Skocz do zawartości

[lampka] Przód , ciemne ulice, las do 300 pln


peepeepee

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie lampki to już wyższy koszt zakupu lampek i dodatkowych ogniw ale biorę je pod uwagę.

Jakie konkretne dwa modele byłyby najlepsze, z jaką optyką aby świeciły możliwie szeroko i daleko ?

 

Co powiecie o lampkach typu SolarStorm X2 czy X2 (2 lub 3 diody XM-L2) + pakiet ?

 

Czołówki raczej nie chciałbym, jeśli już to dwie na kierownicę - szeroka i daleka.

 

Ładowarki do ogniw przeważnie są sprzedawane z latarkami, a co ewentualnie wybrać do ładowania pakietu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

10% nie było moje, więc mi nie wciskaj tego w usta.

Nie wciskam bo sam to napisałeś, a że powtarzasz za kimś bez sprawdzenia to po to prostuję.

Ale koniec tego tematu, a wracając do sedna to:

 

Do pakietu to ładowarka modelarska, ale ja nie polecam solarstorm dlatego, że różnie można trafić.

Convoye to sprawdzona konstrukcja, nawet w stanie fabrycznym zwłaszcza na sterowniku 2.1 A mogą na rowerze swiecic i świecić.

Końcowo ja bym widział S3 lub S2+ jako krótkie sterownik 2,1 i C8 z 2.8 jako długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens łączyć krótki i długi zasięg jak brakuje szerokości?

Taka kombinacja nie rozwiąże problemu niedoświetlenia ciasnych zakrętów, gdzie trzeba latarki ustawić, żeby świeciły na boki.No chyba że te szerokie świecą szerzej iż mój Luxos, z którym drogi nie gubię (na bardzo ciasnych i pokręconych ścieżkach jeszcze nie próbowałem), ale przegapić skręt w boczną dróżkę można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najlepsze rozwiązanie to byłoby 2 takie latarki na rower i szeroko świecąca na kask.

Co do łączenia C8 + S3 , to tak:

S3 świeci naprawdę dość szeroko i rozkład światła w tej szerokości jest mniej więcej jednolity.

Zasięg do przodu jest nam jak najbardziej potrzebny i konieczny zwłaszcza na zjeździe, lub szybkich odcinkach - dlatego proponuję C8 , ale jest też drugi aspekt z powodu którego proponuje ta latarkę.

Otóż świeci ona całkiem daleko w spocie , ale ma też bardzo szeroki spill czyli promień boczny, który w/g mojej oceny jest jeszcze szerszy niż ten z S3.

Jasne, że spill w C8 jest dużo słabszy niż spot i słabszy niż spill w S3, ale jednak jest - czyli nie dość, ze wzmacnia obszar oświetlany przez S3 to jeszcze wychodzi troszkę dalej na boki.

Dla komfortu optycznego proponuję, by tinty diod w S3 i C8 były takie same - najlepiej 3C lub 4C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy ktokolwiek proponujący dwie latarki (na kask i niżej) o rożnym natężeniu światła, kiedykolwiek testował to w praktyce. Ja akurat tak i to jest najgorsze z możliwych rozwiązań przynoszące zero korzyści. Patrząc cały czas na skumulowany spot z głównej silnej latarki + coś tam na kasku, oczy rowerzysty nie są w stanie tak szybko przestawić się na mniejszaą ilość światła żeby skorzystać z doświetlenia zakrętu latarką/czołówką. Zanim ktoś to zaneguje, proponuje wybrać się do lasu w nocy i przetestować jadąc 30-40kmh ile czasu jest na podziwianie jak wyglada zakręt i jak długo oczy przyzwyczają się do mniejszej ilości światła. Chyba ze mówimy o prędkościach rzędu 15kmh gdzie doświetlanie nie ma sensu. Jedna na kask, albo szeroko na kierownicy, innej opcji nie polecam.

 

P.s. Co do latarki na kasku i wypłaszczania terenu. Nic takiego nie zauważyłem, jeździ mi się znakomicie z latarką na kasku. Przy tych 850lm czuje się jak w dzień, duże nierówności widzę, a od małych to jest amortyzator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na kask na pewno nic nie planuję.

 

Co powiecie o Convoy M2 XM-L2 950 kolimator ster. roz. jako jedna lampka lub 2 x S6 z optyką 15 i 30 stopni ?

Nie ukrywam , że koszt dwóch lampek jest znacznie wyższy uwzględniając dodatkowe ogniwa na 2-4 h wycieczkę.

Czy ktoś używa M2 i jest w stanie ocenić czy do lasu jako samodzielna lampka da radę ?

Czy lepiej kupić jedną S6 i dozbierać i dodać drugą z czasem.

 

Czy powyższe dwie konfiguracje to dobry wybór ?

Czy ewentualnie ma ktoś porównanie.

 

Śledzę testy, filmy i fotki ale co innego fota a co innego w realu, widziałem już jak wspaniale świecą Sigmy w szczególności Karma, za którą nie dałbym połowy kwoty którą kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie tylko tyle, że mieszcząc się spokojnie w 300zł jakiś czas temu kupiłem dwie latarki Convoy S2 i S3 (z kolimatorem owalnym) + ogniwa z ładowarką i ten zestaw kładzie na łopatki wszystkie wynalazki fabryczne za dużo większe pieniądze. Dużo śmigam po lesie, szybkie zjazdy w górach i na nocne tripy, światła jest dużo - S2 robi za światło długie a S3 z kolimatorem oświetla blisko i bardzo szeroko. Inne wynalazki można schować do kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 ogniw Samsunga 18650 2600mAh - W convoy S3 jedno ogniwo wytrzymuje ok. 3,5h na trybie 9 a w S2 na trybie 11 ok. 1,5h ciągłej jazdy - 6 ogniw spokojnie wystarcza przy dłuższych traskach. 

 

Ps. Do tych co marudzą, że im za wąsko - S3 z kolimatorem owalnym daje szerokie oświetlenie na ok. 6m jak komuś jest to za wąsko to nie mam pytań, smigam po lasach, trasy enduro i nigdy na zakrętach nie miałem żadnych problemów w nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem z pracy jak już było ciemno, przez las z Sigma Lighster i na prostej jest w miarę ok ale na singlach nieciekawie, przy 25 km/h tragedia, drzewa to jeszcze nic ale problemem są niewidoczne kompletnie korzenie pojawiające się w ostatniej chwili.

Póki co zamówiłem u Bociana M2 XM-L2 , 3 akku Panasonic 3350, jak przyjdzie to zrobię test w lesie i ocenię czy trzeba coś dodatkowo na kierownicę lub kask czy też nie.

Dzięki Wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem dzisiaj latarkę na wycieczkę i przetestowałem.

Na prostej nie mam zastrzeżeń, jedynie na boki na krętych singlach mogłaby lepiej świecić, jakby mi zbywało kasy ;-) to ewentualnie kupię świecącą bliżej roweru za to mocniej na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...