Skocz do zawartości

[wypadki]Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przejeżdzie dla rowerów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem świadkiem bardzo niebezpieczniej sytuacji. Jechałem samochodem drogą dwujezdniową lewym pasem chcąc skręcić w lewo. Na skrzyżowaniu są przejścia dla pieszych, zaś za nim  dodatkowo przejazd dla rowerów. Na tym przejeździe jechali na rowerach mężczyzna i kobieta w średnim wieku. Mimo tego zostałem wyprzedzony przez jadący prawym pasem dość szybko (na oko znacznie szybciej niż przepisowe 50 km/h) samochód. Para rowerzystów ledwo uciekła - auto przejechało dosłownie centymetry za kobietą. Facet zatrzymał sie na chwile i coś zaczął krzyczeć za tym kierowcą który pognał dalej. Sytuację mam nagraną kamerką. I co , zgłosić tego pirata z samochodu na Policję? Oczywiście oznacza to konieczność wizyty w komendzie i spędzenia tam co najmniej godziny. Ale przecież ten debil mało nie zabił ludzi. Wyprzedzanie bezpośredni przed przejściem dla pieszych to jedno z najcięższych wykroczeń http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/mandaty-i-punkty-karne/321385,Wyprzedzanie-na-przejsciu-dla-pieszych-lub-bezposrednio-przed-nim-mandat-i-punkty-karne.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zgłaszać się na komendę.

Na stronie Komendy Głównej są adresy mailowe gdzie można wysyłać takie filmiki. Tylko dobrze trzeba czas i miejsce opisać.

Komenda w Bydgoszczy ma "jednostkę" odpowiedzialną za karanie piratów z filmików więc do nich też możesz podesłać.

Nie ma znaczenia gdzie wyślesz filmik, przekażą odpowiedniej jednostce informacje żeby ukarać sprawcę.

Zgłaszajmy takie zachowania na drodze, następnym razem to Ty, ja, moja żona mogą być na tym przejściu!! (tfu tfu oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prócz tego, jeszcze udostępnij na forum.

Zastanowie się. :icon_mrgreen:  Teoretycznie film nagrany w miejscu publicznym, ale ktoś na nim pokazany mógłby sobie nie życzyć publikacji. Np. ten rowerzysta i jego towarzyszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ty masz zadatki na inspektora donosiciela. Już jednego kierowcę też chciałeś zgłosić, że wyjeżdżał ze stacji na Strykowskiej.

Już pisałem co sądzę o takiej postawie I zdania nie zmienię. W skrócie nadal w Polsce jest wielu buraków, którzy lekceważą innych na drogach, a szczególnie tych słabszych - motorowerzystów, rowerzystów, pieszych. A smutne jest to, że jest też wielu ludzi, którzy wyznają pogląd, że wszelkie zgłaszanie wykroczeń i przestępstw to donosicielstwo. Na Zachodzie normalne jest że się zgłasza na policje, w Polsce nadal pokutuje mentalność rodem z czasów zaborów i okupacji.

A pomyślałeś, że taki zajeżdżacz drogi może spowodować czyjąś śmierć lub kalectwo? Jak zapłaci mandat i dostanie punkty to może zapobiegnie to nieszczęściu.

Gdybym chciał zostać "inspektorem" to musiałbym wysyłać materiał z każdej przejażdżki rowerem. Tylko mi się nie chce. I dlatego pytam na forum. Bo sytuacja była bardzo poważna. Już oczyma wyobraźni widziałem samochód uderzający w  dwójkę rowerzystów, słyszałem huk i krzyki.

Rzecz działa się w Łodzi ale co za różnica? W innych miastach tego nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zgłosić tego pirata z samochodu na Policję?

 

Tak. Takie zachowanie należy tępić bezwzględnie.

Ostatnio zacząłem szczególnie obserwować zachowanie ludzi na skrzyżowaniach i nie tylko. Jest niebezpiecznie duża grupa ludzi, co do której odnoszę wrażenie, że chcieliby mieć możliwość wyładowania frustracji w postaci zderzenia się z kimś i nie ponieść za to konsekwencji. Bardzo często obserwuję takie zachowanie kierowców w stosunku do rowerzystów znajdujących się na przejściu dla pieszych. Od 2011 roku już kilkakrotnie spotkałem się z sytuacją, że kierowcy przepuścili pieszych i świadomie ruszali wprost na rowerzystów unikając wypadku w ostatnich ułamkach sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. Takie zachowanie należy tępić bezwzględnie.

Tylko jest 1 problem. Kamera nagrywa w rozdzielczości 720, samochód jechał szybko i nie mozna jednoznacznie odczytać tablic rej. Więc Policja pewnie to oleje. Sprawdzałem różne kombinacje na https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1 i nic, kombinacji jest za dużo...Co prawda auto miało z tyły naklejona jakaś reklamę, ale pewnie funkcjonariuszom się nie będzie chciało trudzić. Co innego gdyby doniesienie złozył jakiś poseł :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód z PZU ubezpieczony w PZU nr rej: WI 3729S

Treść odpowiedzi:

Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:

  1. polisa: HW8~48770459~FK_HW84877 dla pojazdu: OPEL ASTRA

    zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.

    adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa

  2. polisa: IW8~48770150~FK_IW84877 dla pojazdu: OPEL ASTRA

    zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.

    adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa

 

Tylko jak na to wpadłeś? Kombinacje czy jakieś dojścia do baz danych :033:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to zgłaszasz i się nie zastanawiasz nawet. Po wczorajszej jeździe gdzie 3 razy prawie zostałem potrącony sam sobie chyba kupię kamerkę - żeby mieć dowód w razie czego.

He he he :icon_mrgreen:  A widzisz? :icon_wink:

Polecam albo RD32II za 400 zł w PL albo Mobiusa za 200 zł z ebay.


Thonlodz, podobnie do CSI, trochę wyostrzone, trochę zmian koloru i gotowe, wszystko masz podane na tacy teraz zależy od Ciebie co z tym zrobisz,

 

No tak, zapomniałem, że ten ostatni znak może być literą

Materiały już przygotowane, niedługo wysyłam

Przy okazji - przypomniał mi się serial W11 Wydział Śledczy. tam często była sytuacja, gdy komisarze dostawali jakiś filmik z monitoringu gdzie były rozmazane tablice rej. albo twarze, któryś rzucał hasło "niech informatycy coś z tym zrobią" i wkrótce otrzymywał pięknie zdjęcia jakby cyknięte cyfrówką :002: :002: :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...