Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba Dual Air + Merida AM 400


dziewan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, czy jest mozliwe takie polaczenie, mam ok 180 cm waze ok 80 noo moze juz 78 kg tylko rower maly troche 15.5", jesli ten amorek pasuje do mojej ramy i stylu jazdy glownie xc to pytanie czy bylby to dobry wybor i czy mozna zwiekszyc jego skok ze 100mm na max 140mm jesli tak czy by to wpłynęło na sztywnosc i żywotność, sorki za jakiejkolwiek bledy ale pisze z tel, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 180 cm wzrostu i jeździsz na ramie 15,5"? Nie bolą cię plecy albo wszystko? Mostek to chyba na 20 cm albo więcej masz :D Możesz sobie krzywdę zrobić jeżdżąc na takiej ramie.

 

Z tego co wiem to Rebe tylko na 120 max podniesiesz. Podobno traci trochę sztywności ale to się musi wypowiedzieć ktoś kto ma podniesioną bo moja jest na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz nauczkę że sprawdzenie rozmiaru ramy przy zakupie to absolutna podstawa. Ja mając podobne "parametry" do Ciebie nawet bym się nie zastanawiał nad jeżdżeniem na tak małej ramie. Musisz poszukać kogoś kto się zamieni (będzie ciężko) albo ja sprzedać i szukać czegoś nowego.

 

A co do reby to jest amor XC gdzie 120mm zawieszenia to max. 140mm to AllMountain mają albo delikatne Enduro ale do xc by się nie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida w zaleznosci od rocznika i wersji chodzila nawet z amorkami 120mm -najprostsze, standard to bylo130mm, duzo ludzi wkladalo 140, wiecej juz nie ma sensu.

Jak masz stara Rebe, to wyjmujac oryginalne dystansy zwiekszysz ja do 115, mozna do 120, ale juz sciagasz gumowy odbojnik i moze stukac przy powrocie.

Jak masz tak nieszczesliwie dobrany rozmiar, to niewiele tracisz jak wsadzis te Rebe przestawiona na wiekszy skok i zobaczysz jak sie jezdzi. Zakladajac, ze chcesz ja kupic, to kiepski pomysl. Przy Twoim wzroscie myslalbym nad zmiana calosci....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

nie dodam cie do friendsow na fb

Żebyś usilnie próbował i pocił sie przy tym zabiegu i tak polegniesz, gdyż nie posiadam fb ...

 

Do tej ramy pasowała by tora, miała 130mm. pasowałby maniotou minute był max do 140mm, marzocchi to pewnie jakiś 44 był nominalnie na 140mm wiec spokojnie można uatawić120 lub 130mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam rama... A dobrym pomyslem bylo by zamienienie tej ramy np na dartmoora sztywnego z ktoryms z tych amorkow? Nie mam w swoich okolicach jakiegos hardcorowego terenu bardziej sam robie sobie przeszkody w postaci niewielkich nasypow max 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...