Skocz do zawartości

[tarcza] avid BB5


Sianek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli trzeba polecic koledze ponowna regulacje hamulca albo ... zmiane klamki

Właśnie. W tarczówkach mechanicznych BARDZO dużo zależy od klamki a także linki i pancerza. Bez porządnej klamki nawet najlepsza tarczówka bedzie hamowała kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bedzie dobra do jazdy na tylnym kole i czy lepiej bedzie hamowała od v-brake . mam rame kross sign uchwyt na tylny hamulec tarczowy nie ma gwintu czy to normalne .

 

Każdy Avid będzie lepszy od v-brake-a. mam do sprzedania same zaciski BB5 i klamki Avid Fr-5 - w przypadku zainteresowania pisz na s6x@o2.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takowe hamulce w swoim Evo Disc i powiem tylko tyle że poprostu wymiataja.. modulacja jest bdb jak sie ma odrazu z oryginalnymi klamkami.. do V-ek to nawet szkoda porównywać

 

P.S tylko dokrec sobie dobrze tarcze bo mi w sklepie tak dokrecili ze przy gwałtownym hamowaniu wszystkie srubki powypadały i piasta sie troche "uszczerbała" :035:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie planuje zakup tego hamulca i nie wiem czy brac 203mm czy 160mm chce go zamontowac na przod 203mm wydaje mi sie troche za duza a z drugiej strony 160mm nie wiem czy nie bedzie za slabe..Jezdze typowe xc troszke po lesie, sciezkach itp. waze 65kg. Klamki mam Avid Fr 5 takze powinno dzialac w miare dobrze :)

Najlepiej byloby kupic 180mm ale jakos nigdzie nie moge znalezc (tzn na allegro) takze prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam BB5-tkę na tyle z tarczą 160mm i klamko-manetkami SHIMANO STEF50-7 . Przejechałem na nim już ponad 200km. Po tej odległości wymieniłem pancerze i linkę którą posmarowałem jeszcze smarem. Jaki efekt?? Siła hamowania jest poprostu zabójcza. Klamka chodzi NIE GORZEJ niż w niektórych hydraulikach. TO najlepsze mechaniki na rynku. I to w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avidy bb5 i sa fajne tylko dostaniesz na 90% hampel z wada. jedna albo druga(jest o tych wadach na forum.) Hamulec hamuje bardzo fajnie łatwo sie go reguluje ,ale nie wiem jakie dostaje sie klocki kupujac ten hamulec:/. Dzisiaj zjechalem dlugi b. szybki zjazd na tych hamulcach no i je troche podpieklem, mianowicie zaczelo smierdziec spalenizna sila hamowania raczej nie zmalala ale na tarczy pojawily sie brazowe smugi. Jesli nie chcialbys tego uniknac to wymien klocki na takie ktore wytrzymuja o wiele wyzsze temp.

 

A do wheele ci na pewno wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam że podpinam się do tematu. Ale mam zamiar kupić hamulec wspomniany w temacie, i zastanawiam się nad wyborem tarczy. Hamulec miałby być na tył, waże około 90 kg a jeżdze w FR, także obawiam się ze 160 bedzie za mało, także się zastanawiam pomiedzy 203 a 180, którą polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...