Skocz do zawartości

[2300-3200] MTB 29"


SHAR

Rekomendowane odpowiedzi

o tej porze roku gdzie juz wyprzedaze mozna powiedziec powoli sie koncza bedziesz mial ciezko znalezc rower w swoim rozmiarze. Przewaznie sklepy maja na stanach albo male ramy albo te duze. Najpopularniejsze typu 17,18,19 sprzedaja sie najszybciej. Obawiam sie ze teraz powoli Twoim kryterium wyboru bedzie wybor z tego co jest, a nie z tego co Ty chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romet przy cenach na wyprzedaży jest ciekawą ofertą w stosunku cena do wyposażenia ale geo tej ramy z długością tylnich widełek 455 mm jak dla mnie jest przerażąjąca, przy takim oddaleniu tylniego koła naprawdę ciężko będzie go gwałtownie poderwać do przodu, no i zwrotność tego roweru też będzie bardzo słaba przy np ostrym zjęździe w dół stojąc na pedałach przenosząc ciężar ciała na przód to te tylnie koło będzie miało bardzo słabą przyczepność

 

ja tam podtrzymuje swoją propozycję na rower sola 2 w tej cenie to naprawdę zaisty rower, długość tylnich widełek 435 mm i z tego co widać na zdjęciach to ta rura podsiodłowa ramy jest podgięta do tyłu co daje fajne przeniesienie ciężaru na tył a co za tym idzie rower jest zrywny przy chęci gwałtownego przyśpieszenia no i zwrotny mimo tak dużego koła

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym początku odrzuciłeś ten sam rower http://allegro.pl/rower-29er-cross-big-foot-18-sram-x7-hydra-kross-i4677604668.html tylko że z tysiaka tańszy

 

przyjżyj się to ta sama rama nie jest zła ale to trochę przestarzała konstrukcja kinesisa brak jest je choćby tapperowanej główki co w tej cenie roweru jest chyba już standardem, poza tym strasznie słaby w tym rowerze jest widelec podstawowy sprężynowiec RS no i waga 13,5 kg

 

w tym wątku miałeś polecane rowery po stokroć lepsze i bardziej warte swej ceny no ale jak na siłę szukasz czegoś "markowego" to nic nie pomogą żadne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrzuciłem za radą forumowiczów a o tym, że rower jest taki sam, nie miałem pojęcia. Wygląda inaczej i mi sie spodobał.

nie wiem może wezme tego ramblera 2.0 albo poczekam do stycznia i kupie mustanga 2.0 z rabatem. To co mi sie podobalo do tej pory nie jest dostepne albo rama za mala, dlatego szukam co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość marek co kolekcje to zmienia tylko malowanie także aż tak bym się nie wyśmiewał ze starszych kolekcji które można kupić o wiele taniej ..........

 

i też co ciekawe jak widać silver od 2013 stosuje w rowerach tapperowaną główkę a niektóre marki do tegorocznych kolekcji jeszcze tego tematu nie ogarnęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat VIDA nie różni się tylko malowaniem :whistling: , firmy które "nie ogarnęły"  taperowanej sterówki robią to z chęci zysku a nie zacofania technologicznego (patrz Giant, Merida).

Radzę też zauważyć, żę Sola ma widelec z ośką 15 mm i dużo lepszą piastę przednią, oraz lepsze hamulce, w przeciwieństwie do VIDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

geo tej ramy z długością tylnich widełek 455 mm jak dla mnie jest przerażąjąca, przy takim oddaleniu tylniego koła naprawdę ciężko będzie go gwałtownie poderwać do przodu, no i zwrotność tego roweru też będzie bardzo słaba przy np ostrym zjęździe w dół stojąc na pedałach przenosząc ciężar ciała na przód to te tylnie koło będzie miało bardzo słabą przyczepność

 

A mógłbyś mi to łopatologicznie wytłumaczyć bo, szczerze mówiąc, nieco się to kłóci z moją wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba logiczne że im dalej tylnie koło jest od środka ciężkości i napędu czyli od rowerzysty tym mniej jest dociskane do podłoża i tym dłuższa jest droga przekazania napędu,

 

było to już w kiedyś poruszane przy okazji któregoś z wątku ale że przytoczę przy okazji to nawet w teście rometa ramblera 29er w magazynie bikeworld który z niezależności to raczej nie słynie i w życiu nie skrytykowałby roweru w teście za który mu zapłacono to niestety ale nie skromnie jak widać nie byli w stanie koło długości tych tylnich widełek przejść obojętnie

 

fragment "Geometria nowego modelu Rambler R-Line 6.0 została wypośrodkowana w ten sposób, że gwarantuje zarówno dobre osiągi w jeździe sportowej, jak i stosunkowo komfortowe pokonywanie leśnych kilometrów na codziennych treningach. Poszczególne wymiary ramy zostały przy tym dostosowane do wymogów 29-calowych kół. W testowanym przez nas rozmiarze 19" długość górnej rury wynosi 600mm, co wymusza stosunkowo pochyloną pozycję nad kokpitem. 70 stopni nachylenia główki sterowej i 73 stopnie rury podsiodłowej to klasyczny układ, który sprawdza się w większości zastosowań. 455-milimetrowy widelec tylny pozwala na stabilną jazdę w dół, chociaż może nieco utrudniać agresywne przyspieszenie."

 

cały tekst http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/11594/romet_rambler_29_r_line_6_0_test

 

także mam nadzieje ugupu że pomogłem uzupełnić twoją wiedzę

 

 

Akurat VIDA nie różni się tylko malowaniem :whistling: , firmy które "nie ogarnęły"  taperowanej sterówki robią to z chęci zysku a nie zacofania technologicznego (patrz Giant, Merida).

Radzę też zauważyć, żę Sola ma widelec z ośką 15 mm i dużo lepszą piastę przednią, oraz lepsze hamulce, w przeciwieństwie do VIDA.

 

no ale mimo polecania modelu SOLA 2 jako jednej z lepszych opcji w tej cenie to zainteresowanemu się nie spodobała, dlatego wrzuciłem model VIDA jako alternatywę to że jest to starszy model zawsze może być argumentem do potargowania się

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie da się na nim jeździć i to nie najgorzej ale co by nie patrzeć to trochę spartolili tą ramę już w nowych mustangach ciut to poprawili i jest 445 a w wyższym modelu r-line nawet 438 jako miłe zaskoczenia naszej rodzimej myśli technologicznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nowych mustangach ciut to poprawili i jest 445 a w wyższym modelu r-line nawet 438 jako miłe zaskoczenia naszej rodzimej myśli technologicznej 
 Widziałem propozycję Rometa na 2015, zaje.....e :P  sie prezentują :woot: 

 

ale co by nie patrzeć to trochę spartolili tą ramę
Z tym się zgadzam w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...