejszym wyborem, niestety nie mam możliwości przymierzyć się i obejrzeć z bliska żadnego Rometa, natomiast oglądałem z bliska Kross'a i Unibike. 

B7 2014 - po rabacie za ok 3500zł. - http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b7

B6 2014 - po rabacie za ok 2900zł. - http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b6

Unibike Evo 2014 -po rabacie za ok 2500zł. http://www.unibike.pl/evo29.php

Unibike Flite 2014 - po rabacie za ok 2900zł. - http://www.unibike.pl/flite29.php

 

chętnie kupiłbym któregoś z w/w, tylko który ? 

 

Edytowane przez Misiek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona z kross-ami się nie otwiera, przy najmniej u mnie, osobiście bym nie dał tyle za ten rower bo mam graty za 3 koła w giełdzie...

Generalnie ten za 2900 zł ma lepsze piasty, korbę i powietrznego xcr-a, lepsza przerzutkę tylną i bardzo dobre heble także jeśli jesteś przekonany to bierz Flite tylko sie upewnij że masz dokładnie taką samą specyfikację bo może jest przeceniony bo ma zamiast zmieniarki slx np deore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strona z kross-ami się nie otwiera, przy najmniej u mnie, osobiście bym nie dał tyle za ten rower bo mam graty za 3 koła w giełdzie... Generalnie ten za 2900 zł ma lepsze piasty, korbę i powietrznego xcr-a, lepsza przerzutkę tylną i bardzo dobre heble także jeśli jesteś przekonany to bierz Flite tylko sie upewnij że masz dokładnie taką samą specyfikację bo może jest przeceniony bo ma zamiast zmieniarki slx np deore  
 

Cena w sklepie jest ok 3300zł. a rabat bym dostał bo kumpel zna właściciela sklepu, co do gratów, musiałbym się jeszcze przyjrzeć czy wszystko jest jak w specyfikacji. Co do linków Kross'a, faktycznie coś nie halo, nie wiem dlaczego :-/ 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...