Skocz do zawartości

[opony] opona 38C na obręcz szosową?


Prz

Rekomendowane odpowiedzi

Planet X ma w tej chwili (do północy) świetną cenę na opony Schwalbe Snow Stud z kolcami, tylko 10 funtów: http://www.planetx.co.uk/deals

Myślę nad zakupem do przełajówki :) Czy na opona 700X38C da radę na obręczy o szerokości wewnętrznej 14 mm? Mam obawy, tabelki wskazują, że 32 powinien być max, ale jeżdżę teraz na oponach 35C i nie mam problemów, z drugiej strony w nieskończoność nie można tego naginać ;)

Czy ktoś z forumowiczów może ma doświadczenia z podobnymi szerokościami opon na podobnej obręczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też do dyspozycji opony Kenda Kwicker (typowe na błoto) 32C, jutro mam zamiar sprawdzić jak się spiszą w lesie.

Kolców niedużo, ale też w takich szerokościach opon oprócz Snow Studów są praktycznie tylko Marathon Winter, ale one mają słabszy bieżnik i właściwie wydają się nadawać tylko na oblodzony asfalt, a nie do lasu. No i kosztują kilka razy więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Faktycznie pomijając sensowność tej paputki to generalnie nie powinno być problemów.

 

Z powodzeniem stosowałęm Bontragera LT3 700x38c na obręczy Planet-X A57, która profilem bardzo jest podobna do Mavic Open Pro.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymałem się z zakupem, wygląda na to, że nawet bez tej promocji opony są tam po 15 funtów. Dziś nie udało się wypróbować Kend Kwicker na śniegu z braku czasu, jak będę potrzebował kolców to zamówię je przy okazji większych zakupów w przyszłości.

Dzięki za wskazówki, myślę, że jeśli zdecyduję się na upgrade kół w przyszłości, to poszukam czegoś szerszego, żeby uniknąć tych dylematów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...