Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! - cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

@tofi

może coś źle zrozumiałem, ale dla mnie pozycja wyprostowana jest w pionie, a nie w poziomie :)

poza tym w rowerze dziecięcym nie bardzo się da ustawić siodełko wyżej niż kierę, chyba że ktoś ma metrową sztycę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pion, poziom, ważne żeby dzieci miały proste plecy. Wracając do tego ubezpieczenia to muszę przeczytać OWU bo bez tego wiem tylko że po takim ubezpieczeniu roweru dostanę 12 miesięczną ochronę ubezpieczeniową ale dodatkowo mogę do niej dokupić OC i NNW. Co w takim razie jest w ubezpieczeniu poza samym faktem umowy ubezpieczeniowej?

 

 

 

Już przeczytałem. Warunki całkiem niezłe. Jest to dokładnie przeciwieństwo ubezpieczenia w pzu, czyli pzu ubezpiecza napaść z rabunkiem a link 4 wszelką kradzież poza napaścią z rabunkiem i kradzieżą "z winy właściciela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza napaścią z rabunkiem i kradzieżą "z winy właściciela

"ukradli mi spod sklepu" - roszczenia nieuznane, pozostawienie roweru bez nadzoru

"ukradli mi z piwnicy" - roszczenia nieuznane, pozostawienie roweru w niezabezpieczonym pomieszczeniu

"napadli i ukradli" - roszczenia nieuznane, właściciel mógł jechać inną trasę

"ukradli z pociągu" - roszczenia nieuznane, właściciel mógł wybrać inny środek transportu

 

Od czego jest ta polisa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ukradli mi spod sklepu" - rozszczenia nieuznane, pozostawienie roweru bez nadzoru

Rower ma być przypięty do stałego elementu lub stojaka rowerowego

 

 

"ukradli mi z piwnicy" - rozszczenia nieuznane, pozostawienie roweru w niezabezpieczonym pomieszczeniu

Rabunek z mieszkania piwnicy itp. uwzględniony

 

 

"napadli i ukradli" - rozszczenia nieuznane, właściciel mógł jechać inną trasę

rabunek - na to trzeba pzu

 

 

"ukradli z pociągu" - rozszczenia nieuznane, właściciel mógł wybrać inny środek transportu

 

Jak długo spełnia warunek z "ukradli mi spod sklepu" dostaniesz ubezpieczenie. chociaż znając realia ubezpieczeń to pewnie pociąg nie jest stałym elementem ;)

 

"z winy włłaściciea" jest "ty kradniesz i dzielimy se po połowie" lub "o jaki ładny półmetrowy palik, przypnę mojego abusa do niego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma być przypięty do stałego elementu lub stojaka rowerowego

Linką za 10zł też? Ubezpieczyciel będzie kombinować aż do granicy, a może i dalej, absurdu by nie dać kasy.

 

Z pociągiem chodzi o przypięcie i przejście do innego wagonu. Pociąg zatrzymuje się na kilku stacjach i rower znika.

Liczy się jakos tały element pewnie. Nie mniej na pewno będą kombinować z jakością zabepieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Swoją drogą nie wiedziałem że w hipermarketach są rowery na ramie CrMo.

Bo nie ma. To tylko porady marketowych "specjalistów". I jakimś dziwnym trafem, rower górski na ramie z węgla już nie nada. :no:

A z "tymi kasetami", to chyba wiem o co chodziło....Bogactwo... :D

9302_img2f1_ec64c9f1bbf9fe7ae1129e8aecfa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym absurdem jaki dzisiaj przeczytałem jest komunikat, że w związku z tym, iż peleton na wyścigu Strade Bianche jedzie za wolno (avr speed winner: 37.242km/h!) i nie dojedzie przed rozpoczęciem się meczu Bundesligi, nie będzie relacji live z wyścigu na Eurosporcie 2.
To tyle : ) jednym słowem policzek dla wszystkich kibiców kolarstwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poruszonego tematu o roweruch z Tesco, oraz pewnego wątku o takowym, wrzucam komedię z gatunku "specyfikacja rowerowa". Klasyka gatunku!

24385456449744542934.jpg

źródło: http://www.tesco.pl/rowery-skutery/rowery-gorskie/rower-mtb-29--alu---shimano-1c-climber.php

 

Najbardziej podoba mi się wieniec zębaty. Widzę to tak:

 

634e3eea4633716ee0f80013ff39a1ed.jpg?127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. :-)

 

Najbardziej absurdalne stwierdzenie wydaje mi się że jest to które możecie usłyszeć od "osobnika*" z obcęgami/nożycami do cięcia metalu, mocującego się z przecięciem zapięcia niekoniecznie waszego roweru (niestety najczęściej spotykane zapięcia to linki), widząc zaistniałom sytuacje podchodzicie i pytacie: "Panie co pan tam robisz!? Panie zostaw ten rower! Panie nie kradnijcie!". Po tych słowach ów "osobnik*" odwraca się i z pełnym spokojem odpowida (jego odpowiedź to jest ten absurd): "Ano Dzieńdobry, Panie to mój rower, a co mam zrobić jak kluczyk zgubiłem?".

 

"Osobnik*" - to złodziej.

 

Pewno po przeczytaniu tego tekstu jesteście ciekaw paru rzeczy, ale odrazu powiem mnie na szczęście taka sytuacja niespotkała, co nie zmienia faktu że na kradzież trzeba zareagować. Cała moja opowieść została zmyślona, a jej pierwowzorami było pare filmików widzianych na necie z różnych takich prowokacji.

 

Pozdrawiam :-) i życzę wszystkim rowerzystom, aby wasze rowery czekały na was grzecznie i przede wszystkim nietknięte, tam gdzie je zostawiliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Z racji że zrobił to sam i włożył w to troche pracy to nie skrytykuję.


Nikt nie krytykuje. Fajnie, że są wynalazcy i próbują coś nowego "wykreować".
Osobiście wydaje mi się ten "patent" zupełnie niefunkcjonalny i wręcz niebezpiseczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...