Skocz do zawartości

[brak siły]


tomek220999

Rekomendowane odpowiedzi

ja szykuje się na sezon (tak do amatorskiego jeżdżenia jak uda się do polatam z najwolniejszą grupą  w okolicy na ogonie),

trenuję siłke 4x tyg 60min treningu ułożonego przez trenera (modyfikuję go co 2-3mieś)+ bieżnia/orbitrek 20-40min po i 10min przed +3x tyg trening funkcjonalny z nastawieniem na wydolność

+ trenażer a jak starczy mi czasu to jeszcze rower jak jest w miarę ciepło i bez deszczu to rower obowiązkowo

nie piszę tego aby się chwalić ale abyś zobaczył, że jak chcesz efekty to nie chodź na skróty ciężka praca popłaca 

 

czy robię to dobrze - nie wiem, ja jestem z efektów zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi,plecy,klatka, barki,triceps,biceps,ramiona, brzuch etc.

Mam rozpisane kilka treningów wiec sam je sobie modyfikuje tak aby ćwiczenia nie były jednakowe za każdym razem

 

Pomysl co chcesz osiągnąć i poproś kogoś ogarnietego aby ułożył trening pod Ciebie

7 lat temu też chodziłem na silke i przez rok zrobiłem 30% tego co teraz przez 4 miesiące

 

Jak iść to w konkretnym celu i ćwiczyć tak aby sprawiało Ci to przyjemność -wtedy efekty są najlepsze, cele zmieniają się u mnie średnio co 2 miesięce ale tak to jest

 

Ważne też aby ktoś nauczył Cie jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia po co dźwigać klamoty bez sensu lepiej mały ciężar a efektywnie, nie nastawiaj się też,że to musi być 4x w tyg chodź tyle ile lubisz jak się wkrecisz i będą efekty to sam zdecydujesz

Okres zimowy to dobry czas na start.

Co do wagi to nie przejmuj się tak u mnie też się sporo waha ostatnie 2 tyg - 4-5kg

a wcześniej mimo starań stała w miejscu,

Nie waga jest najważniejsza ale skład ciała stosunek woda.mięśnie, tłuszcz itd ale o miarodajny pomiar trudno

Rób takie pomiary analizuj i wyciagaj średnią obserwuj przy tym swój wygląd i wymiary

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd sie dość zmienił brzuch urósł a na spodniach to widać najbardziej jeszcze 1 miesiąć temu bez paska ani rusz a teraz nie muszę xd . Teraz planuje odpocząć od roweru więć pójdę na siłownie kiedyś, głownie będę ćwiczył raczej nogi ale górę też będę jakoś wzmacniał . Dzięki wielkie :D

I mam jedno pytanie co może być przyczyną podniesionego pulsu na rowerze ? Jeszcze niedawno miałem max puls ok.180 a teraz jak podjeżdżałem pod tą samą górę to miałem aż 189 powietrze wogóle tak cięzko szło wdychać nw czy to może być przez kaszel itp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam puls ok 115-125 a jak przycisne to ok 144 pisze o średniej max łapie ok 170 ale bardzo rzadko

Jak Chcesz zrzucić to proponuje na silce przyłożyć się do nóg -przydadzą się w resztę bym robił aerobicznie lub pomysl o treningach lekkich kondycyjnych

Ważne abyś podkrecil metabolizm

Jak coś to napisz na p.w. Tel to spróbuję cos poradzić

Mega ekspert nie jestem ale moje efekty (w mojej ocenie) zrealizowalem w 300%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem wręcz przeciwnie;)

Im lepsza kondycja, tym łatwiej i dłużej można utrzymać wyższe tętno (a co za tym idzie znieść większy wysiłek).

Jak się jest zmęczonym lub w słabej formie to organizm wręcz "nie pozwala" wejść na wyższe obroty.

 

Ty chyba chciałeś powiedzieć, że jeśli jedzie dwóch rowerzystów koło siebie, to ten o lepszej kondycji będzie mieć niższe średnie tętno, od tego w gorszej dyspozycji. Bo to też prawda, ale nijak się ma do wchodzenia na wysokie tętna. Chyba Dominik Lau pisał, że wyścigi wygrywają najszybsi, a nie Ci z najniższym tętnem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenie wiem już, że nie wolno odpuszczać całkowicie treningów bo takie wahania (np. nagle miesiąc totalnego opier*******ia) źle wpływają na ogólną formę. Na podtrzymanie w sezonie zimowym polecam zajęcia typu spinning mtb class. Oczywiście wszystko robione wg. zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe tętno = większy wysiłek dla organizmu. Wyższe HRmax = lepszy stopień wytrenowania, lub młodszy organizm, niższe tętno przy tej samej mocy/kg masy ciała = lepszy stopień wytrenowania i na koniec niższe tętno spoczynkowe = lepszy stopień wytrenowania. Uff... To chyba wszystko w temacie tętna.

 

P.S. Wyższe tętno może się również wiązać z pierdzeniem w towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: "I jeszcze jedno ostatnio dużo spożywam cukru czy to może być przyczyna wyższego pulsu większego zmęczenia oraz brak siły "

wydaje mi się że nie 

 

​polecam treningi ogólnorozwojowe i kondycyjne zacznij od delikatniejszych bo są naprawdę wyczerpujące 

ja takie treningi uskuteczniam 3 tydzień i widzę poprawę formy, sam mam ambitny plan na zrobienie formy zimą

ale nie mam pomysłu jak trenować aby efekty w jeździe na rowerze były jak najlepsze

 

jednym z trenerów na siłce na którą chodzę jest kolo który zdobył kilka bardzo znaczących sukcesów w DH a brat właściciela jeździł długo w CCC- mogę podpytać ale nie wiem czy zrealizuję ten plan w 20%:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyższe HRmax = lepszy stopień wytrenowania

Bez urazy, ale większej bzdury dawno nie czytałem:) hrmax nie zależy prawie wogóle od stopnia wytrenowania, a jak coś to może się nieznacznie obniżyć. Hrmax jest zdeterminowane genetycznie i jest cechą osobniczą. Fakt z wiekiem spada, ale nie mylić z tym że jak jestem młodszy od kogoś to mam od niego wyższe HRmax. Znam ludzi 15 lat starszych ode mnie co mają wyższe HRmax. To co pisze Tomek, że ma wyższe tętno w trakcie jazdy jest normalną rzeczą po okresie odpoczynku/roztrenowania. Po prostu przy braku treningu spada objętość wyrzutowa serca (główny cel treningu w kolarstwie), aby utrzymać tą samą objętość minutową (=objętość wyrzutowa*hr) serce musi bić szybciej, dodając jeszcze parę kilo i zapotrzebowanie na większą moc to już wogóle:).

Jak sie ma gorszą formę to serce bardzo szybko osiąga wartości bliskie maksymalnego hr, gdyż to właśnie objętość minutowa jest najsłabszym ogniwem. Będąc w szczycie formy Hrmax osiągnąć jest trudno, bo wcześniej inne układy zaczynają się "sypać" : zdolność dyfuzyjna, ilosć mitochondriów itp itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ostatnio dużo spożywam cukru czy to może być przyczyna wyższego pulsu większego zmęczenia oraz brak siły ? :D

 

Może mieć jakiś wpływ. Każdy jest inny i inaczej reaguje, ale ogólnie odżywianie ma duży wpływ na wyniki w sportach wydolnościowych. Duże spożycie cukrów nie jest wskazane, bo możesz mieć skoki i spadki insuliny - po zjedzeniu masz dużo energii, a później nagle to spada i czujesz się słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...