Skocz do zawartości

[3000-3500] Jaki kupić rower 95% szosa 5% las


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim :)

 

Napiszę krótko i na temat. Szukam nowego roweru, (przesiadka z giant terrago V) na coś znacznie lepszego.

 

Co najważniejsze

wzrost 175

do kroku około 80cm

waga około 100kg

 

Rower będzie używany 95% na szosie (dojazd do pracy około 15km w jedną stronę) wycieczki itp itd od czasu do czasu w las żadne ekstremalne wyścigi górskie :) zastanawiam się nad kołami 29cali. Rower ma być w miarę lekki, dość szybki, wygodny i na pewno nie czarny ! :)

 

Cena do max 3000-3500zł  (nowy)

 

Co możecie ciekawego, sprawdzonego polecić ?

 

Bardzo zależy mi na fachowych wypowiedziach, wydanie 3500zł to dość sporo a nie chcę żałować.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

P.S. Martwi mnie jedna sprawa limit wagi max 110kg ja ważę około 100 + czasem fotelik z dzieckiem jakiś bagaż i nic nie wyszło blada może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3,5k znajdziesz już rozsądny rower przełajowy, i na pewno dużo lepiej się nie nim jeździ niż na krosach, trekkach

 

np pierwsze z brzegu:

 

http://allegro.pl/focus-mares-ax-4-0-disc-przelajowy-i4783763438.html

 

http://allegro.pl/rower-ridley-x-bow-20-disc-cyclocross-l-kask-grats-i4738210654.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za 3,5k znajdziesz już rozsądny rower przełajowy, i na pewno dużo lepiej się nie nim jeździ niż na krosach, trekkach

 

np pierwsze z brzegu:

 

http://allegro.pl/fo...4783763438.html

 

http://allegro.pl/ro...4738210654.html

 

 

 

 

Nad tego typu sprzętem również się zastanawiałem. Mam małe obawy do takowego roweru z jednego względu (uniwersalność) czasem wjeżdża się w jakiś las, polną drogę z żoną a nie tylko śmiga się po asfalcie.

 

Drugie pytanie czy takowe rowery typu cross a przełaj to duża różnica w komforcie jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mam mieszane uczucia co do takowego rowerku. A jakieś jeszcze ciekawe propozycje takich rowerków przełajowych ?? Nie przekraczających 3500zł

 

Wydaje mi się, że na takim rowerze przełajowym będzie mniejszy komfort jazdy... Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj, spokojnie, bo zaczynają tu się pojawiać jakieś bzdury. Jakim niby cudem przełaj wygrywa pod względem komfortu jazdy?! Założenie fotelika będzie też znacznie trudniejsze, a osobiście bym się bał wozić dziecko na rowerze przełajowym. Poza tym przełaj nie jest wcale rowerem uniwersalnym, tylko wyspecjalizowanym, nigdy nie dorówna crossowi jeśli chodzi o wszechstronność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kogos poniosło z komfortem przełajówki. To tak jakby rozwodzić sie nad amortyzacja carbonowej szosy. I jak to alagor wspomniał dziecko w sztywnym foteliku i jeszcze sztywnejszej przełajówce to kijowy pomysł.

 

Za 3200zl moge Ci zaproponować nowego Gianta Roam XR1 z 2015.

W razie pytań pisz Pw.

 

Przy zalozeniach ktore podales na wstepie ja bym celował na twoim miejscu w solidny rowerek crossowy lub górala 29 i do tego nieco wezsze opony.

Góral rozwiazal by twoje obawy co do obciazenia ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś wsadzi Cię do fotelika w crossie a potem w przełajówce i przewiezienia po lesie. Następnie sam wskocz na rower i przejdź się po ścieżkach gdzie występują duże nierówności i wtedy oceń. Jeżeli autor wątku chce rower do rekreacyjnej jazdy to szybko asfalt zamieni na drogi polne o ile takie ma w swojej okolicy bo o wiele przyjemniejsza jest jazda zdala od cywilizacji, a te 15 km do pracy spokojnie crossem pokona. Takie jest moje zdanie i osobiście celowałbym w tego typu rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to teraz już jestem w kropce. Sam nie wiem co kupić.

 

Tak jak pisałem nie jestem ekstremalnym człowiekiem i nie jeżdżę na rowerze po górach, nie skaczę itp itd. Jeżdżę na rowerze do pracy, na wycieczki. Lubię szybko pośmigać ale niestety mój obecny rower giant terrago v mi to uniemożliwia, czuję się na nim jak na rowerze dziecięcym. Pomimo zmiany osprzętu na wyższą klasę to i tak dość szybko idzie się na nim zmęczyć i nie da się jakoś szybko pojechać. Lubię wybrać się z plecakiem, kocykiem, piwkiem na wycieczkę śmigac po mieście i zjechać gdzieś na polną drogę czy w las.

 

Także szukam roweru, który umożliwi mi szybszą i lżejszą jazdę niż mój obecny sprzęt a przy okazji będzie dość wygodny.

 

Nie koniecznie musi być to rower crossowy jeśli rower górski MTB ? Będzie również lekki, komfortowy, i szybki oraz lekki to czemu nie. Tym bardziej, że swoje ważę a uwielbiam jeździć na rowerze w czasem długie trasy nawet całodniowe.

 

Ale tak jak pisałem wcześniej mój rower jest już na tyle niewygodny, że po 10km bolą mnie nadgarstki, kręgosłup i odechciewa mi się jeździć. Rower w moim odczuciu jest dla mnie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przełaja, nie ma porównania przełaja do crossa, przełaj zapewnia 3 chwyty na kierownicy więc w czasie jazdy możesz się wyprostować lub przyjąć bardziej aerodynamiczną pozycję - kto nie miał porównania tych rowerów nie powinien się wypowiadać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmmm to teraz już jestem w kropce. Sam nie wiem co kupić
Polecam Ci Unibika Zethosa w nim śmiało zamontujesz fotelik dla dziecka, tak jak pisałem wcześniej wytrzymuje obciążenie do 140 kg. Ale jeśli nie będziesz montował fotelika to przełaj będzie dobry, tylko musisz sprawdzić sobie czy jazda z kierownicą typu baranek Ci odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...