Skocz do zawartości

[rogi] jak montować


mrrudzin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić rogi AUTHOR ERGO. Zastanawiam się jak należy je zamontować. Czy obcina się zbędne kawałki chwytów, przesuwa je bliżej "środka" kierownicy, czy może jeszcze inaczej.

Chwyty które mam obecnie są odpowiedniej długości. Martwi mnie, czy po ich ewentualnym skróceniu nie będzie problemu z trzymaniem kierownicy.

 

Macie może jakieś doświadczenia związane z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale Twoje pytanie jest trochę... dziwne... Każdy ma takie chwyty jakie chce, czasami standardowe są dobre, czasami przycina się oryginalne, bo są za długie. Skoro chcesz zamontować rogi, a masz już założone chwyty i pasują Ci one długością, to logicznym przecież jest, że musisz przesunąć chwyty o ten 1-2cm do środka kierownicy, żeby założyć rogi... Co w tym za filozofia i jakie mieć tu doświadczenia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Żbiku wrzuć na luz bo ostatnio za wszelką cenę chcesz pokazać (szczególnie niedoświadczonym) jaki jesteś mądry i jakie to wszystko jest proste. A gdyby tak było to nie mialibyśmy tego forum. Widocznie mrrudzin kupił swój pierwszy rowerek i nie ma pojęcia czy tak będzie dobrze, wygodnie. A wracając do tematu to można kupić nowe chwyty z dziurami z obu stron lub odciąć zaślepioną końcówkę chwyta i przesunąć go na kierownicy. Można pominąć przesuwanie i uciąć więcej, ale wtedy może być za mało miejsca na dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam powiedz, Odi, co tu tłumaczyć? Sam Mrrudzin napisał, że obecne chwyty ma w odpowiedniej dla Niego długości, to chyba logicznym będzie, że skoro je skróci to będą za krótkie. Wie też (bo to napisał), że można je przesunąć do środka kierownicy. Skoro skrócenie odpada to co pozostaje...?

Niedługo poprostu ludzie zaczną pytać jaki kolor rogów mają kupić albo czy lepiej zamontować 1 czy 2 odblaski na koło... To tak jak z przysłowiową instrukcją używania młotka... Sorry za brutalność ale taka jest prawda. I nie jest to związane z jakąś niewiedzą i brakiem "bladego pojecia", bo widać po pierwszym poście, że to pojęcie jest dość duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał co o tym myśli, ale nie był pewny swego toku myślenia - dlatego wolał zapytać (w końcu po to jest forum). Rower mam faktycznie od niedawna.

 

 

Wszystko już jest jasne - temat można zamknąć.

Dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbik z tym kolorem to już by była lekka przesada ;) Ale takie techniczne sprawy, które nam wydają się proste dla innych nie muszą takie być. Ja sam jeszcze do niedawna kupowałem mostki kierując się wyłącznie wyglądem bo kto słyszał o czymś takim jak długość, kąt i wpływ tego na jazdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem jednak zdania, że jeśli się nie jest pewnym - warto zapytać. Czasami niestety pewne rzeczy są wbrew zdrowemu rozsądkowi.

 

Dla osób które będą miały podobny problem napisze że warto pod chwyty wstrzyknąć odrobinę wody - łatwiej je przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...