Skocz do zawartości

[amortyzator] sztywny czy dart?


T0Y0T

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Specializeda hardrocka na sztywnym widelcu. Waże 85 kg. Chciałbym kupić amotyzator (obojętne jaki byle by był wytrzymały, waga, praca i wygląd mnie nie interesują) ponieważ zacząłem zabawę z dirt jumpingiem. Myślę o darcie 3, marzocchi dj3 oraz Duro djd. Dobrze by było gdyby miał pivoty (lepszych hamulców nie potrzebuje). Wiem, że podobnych tematow jest mnóstwo Ale są one typu "zamiast Duro kup dj3" a "zamiast dj3 kup duro" ;) A może lepiej zostać przy sztywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec ma wiele elementów ruchomych co już z tego powodu czyni go bardziej zawodnym w stosunku do widelca sztywnego. Oczywiście zakładając że widelec sztywny przeznaczony jest do tego co robisz. Jak to będzie cuś marketowego w cenie 10zł/sztuka/detal to ryzyko jest na pewno większe niż w przypadku takiego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 ponieważ zacząłem zabawę z dirt jumpingiem.

 

Na Szpecu Hardrock? Odważnyś... Albo masz prywatne, bezpłatne konsultacje na chirurgii szczękowej...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Nieufanie widelcowi który masz w uprawianiu dirtu jest jak najbardziej wsakazane. Bo to ani rower ani widelec przeznaczony do tego sportu.

 

Sztywny widelec DJ wygląda na ten przykład tak:

 

DMR Trailblade

 

dmr-trailblade-2-fork-20mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslcie... Byłem na torze z 10 razy.. Nie zrobię sb odrazu roweru za 4 tys po to żeby z braku umiejętności po miesiącu zostało mi z niego siodełko ;p ten mi nie jest zbyt potrzebny, wytrzyma- ok, nie wytrzyma to trudno, nikt za nim nie będzie płakał :D widelec jest najsłabszym punktem w tym rowerze. A jeśli będzie trzeba to "prywatne, bezpłatne konsultacje na chirurgii szczękowej" też się znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się naprawdę rozwinąć w tym sporcie, a nie walczyć o życie, absolutnie konieczna jest zmiana ramy. Czy wytrzyma to jest już sprawa jakości wykonania i przeciążeń przy nieudanych lotach. A do lotów kompletnie się nie nadaje rama XC. O wiele trudniej panuje się nad rowerem przy takich kątach ramy, a sztywny widelec może zdekapitować ramę XC przy byle niedolocie. Doradzałbym kupno używanego sztywnego widła i ramy i obie rzeczy przeznaczone do dirtu, nie do XC. Jeżeli budżet pozwoli to widelec brać amortyzowany, przynajmniej to Duro. Byle się nie rozsypywał, trzymał olej i nie miał za miękkiej sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rozumiem twoją troskę o moje zdrowie, ale jakoś sobie dam radę, nie pojadę przecież na 5 m dropy

 

No to dawaj radę dalej...

 

Jednakże używanie leciwego roweru do XC na dircie to poprostu proszenie sie o kłopoty. I żaden najlepsiejszy amortyzator dedykowany tej dyscyplinie nie zmieni tego stanu faktycznego...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...